Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Blog

ABB Power Conversion bölümünü AcBel Polytech Inc. şirketine satıyor

  • ABB, Power Conversion bölümünü AcBel Polytech Inc. şirketine 505 milyon dolar nakit karşılığında satmak üzere anlaşmaya vardı.
  • Bu satış operayonu daha önce açıklanan bölüm portföyü önlemlerine ilişkin son tasfiye.

Satış işleminin 2023 yılının ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor. ABB, kapanışın ardından satıştan elde edilen gelirle operasyonel olmayan küçük bir defter kazancı elde etmeyi bekliyor. Eski adı Lineage Power olan Power Conversion bölümü, 2018 yılında GE Industrial Solutions satın alımının bir parçasıydı ve ABB’nin ana bölümlerinden biri olma özelliğini taşımıyor.

Bölümün merkezi Plano, Teksas, ABD’de olup, ağırlıklı olarak üç büyük tesiste ve ABD genel merkezinde olmak üzere dünya çapında yaklaşık 1.500 çalışanı bulunuyor. Kuzey Amerika pazarına net bir şekilde odaklanarak 2022 yılında yaklaşık 440 milyon dolar gelir ve yaklaşık 50 milyon dolar faaliyet geliri elde etti.

Telekomünikasyon, veri merkezi ve endüstriyel sektörlerdeki kritik görev uygulamaları için uçtan uca güç dönüştürme çözümleri sunan küresel bir tedarikçi olan işletme, iyi konumlanmış durumda olup şu anda 5G ağlarının yaygınlaşması, bulut bilişim ve üretim otomasyonunun artan kullanımı gibi önemli teknoloji mega trendlerinden faydalanıyor.

ABB CEO’su Björn Rosengren, “Gelecekte AcBel’in liderliğinde güçlenerek ilerleyebilecek bu uzmanlaşmış işletme için yeni ve mükemmel bir ev bulduğumuz için çok mutluyuz” dedi. “Dodge’un satışı ve Accelleron’un bölünmesi de dahil olmak üzere 2020 sonunda açıklanan tüm bölüm portföyü tasfiyelerini tamamlamaktan da mutluluk duyuyoruz.”

AcBel Yönetim Kurulu Başkanı Jerry Hsu ise şu yorumu yaptı: “Power Conversion’ın AcBel ailesine katılmasını mutlulukla karşılıyoruz. Ürün portföyü, müşteri tabanı ve uzmanlık açısından birbirimizi son derece tamamlayıcı nitelikte olduğumuz için bu işlemin her iki taraf için de faydalı olduğuna inanıyoruz. AcBel’in akıllı üretim ve orijinal tasarım üretimindeki temel yeteneklerini Power Conversion’ın üstün ve yüksek kaliteli ürünlerdeki en son teknolojiler ve gelişmiş sistem çözümleriyle birleştirerek, müşterilerimiz ve yatırımcılarımız için değer yaratmaya devam etmek adına daha kapsamlı bir ürün portföyü oluşturabilecek ve çözüm tekliflerimizi genişletebileceğiz.”

AcBel, anahtarlamalı güç kaynaklarının üretimi ve tasarımında küresel liderlerden biri konumunda. AcBel, bilgisayarlar, akıllı ev aletleri ve telefonlar, sunucular ve ağ ekipmanları gibi çok çeşitli uygulamalar için güç çözümleri sunmanın yanı sıra, sürdürülebilir enerji ve elektrikli araçlar alanındaki fırsatların da üstünde duruyor. Merkezi Tayvan’da bulunan ve dünya çapında 8 bin 800’den fazla çalışanı olan AcBel, sürdürülebilir enerji ve yüksek verimli güç kaynakları ile dünyaya güç vermeyi hedefliyor.

Citi, işlemde ABB’nin münhasır finansal danışmanı ve Milbank LLP de hukuk danışmanı olarak görev yapıyor.

ABB, daha sürdürülebilir ve kaynak açısından verimli bir gelecek için elektrifikasyon ve otomasyon çözümleri sunan bir teknoloji lideridir. Şirketin çözümleri, üretim, hareket, enerjilendirme ve işletimi optimize etmek üzere mühendislik bilgisini ve yazılımı birbirine bağlar. 130 yılı aşkın mükemmellik üzerine inşa edilen ABB’nin 105.000 çalışanı, endüstriyel dönüşümü hızlandıran inovasyonları üretmeye devam ediyor. www.abb.com.tr

İleriye dönük bilgiler hakkında önemli uyarı

Bu basın bülteni, ABB için önemli pazarlar olan bölgelerin ve endüstrilerin ekonomik koşulları da dahil olmak üzere, gelecekteki performansımızı etkileyebilecek faktörler hakkındaki mevcut beklentilere, tahminlere ve projeksiyonlara dayanan ileriye dönük bilgiler ve ifadeler içermektedir. Bu beklentiler, tahminler ve öngörüler genellikle “amaçlamak”, “beklemek”, “planlamak” veya benzer ifadeler içeren beyanlarla tanımlanabilir. Ancak, birçoğu kontrolümüz dışında olan, bu işlemin kapanışını geciktirebilecek veya engelleyebilecek ve işlemden beklediğimiz tüm faydaları elde edebilmemizi etkileyebilecek riskler ve belirsizlikler vardır. Bu tür farklılıklara neden olabilecek bazı önemli faktörler arasında, diğerlerinin yanı sıra, COVID-19 salgınıyla ilişkili iş riskleri, değişken küresel ekonomik ortam ve Ukrayna’daki savaş da dahil olmak üzere siyasi koşullar, uyum faaliyetleriyle ilişkili maliyetler, yeni ürün ve hizmetlerin pazarda kabul görmesi, hükumet düzenlemelerindeki ve döviz kurlarındaki değişiklikler ve ABB Ltd’nin Form 20-F Yıllık Raporları da dahil olmak üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı başvurularda zaman zaman tartışılabilecek diğer faktörler yer almaktadır. ABB Ltd, bu tür ileriye dönük beyanlarda yansıtılan beklentilerinin makul varsayımlara dayandığına inanmasına rağmen, bu beklentilerin gerçekleşeceğine dair hiçbir güvence veremez. Yukarıda belirtilen faktörler listesi münhasır değildir ve öngörüler de dahil olmak üzere, yalnızca yapıldığı tarih itibariyle geçerli olan ileriye dönük beyanlara gereğinden fazla güvenilmemelidir.

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog

Mercedes-Benz Türk’ten, Kamyon Şoförlerinin Yol Arkadaşlarına Bakım Fırsatı

Ürettiği kamyon ve otobüsler ile ağır ticari araç sektöründe standartları belirleyen Mercedes-Benz Türk, çatı şirketi Daimler Truck’ın global standartlarına uygun olarak sunduğu satış sonrası hizmetleriyle de fark yaratıyor. Müşterilerine; uzman ekipler ve en son teknolojiye sahip ekipmanlarla donatılmış, Türkiye genelinde kamyon ürün grubunda 46 yetkili servis lokasyonu ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sağlayan Mercedes-Benz Türk, Euro 6 ve Euro 5 motorlu kamyonlara yönelik yeni bakım kampanyalarıyla da müşterilerine birbirinden cazip avantajlar sunuyor.  

Her alanda üstün performans ve kaliteyi garanti eden ürünleri ve servis hizmetleriyle, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan Mercedes-Benz Türk, geniş yetkili servis ağı ve uzman teknisyenleri ile müşterilerine doğru ve hızlı çözümler sunuyor. Şirket, araçları yenileyen ve araçların ömrünü uzatan özel bakım kampanyalarıyla da müşteri beklentilerine cevap veriyor. Bu kapsamda müşterilerinin araçlarının bakım&onarım faaliyetlerini en hızlı ve kaliteli biçimde gerçekleştirerek servise gelen aracın en hızlı şekilde teslim edilmesini sağlıyor.

Satış Sonrası Hizmetleriyle müşteri memnuniyeti kriterlerini en iyi karşılayan marka olan Mercedes-Benz Türk bu kapsamda “Yol Arkadaşınız için Bakım Vakti” sloganıyla başlattığı kampanya ile Euro 6 motora sahip, model yılı 2016-2021 arasında olan Mercedes-Benz ActrosArocs ve Atego araçlar için motor ve zaman bakımı  seçeneklerinde cazip indirim fırsatları sunuyor.

Mercedes-Benz Türk’ün yeni başlattığı ve 30 Nisan’a kadar geçerli olan  “Efsane Kamyonlarınıza Efsane Bakım!” Kampanyası kapsamında da Euro 5 motora sahip Mercedes-Benz  Axor, Actros  ve Atego araçlarda motor  ve zaman bakımı seçeneklerinde cazip yedek parça fiyatları ile birlikte ücretsiz işçilik sunuluyor. 

Mercedes-Benz Türk’ün bir diğer kampanyası olan “Hızlı çözüm, cazip fiyat!” Kampanyası’nda motor değişimine ihtiyaç duyan OM 471, OM457 ve OM501 motorlu Euro 5 ve Euro 6 araçlar için 3 motor tipinde cazip fiyatlar sunuyor.

Mercedes-Benz Türk ayrıca “Sıfır gibi motor!” kampanyası ile eskiyen OM471 motorları için müşterilerine ekstra indirim sunuyor.

Bakım Kampanyaları hakkında ayrıntılı bilgiye 444 628 4 no’lu telefondan veya https://www.mercedesbenzturk.com.tr/kampanyalar/kamyon/satis-sonrasi-kampanyalari  linkinden ulaşılabilir.

Continue Reading

Blog

Motul’den Motobike Sürprizi!

Otomobil ve motosiklet dünyasının önde gelen yağ markası Motul, bisiklet pazarına hızlı bir giriş yapıyor. İstanbul’daki Motobike 2024’te ilk kez gösterilen Motul Bike Care Serisi, bisiklet tutkunlarının tüm bakım ihtiyaçlarını karşılayacak yüksek performanslı ve çevre dostu ürünleri ile öne çıkıyor. Türkiye’de kısa bir süre içinde satışa çıkacak ürünler, bisikletler için yağdan arındırma, yağlama, onarma, temizleme ve koruma özellikleriyle bisikletleri koruma altına alıyor. Tüm ürünler hem amatör hem de profesyonel bisiklet kullanıcılarına hitap ederken, çevreci ve organik bazlı yapısıyla da sevindiriyor.

 

Bisikletler için özel olarak geliştirilen Motul Bike Care Serisi, sürdürülebilirliğe önem veren sürücüleri sevindirecek özellikleriyle, Türkiye’de satışa sunulmaya başlıyor. Solvent, aerosol, tehlikeli piktogram içermeyen bakım ve koruma ürünleri, organik ve Ester bazlı özelliğiyle çevreye de zarar vermiyor.

%100 geri dönüştürülmüş ve biyobozunur ambalajlarla donatılan Bike Care Serisi, bisikletlerin ömrünü uzatırken insan sağlığına ve gezegenimize zarar vermiyor. Tüm seri kullanılmış eski yağdan arındırma, detaylı temizlik, yağlama ve koruma olarak 4 farklı görevi görüyor.

Fren Temizleyici, fren sistemindeki balata, kir ve kalıntıları temizleyerek gıcırtıları önlerken, fren performansının geri kazanılmasına katkı sağlıyor. Zincir Temizleyici, aktarma organlarındaki toz, kabuklaşmış kirleri temizlerken optimum yağlara hazırlıyor.  Karbon fiber, toz boya, cila, krom, plastik gibi yüzeylere zarar vermeyen Gövde Temizleyici tüm bisikletin genel temizliğini sağlıyor. Kuru Gövde Temizleyici ise iç mekanda, su gerektirmeyecek biçimde mat ve parlak yüzeylerde efektif temizlik sağlıyor, su geçirmez bir film tabakası oluşturuyor. Kuru ve ıslak yağlama özelliği sunan yağlayıcılar, bisikletin aktarma organlarını aşınmalara karşı koruyarak daha yumuşak bir sürüş deneyimi sunarken, korozyon ve paslanmayı önlüyor. Lastik onarım sıvısı ise bisiklet lastiklerinde delinmeleri ortadan kaldırırken lastik ve jant arasında daha sıkı bir sızdırmazlık sağlarken 9 ay kadar uzun ömür vaat ediyor.  Ayrıca tüm ürünler elektrikli bisikletlerde de güvenle kullanılabiliyor.

Bike Care serisi, Motul’un yüksek performanslı yağlayıcılardaki 170 yıllık deneyimi ve uzmanlığı kullanılarak, yeniliği tutku ve teknolojiyle birleştirerek geliştirildi.

 

 

Continue Reading

Blog

Bulung Logistics Filosunu 50 Yeni IVECO S-WAY Çekiciyle Güçlendirdi

Lojistik sektöründe geçen yılın en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Bulung Logistics, filosunu IVECO araçlarla büyütmeye devam ediyor. Şirket, yurt içi ve yurt dışı operasyonlarında kullanmak üzere 50 adet ADR donanımlı IVECO S-Way çekici satın aldı. Bulung Logistics’in Türkiye Genel Müdürü Savaş Kasap, “Yeni çekicilerimizle taşıma hacmimizi artırarak müşterilerimize kaliteli hizmet sunmak en önemli amacımız.” dedi.

Avrupa ve Kuzey Afrika ülkeleriyle Türkiye arasında lojistik çözümler sunan Bulung Logistics, çekici filosunu yeni araçlarla büyütmeye devam ediyor. Yeni satın alınan 50 adet IVECO S-Way çekici ile ilgili değerlendirmede bulunan Bulung Logistics’in Türkiye Genel Müdürü Savaş Kasap, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak yeni çekicilerle özmal araç ve ekipman sayılarının 700’e ulaştığını vurguladı. Kasap, IVECO S-Way çekicileri, yakıt tasarrufu, kabin konforu ve sürüş performansı özelliklerinden dolayı tercih ettiklerini belirtti.

“50 aracın tamamı ADR’li”

Söz konusu çekicilerin güvenlik ve verimlilik odaklı teknolojik donanımlarına da dikkati çeken Kasap, “ADR’li araçlar ile taşınması zorunlu olan yükler için IVECO S-Way çekiciler ile daha güvenli ve verimli hizmet sağlayarak müşterilerimize rekabet avantajı kazandıracağız.” dedi.

“Bulung Logistics’in büyümesine katkı sağlamak istiyoruz”

Teslimat töreninde konuşan IVECO Yetkili Satıcısı Iveco Otomotiv Genel Müdürü Rüştü Başargan, “Lojistik sektörünün en hızlı büyüyen firmalarından olan Bulung Logistics’e IVECO S-Way çekiciler ile katkı sunarak iş birliğimizi gelecek yıllarda da sürdürmek istiyoruz.”  dedi.

IVECO Yetkili Satıcısı Iveco Otomotiv Ağır Vasıta Satış Müdürü Çayan Tubay da “IVECO S-Way çekiciler, seri diferansiyel oranı ve 13 litrelik güçlü motor yapısıyla yakıt tasarrufu sağlıyor. Geniş kabin alanı ile de eşsiz bir konfor sunuyor.” diye konuştu. Tubay, Bulung Logistics’e teslim edilen 490 HP güce sahip IVECO S-WAY AS440S49T/FP-LT model araçların, diğer S-Way modellerinde olduğu gibi, iki yıl sınırsız full garanti ve 90 bin kilometrelik bakım aralıkları ile işletme giderlerini minimize ettiğini de söyledi.

Continue Reading
Reklam
Reklam
Reklam

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023