Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Ulaşım

Bakan Uraloğlu, milli elektrikli tren setinin 1 yılda 575 bin yolcu taşıdığını bildirdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Gebze ile Adapazarı arasında geçen yıl hizmet vermeye başlayan milli elektrikli tren setinin, 1 yılda 575 bin yolcu taşıdığını bildirdi.

Uraloğlu, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii AŞ (TÜRASAŞ) tarafından üretilerek 27 Mayıs 2023’te yolculu seferlerine başlayan milli elektrikli setlerine ilişkin bilgi verdi.

Tren setlerinin Adapazarı ile Gebze arasında yolcu taşıdığını belirten Uraloğlu, “Milli elektrikli tren setimiz aynı zaman da konforuyla da göz dolduruyor.” ifadesini kullandı.

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Adapazarı Bölgesel Treni’nde hizmet veren milli elektrikli setlerle yolcuların ergonomik koltuklarda konforlu seyahat ettiklerini belirten Uraloğlu, “Adapazarı ile Gebze arasında 11 durakta yüzde 70 doluluk oranıyla hizmet veren milli elektrikli tren setlerimiz bugüne kadar 2 bin 575 sefer yaptı, 250 bin kilometre yol katetti, 575 bin yolcu taşıdı.” değerlendirmesini yaptı.

Bakan Uraloğlu, son teknolojinin kullanıldığı milli elektrikli setlerin 160 kilometre hız yapabildiğine dikkati çekerek, setlerin sadece Türkiye için değil dünyada kullanılmak için de üretildiğini kaydetti.

– “Milli hızlı tren tasarım çalışması devam ediyor”

Uluslararası demir yolunda kullanılabilirlik, karşılıklı işletilebilirlik sertifikası olan TSI sertifikasına sahip olarak üretilen setlerin, ihtiyaca göre bölgesel ve şehirlerarası çalıştırılmak üzere 3’lü, 4’lü, 5’li ve 6’lı araç sayısına sahip olarak üretilebildiğini vurgulayan Uraloğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“5 araçtan oluşan set 324 yolcu taşıyor, uzun yolculuklar için restoran bulunuyor. Halen 3 set Adapazarı ile Gebze arasında başarıyla yolcu taşıyor, 2025 yılı sonuna kadar 22 set yollarda olacak, 2030’a kadar toplam 56 setin üretimi tamamlanacak. Ayrıca işletme hızı 225 kilometre olan milli hızlı tren tasarım çalışmalarımız da devam ediyor.”

Uraloğlu, Türkiye’nin demir yolu ekosisteminin geliştikçe demir yolu araçlarında dışa bağımlılığının sona ereceğini belirtti.

167 yıldır demir yolu işletmeciliği yapılan ülkede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde son 22 yılda demir yolu alanında önemli atılımlar gerçekleştirildiğine işaret eden Uraloğlu, şunları kaydetti:

“Yüksek hızlı ve hızlı demir yolu inşaatında birçok başarılara imza attık. Aynı zamanda yerli ve milli demir yolu araçlarının üretiminde de ileri teknolojiyi kullanarak üretim yapıyoruz. ‘Milli elektrikli lokomotiflerimiz’, ‘milli hızlı trenimiz’, ‘milli elektrikli setlerimiz’, ‘milli vagonlarımız’ birer birer tasarımdan üretime, oradan da demir ağlara çıkıyor. Artık kendi demir yolu ekosistemimizi oluşturma yolunda önemli mesafeleri katettik. ‘milli elektrikli setimiz’ de böyle bir çalışmanın ürünü.”

AA

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otobüs

OLİMPİYATA KATILACAK MİLLİ SPORCULARIMIZ IVECO BUS’A EMANET

IVECO BUS, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin Karayolları Ulaşım Resmi Destekçisi oldu. Bu anlaşma ile IVECO BUS EVADYS model otobüsü, ilk etapta iki yıl boyunca Olimpiyat Oyunları’nda yarışacak Türk sporcularımızı taşıyacak.

IVECO BUS ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, 31 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul’daki Olimpiyat Evi’nde düzenlenen törenle iş birliklerini resmileştirdi. Ulusal ve sektör basınının yoğun ilgi gösterdiği imza töreni, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, IVECO BUS Asya Ticari Operasyonlar Başkanı Marco Franza ve Türkiye-Kafkasya-Orta Asya Ticari Operasyonlar Direktörü Ahmet Örs’ün katılımıyla gerçekleşti.

SPORCULARA YARIŞLARDA EN İYİYİ DİLİYORUZ

Anlaşma ile ilgili duygularını paylaşan IVECO BUS Asya Ticari Operasyonlar Başkanı Marco Franza “Türkiye Olimpiyat Komitesi’ni desteklemekten müthiş gurur duyuyoruz. Sürdürülebilir ve toplumlara faydalı, kapsayıcı bir toplu taşıma konusunda öncülük yapan bir marka olarak kıyasıya rekabetin hâkim olduğu müsabakalarda Türk Takımı’na eşlik etmeyi dört gözle bekliyor ve tüm sporculara adil ve keyifli bir mücadele diliyoruz” dedi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener de yapılan anlaşmaya dair şunları söyledi: ”Taşımacılık sektörünün öncülerinden IVECO BUS ile imzaladığımız “Karayolu Ulaşım Resmi Destekçisi” anlaşmasını çok önemsiyoruz. İlk etapta önümüzdeki iki yıl boyunca, sporcularımızın karayolu ulaşım ihtiyaçlarını IVECO BUS karşılayacak. Bu anlaşma sadece milli takımlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan bir anlaşma değil, aynı zamanda Türk sporunun geleceği için yapılan değerli bir yatırım. Iveco Bus özellikle karbon salınımına karşı geliştirdiği yeni teknolojiler ve sürdürülebilirlik konusundaki duyarlılığı ile takdir ettiğimiz bir marka. IVECO BUS’a Türkiye Takımı’na verdiği bu destek için burada sizlerin huzurunda bir daha teşekkür ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti olarak ilk kez Olimpiyat Oyunları’na 1924’te Paris’te katılmamızdan bu yana tam 100 yıl geçmiş. 100 yıl sonra yine aynı şehirde Paris’te düzenlenecek 2024 Olimpiyatları’nın, daha büyük hedeflerle yarışacağımız milli takımımıza başarılar getirmesi hepimizin ortak dileğidir. Bu iş birliğinin uzun soluklu olacağına inanıyorum ve IVECO BUS’a ailemize hoş geldiniz diyorum.”

SPORCULARIMIZIN İHTİYAÇLARINA ÖZEL TASARLANDI

Basın toplantısında söz alan IVECO BUS Ticari Operasyonlar Direktörü Ahmet Örs Türk sporu ve sporcusuna verdikleri önemin altını bir kez daha çizdi. Örs, ‘’Bugün burada sadece bir karayolu ulaşım resmi destekçisi olmamız adına bir imza atmıyoruz. Biz IVECO BUS olarak ülkemizde gerçekleştirmek istediğimiz ve toplumumuza fayda sağlayacak birçok proje için de aynı zamanda düğmeye basıyoruz’’ dedi.

Olimpiyat Oyunları için tahsis edilecek olan EVADYS, 29-31 tarihleri arasında Busworld Türkiye 2024 standında da sergilendi. Türk takımını taşıyacak olan EVADYS, Cursor 9 EURO VI-e 400 hp (294 kW) motorla donatılmış, 53 koltuklu, 12 metre uzunluğunda bir otobüs.

Sporculara konfor ve güvenli seyahat koşullarını sağlamak için araç, tam klima, USB girişleri, 2 buzdolabı, ek bir bağımsız ısıtıcı ve bagaj için 9,9m3 saklama alanı gibi olanaklarla donatıldı.

Çok amaçlı görevlere uygun olan EVADYS; servis otobüsü, özel gezi otobüsü, tarifeli hat otobüsü gibi zorlu trafik ve iklim koşullarına uygun çözümler sunan bir araç. EVADYS, her türlü yol koşulları için maksimum performans ve güvenlik sağladığı gibi, yolcular için de maksimum konfor vaat ediyor.

Continue Reading

Kara Yolu

Yamaha’nın En Hafif Scooter Modeli Yeni Yamaha RayZR Türkiye’de!

Kurulduğu 1955 yılından bu yana müşterilerine, Japonca’da kuvvetli tatmin ve heyecanı ifade eden “KANDO” deneyimini sunan, dünyanın önde gelen motorlu araç üreticisi Yamaha, şehir içi scooter sınıfının en hafif modellerinden biri olan RayZR’yi Türkiye’de lansmana özel sınırlı sayı ve stokla, 94.000 TL’lik rekabetçi fiyatıyla satışa sundu. Yeni Yamaha RayZR, motosikletten ilham alan gövde tasarımı, Blue Core teknolojisi, 21 litrelik sele altı bagaj kapasitesi, yakıt tüketimini %4’e kadar azaltan Start-Stop sistemi, 99 kg’lık ağırlığı, LED farları, daha rahat sürüş pozisyonu sağlayan iki düzeyli geniş selesi, LCD gösterge paneli ve daha seri kalkış sağlayan ve hareket halinde ek destek sunan özel elektrikli güç destek sistemi ile iki teker dünyasına giriş yapmak isteyen tüketicilere güvenli ve dinamik bir ulaşım çözümü sunuyor.

Dünyanın önde gelen motorlu araç üreticisi Yamaha’nın çarpıcı görünüme sahip güvenilir şehir içi scooter modeli RayZR, Türkiye’de lansmana özel sınırlı sayı ve stokla, 94.000 TL’lik rekabetçi fiyatıyla satışa sunuldu. Yamaha’nın en hafif scooter modeli olarak dikkat çeken RayZR, güvenilir, çevik ve eğlenceli yönlerinin yanında çarpıcı tasarımı ve aynı zamanda uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Yeni Yamaha RayZR, dinamik gövde tasarımı, Blue Core teknolojisine sahip motoru, 21 litrelik sele altı bagaj kapasitesi, yakıt tüketimini %4’e kadar azaltan Start-Stop sistemi, 99 kg’lık ağırlığı, LED farları, daha rahat sürüş pozisyonu sağlayan iki düzeyli geniş selesi, LCD gösterge paneli ve daha seri kalkış sağlayan ve hareket halinde ek destek sunan özel elektrikli güç destek sistemi ile her türü koşulda sınıf standartlarının üzerinde bir sürüş dinamiği vadediyor.

Çarpıcı tasarımıyla Yamaha’nın en hafif scooter modeli

Yamaha’nın sportif tasarım anlayışıyla şekillenen yeni scooter modeli RayZR, motosiklet tarzı dinamik gövdesi ve LED farları ile her görüşte fark edilen şehirli bir scooter olarak öne çıkıyor. Standart halojen farlara göre üstün bir performans sunan LED farlar, en karanlık yollarda bile güvenli bir sürüş vadediyor. Yeni RayZR, Anodized Red ve Midnight Black olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile tercih edilebiliyor. Bu çarpıcı görünüme sahip olan scooter, motosikletten ilham alınan ön karenajı, füme ön camı, açılı aynaları ve kontrast gövde renkleriyle şehir içi ulaşım sınıfına yeni ve dinamik bir tarz getiriyor.

Yamaha’nın en hafif scooter modeli!

Yalnızca 99 kg ağırlığındaki scooter, yoğun şehir trafiğinde son derece çevik bir sürüş deneyimi sunuyor. Ayrıca 21 litrelik sele altı saklama alanı, kask ya da alışveriş çantalarını koymak için ideal. Yeni RayZR, saklama hacmi konusunda tüketicilerin şehir içi ihtiyaçlarını optimum şekilde karşılıyor.

Yamaha mühendisliği ile üstün motor verimliliği

RayZR, düşük emisyon ve etkileyici yakıt tasarrufuyla verimliliğini performans ile buluşturan yeni 125 cc Yamaha Blue Core motordan güç alıyor. Bu motor, daha seri hızlanma için özel bir Güç Destek Sistemi ile donatılıyor. Sınıfın en iyi yakıt tüketim değerlerinden birine imza atan scooter, çevre dostu Start-Stop sistemi sayesinde trafik ışıklarında veya kavşaklarda durulduğunda motoru otomatik olarak kapatarak yakıt tüketimini yüzde 4’e kadar azaltıyor. Tek dokunuşla elektrikli marş ve ayak marşı ise fonksiyonelliği artıyor. Scooter’da yer alan yeni Akıllı Motor Jeneratörü ise motorun oldukça sessiz çalışmasını sağlarken hızlı bir kalkış sunan özel Güç Destek Sisteminin arkasındaki temel teknoloji olarak öne çıkıyor. Yeni Yamaha RayZR’de yer alan Birleşik Fren Sistemi sorunsuz, dengeli ve güvenli bir frenleme performansı sunar. 5.2 litrelik yakıt tankı kapasitesine sahip olan yeni RayZR, 1.8 LT/100 km’lik ekonomik bir yakıt tüketim değeri de sunuyor.

 

 

Continue Reading

Otobüs

IVECO BUS, Busworld Türkiye 2024’te Mobilite Çözümlerini Sergileyecek

Iveco Group’un markası ve yolcu taşımacılığına yönelik yenilikçi çözümleriyle sürdürülebilir mobilite alanında küresel bir oyuncu olan IVECO BUS, 29-31 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen BUSWORLD Türkiye’ye katılıyor.

40’tan fazla ülkede faaliyet gösteren IVECO BUS, faaliyetlerini küresel ölçekte, özellikle Asya’da genişletiyor.

Marka, şehir içi ve şehirlerarası otobüslerden turizm otobüslerine ve minibüslere kadar araçların yanı sıra uzman hizmetleri de içeren kişiye özel eksiksiz bir mobilite çözümü sunuyor.

 Sürdürülebilir mobiliteye ve düşük karbonlu bir Toplu Taşıma sisteminin geliştirilmesine son derece bağlı olan üretici, tüm faaliyetlerini, tam elektrikli kapasite de dahil alternatif çekiş teknolojileri seçenekleriyle ve hizmetleriyle çevreci taşımacılığa teşvik ediyor.

 

IVECO BUS, dünya çapında faaliyet gösteren tam kapsamlı bir üreticidir. IVECO BUS, ticari stratejisinin bir parçası olarak, varlığını Avrupa dışındaki bölgelere ve özellikle Asya’ya genişletiyor ve sıfır emisyonlu olanlar da dahil olmak üzere tüm araç tekliflerini ve servis hizmeti tekliflerini sergiliyor.

IVECO BUS’ın ürün yelpazesi, markanın her türlü görev için verimli, güvenilir ve sürdürülebilir mobilite çözümleri sunma kapasitesinin yanı sıra işletme maliyetlerine saygı gösterirken yaygın bir servis ağını mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Sürdürülebilir mobilitenin benimsenmesini hızlandırmak için IVECO BUS şimdi Enerji Mobilite Çözümleri aracılığıyla donanım, yazılım, inşaat işleri ve danışmanlık hizmetleri açısından eksiksiz bir çözüm seti sunuyor.

Salon 3’teki 442 m²’lik A07 numaralı stantta markanın üç önemli mobilite çözümü sergileniyor:

  • CROSSWAY: Kısa mesafeli ve orta mesafeli yolcu taşımacılığı için yenilenebilir yakıtla uyumlu şehirlerarası otobüs.
  • EVADYS: Bölgesel ve ulusal rota hizmetleri, havaalanı transferleri, organize seyahat turları ve geziler için tasarlanmış, yenilenebilir yakıtla uyumlu mükemmel bir iş ortağı.
  • E-WAY 12-m: tam elektrikli şehir içi otobüs. En iyi konforla eşleşen en yüksek performans için geniş menzil ve optimize edilmiş yolcu kapasitesi.

 

Ürünlere ek olarak, IVECO BUS standı elektro mobilite teknolojisine ve hizmet ekosistemine adanmış köşelere de ev sahipliği yapıyor:

  • Enerji Mobilite Çözümleri, bu yenilikçi e-mobilite iş modeli, ulaşım operatörlerini sorunsuz bir enerji geçişi yoluyla destekleyerek, araçların ve ilgili kurulumların tasarımından uygulanmasına kadar özel olarak hazırlanmış anahtar teslimi bir çözüm sunar.
  • Enerji tüketimini optimize etmek ve filo yönetimini desteklemek için tasarlanmış IVECO ON dijital ve bağlantılı hizmetler, 2023’te Brüksel’deki Busworld Europe’da “Busworld Dijital Ödülü“nü kazandı.

 

IVECO BUS Türkiye’deki varlığını artırıyor

IVECO BUS hem komple araç hem de minibüs şasisi sağlayabilen bir marka olarak konumunu güçlendirmek için verimli ortaklıklar ve iş birlikleri sayesinde Türkiye pazarındaki hedeflerine ulaşıyor.

Marka, Balıkesir’e ve Muğla’ya sırasıyla 10 adet CROSSWAY teslimatı gerçekleştirmiş olup, markanın bölgedeki bayisi FSM Demirbaş Otomotiv’in desteği ile müşterilerine yakınlığı büyük önem taşımaktadır.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 2.000 Daily şasi, yerel pazar beklentilerini tam olarak karşılayan minibüsler sunmak için uzman ve kalifiye üstyapı imalatçıları ortakları tarafından işlenmektedir.

Buna ek olarak, 2020 yılında Türkiye’de imzalanan bir endüstriyel anlaşma sayesinde IVECO BUS, CROSSWAY serisini yerel olarak üretmek ve sürekli büyümeyi desteklemek için üretim kapasitesini genişletti.

CROSSWAY, Avrupa’da pazar lideri. En iyi deneyim

65.000 adetten fazla rekor üretim ile CROSSWAY serisi, segmentinde tartışmasız pazar lideridir. CROSSWAY kısa bir süre önce Türkiye pazarına girdi.

CROSSWAY, müşteriler için verimli ve güvenilir bir nakliye çözümünü temsil ederek toplam sahip olma maliyetinde ve yakıt tüketiminde önemli bir azalma sağlar. Çok çeşitli iklim koşullarına uyum sağladığı için CROSSWAY, dünyanın her yerindeki müşteriler tarafından takdir edilmektedir.

10, 12 veya 13 m uzunluğunda olan XTL uyumlu CROSSWAY modelleri, Euro VI-e Tector 7 veya Cursor 9 motor ve mükemmel sürüş konforu, yakıt verimliliği açısından optimize edilmiş performans için ZF ve VOITH şanzımanlar arasında seçim yapma imkânı sunar.

Sürücü mahalli, ergonomik ve otomotiv tarzı bir direksiyon simidine sahiptir. Kontroller sürücünün parmaklarının ucuna yerleştirilmiştir, böylece direksiyon simidini bırakmadan tüm ana işlevleri kontrol edebilirler. Sürücünün konforuna katkıda bulunan, birden fazla saklama alanına, şarj fişlerine, çift USB bağlantı noktalarına ve bardak ve şişe tutuculara sahip tamamen özelleştirilebilir gösterge panelidir. 7 inç tam renkli ekran paneli, Sürüş Tarzı Değerlendirmesi, hız sabitleyici için ayarlanan hız ve çok daha fazlası gibi çeşitli sürüş ve araç bilgilerini gösterir.

Aracın pasif güvenliği, TÜV Sud tarafından onaylanan ECE R29.03 yönetmeliğine uygun ön çarpışma azaltma sistemi ile güçlendirilmiştir.

Şehirlerarası görevlerden gezi görevlerine ve okul taşımacılığına kadar ideal olan CROSSWAY serisi, biyometan ve hibrit de dahil olmak üzere çeşitli uzunluklar ve enerjiler sayesinde çok yönlülüğünü gösterir.

EVADYS, çoklu görev ve çok yönlü uygulamalar için mükemmel

EVADYS, servis otobüsünden gezi veya tarifeli hat otobüsüne kadar her türlü görevi yerine getirmek için tasarlanmış çok amaçlı araçtır. Sürücü ve yolcular için en üst düzeyde konfor ve maksimum güvenlik ile birlikte maksimum performans sağlayan kombine gezi/turistik otobüslerin lüks segmentine hitap eder.

EVADYS,yakıt ekonomisi ile bilinen ve çevresel performansı yenilenebilir yakıtlar kullanılarak daha da iyileştirilebilen 400 HP Cursor 9 motorla donatılmıştır.

EVADYS, CROSSWAY için özetlenen tüm adım E yeniliklerinden yararlanır. Uzunluklar (12 ve 12,96 m), dişli kutuları (ZF Ecolife 2-VOITH Diwa NXT), kapı yerleşimleri (üç tip) açısından müşterilerin kendi özel gereksinimlerine tam olarak uyacak şekilde belirleyebilecekleri olağanüstü birçok yönlülük üzerine inşa edilmiştir. Birden fazla koltuk düzeni mümkündür, örneğin bir tarafta 63 koltuk kapasitesi, diğer tarafta 3GBK Alman standardı.

EVADYS, bagaj yüklemesi için daha yüksek giriş yüksekliği ile 12 m3’e kadar segmentinde en geniş bagaj alanını sunar.

Birçok bileşeni ve kokpiti CROSSWAY serisi ile benzerdir.

En zorlu görevleri karşılamak için tasarlanmış tam elektrikli şehir içi otobüsler

Elektromobilite IVECO BUS’ın DNA’sında var. 20 yılı aşkın deneyimiyle troleybüs, hibrit otobüs ve elektrikli otobüs nesillerinin önünü açıyor. IVECO BUS, 2015 yılında son derece güvenilir ve verimli olduğu kanıtlanmış E-WAY akülü elektrikli ürün yelpazesini piyasaya sürerek tam elektrikli yolculuğuna başladı. Şu anda bir düzineden fazla Avrupa ülkesinde 1.500’e kadar ünite hizmet vermektedir. IVECO BUS elektro mobilite çözümleri, stantta 12 metre uzunluğundaki bir E-WAY modeli ile temsil ediliyor.

E-WAY portföyü, dört uzunlukta (9,5 m, 10,7 m, 12 m ve 18 m) mevcut modelleri ve üç şarj modunu içerir: Depoda şarj artık körüklü versiyonlarda ve 12 m uzunluğundaki versiyonlarda aşağıdan yukarıya pantograf aracılığıyla fırsat şarjı da mevcuttur. Yolcu kapasitesi ile mevcut araç içi enerji arasında en iyi dengeyi sunarlar. Buna ek olarak, E-WAY’in 12 veya 18 metre uzunluğundaki modelleri, LINIUM adı verilen bir Bus Rapid Transit sistemi (BRT versiyonu) olarak da mevcuttur.

Orta, Doğu ve Güney Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya’daki hedeflenen pazarların farklı gereksinimlerini de karşılamak için IVECO BUS geçen yıl elektro mobilite teklifini yeni bir akülü elektrikli şehir içi otobüsü ile genişletti: STREETWAY ELEC. En yaygın Avrupa ürün ve güvenlik standartlarına uygun olan bu 12 metre uzunluğundaki elektrikli şehir içi otobüs, depoda gece şarj edilerek tüm gün kullanım için tasarlanmıştır. 90’dan fazla yolcu ağırlayabilir.

Enerji depolama için en yeni nesil yüksek enerji yoğunluklu pil

IVECO BUS elektro mobilite teklifinin tamamı, yani E-WAY serisi ve STREETWAY ELEC modeli, FPT Industrial tarafından bir araya getirilen 69kWh NMC batarya paketinden yararlanıyor. Sınıfının en iyisi enerji yoğunluğu ve şarj kapasitesine sahip bu son nesil modüler batarya konsepti, otobüs uygulamaları için mükemmel bir biçimde şekillendirilmiştir. Modüler enerji depolama mimarisi, beklenen menzil ve şarj stratejisine dayalı olarak yolcu kapasitesini en üst düzeye çıkarmak için tavan ve arka arasında çeşitli batarya paketi yerleşimi kombinasyonları sunar.

IVECO BUS için ulaşım ekosisteminin gelişimi, aracın kendisi kadar önemlidir

IVECO BUS, elektrikli filoların (Enerji Mobilite Çözümleri) kurulumu için danışmanlıktan dijital araçlara (IVECO ON) ve geniş bayi ağı aracılığıyla satış sonrası en iyi ve hızlı desteğe kadar eksiksiz bir hizmet paketi sunan anahtar teslim bir e-mobilite çözüm sağlayıcısıdır.

Enerji Mobilite Çözümleri, müşterileri e-mobilite yolculuklarında destekler, operasyon için en iyi enerji çözümü konusunda tavsiyelerde bulunur ve karmaşık altyapı projelerini koordine eder. Sıfır emisyonlu otobüslerin yanı sıra, simülasyondan otobüse kadar uzanan, akü tipi ve teknolojisini, ilgili şarj çözümlerini, finansal hizmetleri ve telematiği içeren eksiksiz bir ekosistemdir. Bu iş modeli yaklaşımı, çözümleri müşterinin uygulamasına uyacak şekilde esnek olmayı ve Toplam Sahip Olma Maliyetinde en iyi dengeyi sunmayı sağlar.

IVECO BUS, Asya bölgesinde 40’tan fazla servis noktasının yanı sıra özel bir Otobüs Kontrol Odası ve dijital araçlar da dahil olmak üzere geniş bir küresel ağ üzerinden müşterilerine otobüslerinin kullanımında yardımcı oluyor. IVECO ON bağlantılı servisleri, müşterilerin araç aktivitelerini izlemelerine ve bakım hizmetinde proaktif destek sağlamalarına yardımcı olarak planlanmamış duruşları önler. Çok markalı park da dahil olmak üzere filo yönetim portalı aracılığıyla sunulan bu gerçek zamanlı premium hizmetler, müşterilere otobüs filolarının çalışma süresini artırmaları ve yolcularına sundukları hizmeti iyileştirmeleri için benzersiz bir fırsat sunar. IVECO ON servisleri, Busworld Europe tarafından ilk kez düzenlenen Busworld Dijital Ödülleri’nde Dijital Operasyonel Mükemmellik kategorisinin kazananı oldu. Ödül, ticari basından, meslek birliklerinden, otobüs operatörlerinden ve dijital mühendislik uzmanları gibi diğer profesyonellerden oluşan bir jüri tarafından verildi.

Stanttaki araçlar:

BUSWORLD’de sergilenen CROSSWAY, 12 metre uzunluğunda, Tector 7 EURO VI-e 320 hp (235 kW) motor ve ZF şanzıman ile donatılmıştır. İçeride, düzen 53 koltuk, 2 yatırılabilir koltuk, klima, 5,1 m3 bagaj + 3m3 baş üstü bölmesi içerir.

Standdaki EVADYS, 12,1metre uzunluğundadır ve Cursor 9 EURO VI-e 400 hp (294 kW) motorla donatılmıştır. Tam klima, yolcular için USB fişleri; 2 buzdolabı, 8,6 m3 bagaj alanı ve 1,6 m3 baş üstü bagaj alanı sunan 53 yolcuyu oturarak ağırlayabilir.

 

Sergilenen E-WAY, Combo CCS 2 ayrı şarj soketi kullanan 12 metrelik bir gece şarj versiyonudur. 140 kW’lık bir elektrikli çekiş motoru ve yüksek enerjili lityum-iyon NMC bataryalar (378 kWh) ile donatılmıştır. 3 kapı ve manuel bir rampa ile erişilebilen bu araçta konfor ve refah sunulmaktadır: ilave üçgen pencereler, tam klima, 24 oturan ve 49 ayakta yolcu ve tekerlekli sandalye alanı.

Continue Reading

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023