Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Sektörel

ABB Technology Ventures’tan yeni bir yatırım daha

  • ABB, enerji dönüşümünü hızlandırmak için Doğru Akım mikro şebeke girişimi Direct Energy Partners’a yatırım yapma kararı aldı.
  • Doğru Akım (DC) enerji şebekeleri enerji dönüşümünde kilit rol oynayacak.
  • Direct Energy Partner’ın yazılım platformu DC mikro şebeke tasarım ve tedarik süreçlerini otomatikleştirecek.
  • Ortaklık, ABB’nin gelecekteki önemli büyüme pazarında teknoloji liderliğini güçlendiriyor.

ABB, Doğru Akım (DC) mikro şebekelerinin benimsenmesini hızlandırmak için dijital teknolojiyi kullanan bir girişim olan Direct Energy Partners (DEP) ile stratejik bir ortaklığa giriyor. Ortaklık, ABB’nin girişim sermayesi birimi ABB Technology Ventures(https://global.abb/group/en/technology/ventures) (ATV) aracılığıyla Direct Energy Partners’a azınlık yatırımı yapılmasını içeriyor. Yatırımın finansal detayları açıklanmadı.

DEP, müşterilerin operasyonel bağımsızlığını artırırken tüm enerji ve işletme maliyetlerini azaltan ölçeklenebilir DC mikro şebekeleri ile yerel enerji üretimi ve dağıtımına odaklanıyor. Bu sistemler, endüstri standardına göre yüzde 10 daha verimli ve yüzde 30 daha düşük toplam sahip olma maliyetine sahip. DEP’in DCIDE yazılım platformu, alçak gerilim DC mikro şebekelerin tasarım ve uygulamasını kolaylaştırıyor; dijital geliştirme ortamı, tasarımları dijital pazarda bulunan gerçek dünya ürünleriyle otomatik olarak eşleştirerek kullanıcıları işe yarayan çözümlere yönlendiriyor.

Megawatt ölçekli, alçak gerilim DC enerji şebekeleri enerji dönüşümünde kilit bir rol oynayacak. Elektrikli araçlar, güneş enerjisi üretimi, rüzgar tarlaları, batarya depolama, hidrojen yakıt hücreleri, LED aydınlatma, bilgi işlem ve tüketici elektroniği, DC güç üretmekte veya tüketmektedir. DC mikro şebeke kullanarak enerjiyi fabrikalara, büyük binalara ve tesislere dağıtmak, daha yüksek enerji verimliliği, daha fazla operasyonel güvenilirlik ve daha düşük toplam sahip olma maliyeti sağlamak için güç dönüştürme adımlarının sayısını en aza indirecek.

ABB Akıllı Güç Bölümü Başkanı Giampiero Frisio, “ABB, sürdürülebilir enerji dağıtım sistemlerinin bu değişime hazır olmasını sağlıyor” dedi. “DC mikro şebekeler yenilenebilir enerji kaynaklarını, hidrojeni ve enerji depolamayı elektrikli araç şarjına ve elektronik tüketicilere mümkün olan en verimli şekilde bağlayacak. SACE Infinitus DC devre kesici ile ABB, müşteri deneyimlemelerinde DC mikro şebekeler için yeni nesil donanım çözümlerine hali hazırda sahip durumda. DEP ile yeni stratejik ortaklığımız, enerji profesyonellerinin DC mikro şebekeleri güvenle tasarlamalarını ve sunmalarını sağlayan dijital bir platform sunmamızı sağlayacaktır.”

Direct Energy Partners CTO’su ve Kurucu Ortağı Giel Van den Broeck şunları söyledi: “ABB ile stratejik ortaklığımız, DC mikro şebekelerin benimsenmesini hızlandırma misyonumuzda bizi bir sonraki aşamaya taşıyor. Gelecek elektrifikasyon olurken, merkezi olmayan ve güç elektroniği tarafından yönetilen bir gelecek olacak. DC teknolojisi, önümüzdeki 30 yıl içinde devreye girmesi beklenen milyarlarca dağıtık varlıkla birlikte enerji dönüşümünde kilit bir rol oynayacağına inanıyoruz.”

Direct Energy Partners CEO’su ve Kurucu Ortağı Dusan Brhlik, “DC mikro şebekelerin tasarımı, mühendisliği ve uygulanmasıyla ilgili maliyetleri azaltıyoruz” dedi. “DCIDE, DC mikro şebekelerin mühendislik sürecini kolaylaştıran ve kullanıcıların akıllı, ticari olarak uygulanabilir kararlar almasına yardımcı olan güçlü bir yazılım platformudur. DCIDE, DC mikro şebekelerin daha hızlı ve daha ucuza uygulanabilmesi için çok ihtiyaç duyulan uzmanlığı sağlıyor.”

DEP’in Charlotte, Kuzey Carolina, ABD ve Aarschot, Belçika’da ofisleri bulunuyor. Ortaklık, ABB’nin Doğru Akım uygulamaları için dijital enerji hizmetleri ekosistemini genişletme stratejisinde yeni bir adım niteliği taşıyor. Bu adım, şirketin Ağustos 2022’de sektörde bir ilk olan ve doğru akım güç sistemleri için önemli bir olanak sağlayan SACE Infinitus solid state devre kesiciyi tanıtmasının ardından geldi.

ATV, ABB’nin girişim sermayesi birimidir. ATV, kurulduğu 2009 yılından bu yana elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyü ile sinerjik olan girişimlere yaklaşık 300 milyon dolar yatırım yapmıştır.

ABB, daha sürdürülebilir ve kaynak açısından verimli bir gelecek için elektrifikasyon ve otomasyon çözümleri sunan bir teknoloji lideridir. Şirketin çözümleri, üretim, hareket, enerjilendirme ve işletimi optimize etmek üzere mühendislik bilgisini ve yazılımı birbirine bağlar. 130 yılı aşkın mükemmellik üzerine inşa edilen ABB’nin 105.000 çalışanı, endüstriyel dönüşümü hızlandıran inovasyonları üretmeye devam ediyor. www.abb.com

Direct Energy Partners (DEP), her büyüklükteki işletme için erişilebilir ve uygun fiyatlı sürdürülebilir bir geleceğe öncülük etmektedir. Şirketin yerel enerji üretimine, doğru akım (DC) altyapısına ve DC yüklere odaklanmasıyla, gezegendeki diğer tüm sistemlerden daha esnek, güvenilir ve enerji verimli sistemler üretilmektedir. Daha fazla bilgi için: www.directenergypartners.com

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel

İstanbul ve Ankara’da büyük araçlara giriş yasağı başladı

İstanbul ve Ankara’da trafik yoğunluğunun azaltılabilmesi için saat 05.00 itibarıyla kamyon, tır, çekici, tanker ve ağır tonajlı araçların girişleri durduruldu.

İstanbul’da, Ramazan Bayramı tatili dönüşü dolayısıyla trafikteki olası olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığınca açıklanan bazı tedbirlerin uygulanmasına başlandı.

Vatandaşların dönüşleri sırasında kent içindeki trafiğin olumsuz etkilenmemesi için saat 05.00 itibarıyla kamyon, tır, çekici, tanker ve ağır tonajlı araçların şehre girişleri durduruldu.

Ağır tonajlı araçların yarın saat 05.00 itibarıyla yeniden kente giriş yapmalarına müsaade edilecek.

Continue Reading

Sektörel

TRP, satış sonrası parçalarda sektör lideri olarak 30. yılını kutluyor

PACCAR Parts’ın tüm kamyon, römork ve otobüs marka ve modellerine yönelik özel etiketli satış sonrası parçaları markası olan TRP, 2024 yılında 30 yıllık başarısını kutluyor. TRP, 18 parça dağıtım merkezi ve 2.300’den fazla DAF, Kenworth ve Peterbilt bayisi ve TRP mağazasından oluşan küresel bir ağ üzerinden 157.000’den fazla parça seçeneği sunmaktadır.

PACCAR Parts Genel Müdürü ve PACCAR Başkan Yardımcısı Laura Bloch, “Son 30 yılda TRP markası, müşterilerimizin her gün güvendiği değerli, güvenilir parçalar ve hizmetler sunmuştur. PACCAR Parts olarak ürün tekliflerimize TRP serisini eklemekten gurur duyuyoruz,” dedi.

Müşterilerin tüm kamyon ve römork markaları için tek bir parça satış noktasına sahip olma isteği doğrultusunda TRP, 1994 yılında Avrupa’da kuruldu. DAF bayileri aracılığıyla marka, müşterilerin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için çok çeşitli ekipmanlara uygun güvenilir, dayanıklı ve başarısı kanıtlanmış bir parça yelpazesi sunmuştur. Yıllar içinde program dünya çapında genişledi ve bu sayede operatörler ile filolara kaliteli, tüm markalara uygun kamyon, römork ve otobüs parçaları satın almak için kapsamlı bir çözüm sağlanmış oldu.

300 konumda TRP mağazası

TRP parçaları, dünya çapındaki Kenworth, Peterbilt ve DAF bayilerinden çevrimiçi olarak veya özel TRP mağazaları aracılığıyla sipariş edilebilir. TRP mağaza ağı, Polonya’daki ilk mağazasını 2013 yılında açtı. 2014 yılının sonuna kadar Avrupa, Meksika ve Latin Amerika’da faaliyet gösteren 18 TRP mağazası bulunuyordu. 2015 yılında ilk Kuzey Amerika TRP mağazası Kansas City, Missouri’de açıldı. Aynı yıl içinde TRP, Yeni Zelanda ve Mauritius’ta mağazalar açtı. 2016 yılında 41 yeni lokasyonda açıldı ve İrlanda, Macaristan, Avustralya ve Kanada’yı kapsayacak şekilde küresel ayak izi artırılmıştır. Son yıllarda TRP; ABD, Kanada, Avrupa ve Latin Amerika’da mağaza ağını genişletmeye devam etmiştir. Şu anda dünya çapında 45 ülkede 300’den fazla TRP mağazası bulunuyor.

Mükemmel parça bulunabilirliği ve hızlı nakliye

Avrupa’da TRP parçalarının dağıtımı, DAF ve TRP bayi ağına bir gecede teslimat olanağı sağlayan stratejik olarak konumlandırılmış dağıtım merkezlerinden gerçekleştirilir. DAF, sektör lideri parça bulunabilirliği sağlamak için bayi stoklarını merkezi olarak yönetir. Almanya, İsviçre ve Fransa’nın Doğu bölgesindeki DAF bayileri ve müşterilerine parça tedarikini daha da güçlendirmek amacıyla PACCAR Parts, Almanya’daki Massbach, Bavaria’da bu yılın dördüncü çeyreğinde faaliyete geçecek yeni bir Avrupa dağıtım merkezi inşa ediyor.

Büyümeye devam

PACCAR Parts Europe Genel Müdürü Dick Leek, şu açıklamalarda bulundu: “Önümüzdeki yıllarda TRP markasını büyütmeyi hedefliyoruz. Sunduğumuz ürünleri ve mağaza sayımızı daha da genişletsek de tanınmış tedarikçilerden yüksek kaliteli parçaların rekabetçi bir fiyata ultra hızlı bir şekilde teslim edilmesini sürdüreceğiz. TRP her müşteri için her zaman doğru çözüme sahiptir.”

Continue Reading

Sektörel

Castrol 125’inci yılında mobilite ve teknolojiyle büyüyecek

Castrol’ün odaklandığı önemli pazarlarından olan Türkiye, Ukrayna ve Castrol Orta Asya (TUCA), mobilite, endüstri ve veri merkezleri gibi alanlarda değişen müşteri ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunacak.

Dünyada 125, Türkiye’de 67’nci yılını kutlayan Castrol, yenilenen marka kimliğini ve değişen trendleri karşılayacak yeni ‘Onward, Upward, Forward’ stratejisini İstanbul’da düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu.

Castrol’ün yeni stratejisi

  • Onward: Mobilitedeki büyümeyi desteklemek, yenilikçi teknolojiler ile insanların ve araçların kolay ve verimli şekilde hareket etmesini sağlamak.
  • Upward: Castrol’ün endüstriyel müşterilerinin ve kullandıkları makinelerinin daha iyi performans göstermelerine yardımcı olarak operasyonlarının verimliliğini artırmak.
  • Forward: Heyecan verici fırsatları keşfederek ilerici bir farklılaşma. Castrol’ün girişimleri arasında uçtan uca dijital ve hizmet çözümleri, veri merkezi daldırmalı soğutma ve batarya termal yönetimi de yer alıyor. Bu ileri görüşlü yaklaşım, Castrol’ün inovasyonun ön saflarında yer alma konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

nilay-tatlisoz.jpgCastrol’ün odaklandığı pazarlarından biri olarak belirlenen yeni strateji doğrultusunda çalıştıklarını belirten Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya (TUCA) Genel Müdürü Nilay Tatlısöz, “Yeni stratejimizi belirlerken müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını anlamak çok önemliydi. 125’inci yılımızda Castrol olarak sadece geçmişi düşünmekle kalmıyor, aynı zamanda geleceğe doğru da bir rota çiziyoruz. Yeni stratejimiz, müşterilerimizin ilerlemesini hızlandırmaya ve değişen dünyada karşılaşacakları sorunların üstesinden gelmeye yardımcı olma konusundaki kararlılığımızın da bir kanıtı. Ana madeni yağ işimizi büyütürken müşterilerimizin de hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak daha sürdürülebilir teklifler geliştirecek ve madeni yağların ötesinde elektrikli araçlar ve veri merkezleri gibi heyecan verici yeni büyüme fırsatları konusunda da çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diyerek sektördeki dönüşümü yakından izlediklerini ve buna hazır olduklarını, paydaşlarına, iş ortaklarına ve tüm eko sistemlerine öncülük eden markalardan biri olarak evrildiklerinin altını çizdi.

Teknoloji sektörünün de her geçen gün katlanarak büyüdüğünü söyleyen Nilay Tatlısöz, sundukları ürün ve çözümlerle veri merkezlerinin verimliliğinin ve enerji kullanımını optimize edeceklerini belirtti. Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinin 4’te 3’ünün Castrol ON elektrikli araç sıvılarını kullandığını söyleyen Tatlısöz, “Elektrikli araçların ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılayan Castrol ON ürünlerimizde yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda bilişim teknolojileri donanımlarının soğutulmasında kullanılmak üzere daldırma soğutma sıvılarını geliştirdik” dedi.

soldan-nilay-tatlisoz-onur-dede.jpgYenilenen marka kimliği ile daha modern, dinamik ve canlı

Castrol’ün yenilenen marka kimliği ile geleceğe yatırım yapma, büyüme ve başarı için yeni fırsatlar yaratma konusundaki kararlılığını yansıttığını söyleyen Castrol Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) Pazarlama Direktörü Onur Dede, “Yenilenen marka kimliğimizi oluştururken markamızın 125 yıllık değerlerine sadık kalarak markamızı yeni stratejik tercihlerimiz doğrultusunda kapsayıcı hale getirdik. Kapsamlı bir değerlendirme sürecin sonunda güncellediğimiz logomuz, daha modern, dinamik ve canlı bir tasarıma sahip” diyerek madeni yağlar, hizmetler ve çözümler için daha çeşitli bir müşteri tabanı arasında yeni fırsatlar yaratmayı hedeflediklerini vurguladı. Yeni logolarının sektöründe birçok teknolojik ilke imza atmış, öncülük, performans ve motor sporları ile bağdaştırılan bir marka olan Castrol’ün güçlü yönlerine ve farklılıklarına odaklanmasının yanında markayla ilişkilendirilen kırmızı, yeşil ve beyaz renklerini koruduğunu da belirten Dede, geçirilen değişimle tüm dünyaya gelecek için hazır olduklarının sinyalini verdi.

Global reklam filminin prodüksiyonu ilk defa yerelde

Ayrıca Castrol TUCA’nın Castrol’ün tarihinde ilk defa lokal olarak prodüksiyonunu gerçekleştirdiği yeni televizyon reklamı, iş ortaklarının ve müşterilerin yenilenen marka kimliğiyle buluşturulmasını amaçlıyor. Castrol’ün yenilenen marka kimliği 2024’te Castrol’ün tüm pazarlarında uygulanacak ve sonrasında tüm ürün ambalajlarında, hizmet ortaklığı programlarında, tesislerinde, çevrimiçi ve çevrimdışı pazarlamasında ve küresel sponsorluk varlıklarında görünür hale gelecek. Onur Dede “Gerçekleşen değişiklikler sonucunda hedef kitlelerimiz daha ilgi çekici, akılda kalıcı ve etkili bir marka deneyimi yaşayacaklar” dedi.

Continue Reading
Reklam
Reklam
Reklam

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023