Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Eğitim

Chery UNICEF ile Olan İş Birliğinde Yeni Bir Sayfa Açıyor!

Çin’in önde gelen otomotiv üreticisi Chery, yenilikçi modelleriyle yakaladığı satış performansını sosyal sorumluluk alanında yaptığı çalışmalar ve iş birlikleriyle desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Chery, Haziran ayında UNICEF eğitim programlarının çocukların yaşamları üzerinde bıraktığı olumlu etkiyi görmek üzere Türkiye’yi ziyaret edecek. Chery ve UNICEF, 2023 yılında dünya genelindeki eğitim programlarını desteklemek üzere iki yıl süreli ve 6 milyon dolarlık yeni bir ortaklık açıklamıştı. Chery’nin UNICEF ile iş birliği, Çin’deki ve dünyanın dört bir yanındaki hassas ve zor durumda olan çocuklara kaliteli eğitim sağlamaya yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu iş birliği, her iki kurumun çocuklar ve toplumlara daha iyi hizmet vermelerini destekleyerek ülkelerin eğitim sistemlerini güçlendirmeye destek olacak.  

Çin’in üst üste 21 yıldır binek otomobil ihracatının lider markası Chery, üst düzey teknolojiye sahip üretim gücü ve yüksek kalitesiyle büyümeye devam ediyor. Satış performansını her geçen gün artıran Chery, bir yandan da yeni projeler ve iş birlikleriyle sosyal sorumluluk alanında önemli çalışmalara imza atıyor.

250 milyon çocuk okul eğitiminden uzak!

Eğitimdeki küresel eşitsizlik 2024 yılında da insanlık için önemli bir zorluk olmaya devam ediyor. İstatistiklere göre, dünya genelinde yaklaşık 250 milyon çocuk ve ergen okula gidemiyor ve okul çağındaki çocukların üçte ikisi evde internet erişiminden yoksun. Haliyle bu da dijital uçurumu daha da derinleştiriyor. Zor durumda olan çocuklar, özellikle kız çocukları, göçmen çocuklar, engelli çocuklar ve yoksul çocuklar, eğitime erişme noktasında daha da büyük zorluklarla karşı karşıya. Chery, bu zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olmak için 2023 yılında UNICEF ile iki yıllık küresel bir ortaklık başlattı. Chery, söz konusu ortaklık kapsamında Çin, Meksika, Güney Afrika ve Türkiye’deki eğitim programları da dahil olmak üzere UNICEF’in Küresel Eğitim programlarını desteklemek için 6 milyon dolar sağlayacak. İş birliği, UNICEF’in hassas ve zor durumda olan çocuklara kaliteli eğitim sağlamak üzere çalışmalar yürüten küresel eğitim programlarını destekleyerek eğitim krizini çözmeyi amaçlıyor. Chery’nin UNICEF ile olan ortaklığı, küresel eğitimdeki temel sorunları ele almaya odaklanıyor. Okula gitmeyen, dijital öğrenme kanallarına erişimi sınırlı olan ve zor durumda olan çok sayıda çocuk için eğitim eksikliği bunlardan bazıları. Chery, UNICEF’in kaliteli öğrenim ve beceri eğitimi sağlamayı amaçlayan küresel eğitim projelerini destekliyor ve her çocuğun potansiyelini görme ve ortaya çıkarma fırsatına sahip olmasını sağlamak için Çin, Meksika, Güney Afrika ve Türkiye’de hedeflenen desteği sağlayarak kaliteli eğitim yoluyla daha adil bir gelecek oluşturuyor.

Chery diğer markalara ilham olacak!

2024 Chery Uluslararası İş Konferansı’nda değerlendirmeler yapan UNICEF Çin Temsilcisi Yardımcısı Amanda Bissex, “Zor durumda olan çocukların eğitimine yatırım yapmak, çocuklar, toplumlar ve ülkeler için parlak bir gelecek sağlamanın en uygun maliyetli yolu. Chery’nin çocukların eğitimine yaptığı hatırı sayılır yatırım, diğer şirketler için de bir kıstas oluşturuyor” dedi. Chery, UNICEF’in küresel eğitim projelerini destekleyerek çocukların kaliteli eğitim kaynaklarına erişimini artırmaya, eğitimde eşitliği teşvik etmeye ve eğitim kalitesini artırmaya kararlı. Eğitim Tematik Fonu, Çin’de önemli alanlarda bir dizi eğitim müdahalesi geliştirmek ve uygulamak, ulusal ve eyalet eğitim sistemlerini güçlendirmek ve Çinli çocuklara kaliteli ve kapsayıcı eğitim ortamları sağlamak için kullanılıyor. Ortaklık Meksika’da tüm çocukların, özellikle de hassas grupların kaliteli eğitim fırsatlarına daha adil ve kapsayıcı bir şekilde erişmelerine ve böylece gelişimlerini kapsamlı bir şekilde desteklemeye, öğrenme çıktılarını iyileştirmeye ve yaşam becerilerini geliştirmeye yardımcı olmaya odaklanıyor. Güney Afrika’da Chery’nin hayati desteği, UNICEF’in ulusal müfredatı geliştirme ve iyileştirme, okul güvenliği kapsamını güncelleme ve uygulama ve engelli çocuklar için aktif öğrenme fırsatları sağlama çalışmalarını daha da kolaylaştırıyor. Ayrıca UNICEF, Türkiye’deki depremde ciddi şekilde etkilenen ve hasar gören eğitim tesisleri, mülteci çocukların eğitimi gibi zorlukları ele alarak, eğitimdeki aksaklıkları azaltmak için güvenli eğitim ortamları sağlıyor.

Karşılıklı anlayış geliştirme fırsatı sağlayacak!

Chery, Haziran ayında UNICEF’in programlarını yerinde bizzat görmek üzere Türkiye’yi ziyaret edecek. Bu, Chery’nin Türkiye’deki ilk toplumsal yardım faaliyeti değil. 2023 yılındaki deprem felaketinden sonra Chery, şirketin sosyal sorumluluğunu ve derin insani endişesini göstererek acil yardım malzemeleri ulaştırmak için hızla harekete geçmiş ve bölgeye önemli bir destek sağlamıştı. UNICEF programlarına yapılan ziyaret, Chery çalışanlarına; çocuklar, eğitimciler ve UNICEF personeli ile bir araya gelme, karşılıklı anlayış geliştirme ve programların çocukların yaşamları üzerindeki olumlu etkisine tanıklık etme fırsatı sağlayacak. Chery’nin bu eylemleri, sadece kurumsal sosyal sorumluluğun sürekli uygulamasını yansıtmakla kalmıyor, aynı zamanda küresel eğitime katkı sağlamaya olan katılımını ve uzun vadeli bağlılığını da gözler önüne seriyor. Chery ve UNICEF arasındaki iş birliği, gelecekte dünya genelinde kaliteli eğitime erişimin artmasına katkıda bulunarak ilerideki yolu aydınlatmaya devam edecek. Chery, daha iyi bir gelecek inşa etmek üzere UNICEF’in yanında yer alıyor.

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğitim

Yolların Görünmez Kahramanlarına Işık Tutan Farkındalık Kampanyası

Trafik çalışanlarının güvenliğini artırmayı hedefleyen “(S)he Works, I Care” kampanyası, ICA tarafından hayata geçirildi. Bayram tatili öncesi gerçekleştirilen saha çalışmalarında emniyet kemeri simülatörü ve kör nokta farkındalık eğitimi verildi.

(S)he Works, I Care” farkındalık kampanyası, otoyol saha çalışanlarının hayati önemini vurgulayarak, kaza oranlarını düşürmek ve trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratmak üzere ICA tarafından hayata geçirildi. Kampanya, trafik güvenliğini olumsuz etkileyen olaylara müdahale eden trafik saha ekiplerinden, otoyolu 7/24 işler halde tutan bakım ekiplerine kadar; operasyon görevi üstlenen ve trafik güvenliğinin daima sağlanması için çalışan herkesin sürücüler tarafından fark edilmelerini sağlamayı ve trafik güvenliği konusunda toplumsal bilinç oluşturmayı hedefliyor.

Avrupa Ücretli Yol Altyapı Operatörleri Birliği (ASECAP) üyesi 17 ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen kampanya, otoyol kullanıcılarının güvenliğini artırmak için hem iş güvenliğine hem de sürücü davranışlarının geliştirilmesine dikkat çekiyor. 12 Haziran’da düzenlenen saha aktiviteleri, otoyol çalışanlarının zorlu çalışma şartlarını gözler önüne sererken, ağır vasıta sürücülerine yönelik eğitimler ile de sürücü davranışlarının geliştirilmesi hedeflendi.

Otoyol çalışanları, sadece yolların bakımını yapmakla kalmıyor; aynı zamanda sürücülerin güvenli, konforlu ve hızlı seyahat edebilmesi için gece gündüz çalışarak, yol güvenliği için hayati bir görev üstleniyor. Bu projeyle, yola çıkanların sevdiklerine ulaşmasında, ambulansların hastalara yetişmesinde, itfaiyenin yangına müdahale etmesinde ve kargoların doğru adreslere zamanında ulaşmasında büyük rol oynayan bu görünmez kahramanlara dikkat çekiliyor.

emniyet-kemeri-simulasyonu-2.jpgSaha aktiviteleriyle farkındalık artıyor

Farkındalık kampanyasının bir parçası olarak 12 Haziranda sürücülerin katılımıyla gerçekleştirilen saha aktiviteleri, otoyol çalışanlarının önemini bir kez daha vurguladı. Etkinlik sırasında katılımcılar, otoyol saha ekiplerinin çalışma şartlarını yerinde gözlemleme fırsatı buldular. Böylece operasyonel süreçlerde karşılaşılan zorluklar ve bu kahramanların günlük hayatlarına dair daha iyi bir anlayış geliştirdiler.

Bayram öncesi yolcu ve otoyol çalışanı güvenliğine dikkat çekerek bu konuda farkındalık yaratmayı amaçlayan bu önemli projenin bir parçası olarak, 12 Haziran Çarşamba günü Reşadiye’deki Bi Mola dinlenme tesislerinde özel bir etkinlik düzenlendi. Hed Akademi iş birliğiyle ağır vasıta sürücülerine yönelik emniyet kemeri simülatörü ve kör nokta farkındalık eğitimleri gerçekleştirildi.

Bayram ve tatil döneminde trafik kazalarında artış oluyor

2023 yılı karayollarında meydana gelen trafik kazalarında 6.548 kişi hayatını kaybetti. 2022 yılında 5.229 olan bu sayı, 2023’te yüzde 25 artış gösterdi. Trafik vefat oranlarına genel olarak bakıldığında, yaz tatili sebebiyle seyahatlerin artması ve tarım ile inşaat faaliyetleri nedeniyle taşıt hareketinin yoğunlaşmasıyla birlikte Haziran-Ağustos aylarında trafik kazası ve ölüm-yaralanma sayılarında artış yaşandığı gözlemleniyor.

Kurban Bayramlarında da, 2023 yılında 110, 2022 yılında 67 ve 2021 yılında 46 kişi hayatını kaybederken, binlerce vatandaşımız yaralandı. Ailelerimizle sevinç ve mutluluğumuzu paylaşacağımız bu özel günlerde, trafik kaza haberleriyle üzüntü yaşamamak için HED Akademi’nin önerdiği 11 temel altın kurala riayet ederek bu durumu değiştirebiliriz. Uzak mesafeli seyahatlerinizi, aceleyle bitirilmesi gereken bir görev olarak değil, hayatınıza dahil keyifli bir zaman dilimi olarak planlayabilirsiniz.

emniyet-kemeri-simulasyonu-1.jpgHED Akademi’den trafikte güvenliğiniz için 11 temel kural

Trafik güvenliği konusunda regülasyon oluşturan, eğitimler veren öncü kuruluşlar arasındaki HED Akademi, sürücülere şu hayati uyarılarda bulunuyor:

1. Seyahate uykusuz ve yorgun çıkmayın: Seyahate başlamadan önce en az 8 saat kaliteli uyku almaya özen gösterin. Uykunuzu etkileyebilecek ilaçlar ve yiyeceklerden kaçının. Günlük uyku ritminize uygun bir seyahat planı yapın. Uykunuz geldiğinde sürüşe devam etmeyin, güvenli bir yerde durarak dinlenin. Mümkünse, seyahatlerinizi gün ışığında yapın.

2. Seyahat yönetimi yapın: Sürüş öncesi seyahat güzergahınızı detaylı bir şekilde planlayın. Hava durumu, trafik yoğunluğu ve yol durumu gibi faktörleri kontrol edin. Olası mola yerleri ve acil durumlarda ulaşabileceğiniz sağlık kurumlarını belirleyin.

3. Aracınızı kontrol edin: Yola çıkmadan önce aracınızın tüm kontrollerini yapın. Evraklarınızın (ehliyet, ruhsat, muayene, SRC, psikoteknik vb.) tam olduğundan emin olun. Aracın etrafında bir tur atarak aynalar, camlar, lastikler ve diğer aksamların sağlamlığını kontrol edin. Aracınızın yağ, su gibi sıvılarını kontrol edin ve ilkyardım, trafik ve yangın söndürücü kitlerinin tam ve kullanılabilir olduğundan emin olun.

4. Emniyet kemerini daima kullanın: Emniyet kemeri kullanımı bir tercih değil, zorunluluktur. Emniyet kemeri, trafik kazalarında ölüm ve yaralanmaları önler. Hava yastığı bulunan araçlarda, kemer ve yastık kombinasyonu, şiddetli kazalarda bile koruma sağlar. Bebekler ve çocuklar, uygun koltuklarda ve emniyet kemerleri bağlı olarak seyahat etmelidir.

5. Trafik kurallarına istisnasız uyun: Trafik kuralları, insan ölümleri ve yaralanmaları sonucunda belirlenmiştir. Bu kurallara uymak, sadece sizin değil, diğer yol kullanıcılarının da güvenliğini sağlar. Trafik kurallarını ihlal etmenin sonuçları ölümcül olabilir.

6. Mola vermeyi alışkanlık haline getirin: Yorgun veya uykusuz hissettiğinizde, her 2 saatte bir 15 dakika mola verin. Yorgun hissediyorsanız, sürüşe devam etmeyin. Molalarda aracınızı da kontrol etmeyi unutmayın.

7. Yasal hız limitlerine istisnasız uyun: Hız limitlerine uymak, kazaların önlenmesinde büyük rol oynar. Yol ve hava şartlarına göre hızınızı ayarlayın ve gerekirse yasal limitlerin altında seyredin.

8. Dikkat dağıtıcı cihazlar kullanmayın: Sürüş sırasında cep telefonu, radyo veya navigasyon gibi dikkat dağıtıcı cihazlardan uzak durun. Bu cihazlar, sürücünün dikkatini dağıtarak kazalara yol açabilir. Araştırmalar, telefonla konuşmanın kaza olasılığını artırdığını göstermektedir.

9. Takip Mesafenizi her zaman koruyun: Hız arttıkça fren ve durma mesafesi de artar. Yağışlı havalarda bu mesafe daha da uzar. Minimum 4 saniyelik bir takip mesafesi bırakın. Otoyollarda bu süreyi 6 saniyeye çıkartın.

10. Doğrultu değiştirme kuralına uyun: Şerit değişikliği yaparken sırasıyla sol ayna kontrolü, sol sinyal verme, tekrar ayna kontrolü, uygun hızla diğer aracı geçme, sağ ayna kontrolü, sağ sinyal verme ve başladığınız şeride geri dönme adımlarını izleyin.

11. Son kontrollerinizi yapın: Seyahatiniz bittiğinde aracınızı kontrol edin. Lastikler, yağ akıntısı, camlar ve aynalar gibi tüm aksamları gözden geçirin.

etkinlik-alani-gorsel.jpgKaynak: LOJİPORT

Continue Reading

Eğitim

Mercedes-Benz Türk ‘Eğitim Yolda’ Projesi ile Güvenli ve Ekonomik Sürüş Bilgilerine Ulaşmak Her An Her Yerde Mümkün!

Mercedes-Benz Türk, otobüs kaptanlarının mesleki yeteneklerini geliştirmek ve yeni sürüş – güvenlik sistemlerini tanıtmak amacıyla online olarak tasarladığı “Eğitim Yolda” Projesi’ni başlattı. Proje, yollarda uygulamalı olarak çekilen eğitim videoları ile kaptanlara keyifli bir öğrenme deneyimi sunarken, içeriklere her an her yerden erişim imkânı sağlıyor.

Ürettiği son teknolojiye sahip araçların verimli, güvenli, konforlu ve ekonomik kullanımı için uzun yıllardır kamu, filo ve bireysel otobüs müşterilerine de “Sürüş Eğitimleri” düzenleyen Mercedes-Benz Türk, 2023 yılında “Eğitmen Kaptanlar” ismiyle filo müşterilerinin baş şoförlerine yönelik düzenlediği eğitimleri hayata geçirmişti. Kaptanlara yönelik yenilikçi ve çeşitlendirilmiş eğitim programlarıyla sektöründe öncü bir rol üstlenen Mercedes-Benz Türk, bu defa otobüs kaptanlarının yeni sürüş ve güvenlik sistemlerini yakından tanımaları ve sürüş eğitimlerine her an her yerde ulaşılması için ‘Eğitim Yolda’ Projesi’ni başlattı.

Kaptanların her an her yerden güvenli ve ekonomik sürüşe dair bilgilere ulaşmaları amacıyla Mercedes-Benz Türk Eğitim Grubu tarafından online olarak tasarlanan eğitim programı, dinamik formatı ve detaylı yönlendirmeleri ile kaptanlara keyifli bir öğrenme deneyimi yaşatıyor. Mercedes-Benz Travego ile İstanbul, Bursa, Edirne, Çanakkale gibi farklı şehirlerde çekilen eğitim videoları ile güvenli sürüşün incelikleri kaptanlara sohbet eşliğinde uygulamalı olarak sunuluyor.

Eğitim Yolda Projesi, ‘Güvenlik Sistemleri’, ‘Asistan Sistemleri’ ve ‘Sürüş Sistemleri’ olmak üzere 3 ana başlık altındaki 31 adet videodan oluşuyor. Mercedes-Benz Türk Travego ve Tourismo model otobüslerde bulunan Aktif Fren Asistanı, Powershift Şanzıman Sistemi, Ecodrive Tolerans Ayarı gibi pek çok donanım ve teknolojinin anlatıldığı videolar, kaptanların ekonomik ve güvenli sürüşe dair bilgi ve becerilerini artırma fırsatı sunuyor. Kapsamlar doğrultusunda farklı sürelerde hazırlanan #EğitimYolda videolarını izlemek için Mercedes-Benz Türk Kamyon & Otobüs YouTube kanalını takip edebilirsiniz. İlk olarak “Güvenliğiniz Kırmızı Çizgimiz” diyerek yola çıktığımız “Güvenlik Sistemleri” ve onu takip eden “Asistan Sistemler” videolarını aşağıdaki linkler aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Continue Reading

Eğitim

Mercedes-Benz Türk’ten Üniversite Öğrencilerine Destek

Mercedes-Benz Türk ile Bahçeşehir Üniversitesi’nin “CO-OP Eğitim Modeli” kapsamındaki iş birliği bu yıl da devam ediyor. Bu iş birliğiyle içeriği Mercedes-Benz Türk uzmanları tarafından oluşturulan dersler, şirketin üst düzey yöneticileri tarafından Mekatronik Bölümü öğrencilerine veriliyor.

Mercedes Benz Türk’ün CO-OP Eğitim Modeli çerçevesinde 9 dönemdir verdiği derslerde toplamda 250’nin üzerinde öğrenci derslere katılım gösterdi.

Mercedes-Benz Türk ile Bahçeşehir Üniversitesi’nin “CO-OP Eğitim Modeli” kapsamında 2009 yılında başlattığı iş birliği bu yıl da devam ediyor. Bu kapsamda Bahçeşehir Üniversitesi Mekatronik Bölümü öğrencilerine, ticari araç mühendisliği başlığı ile kamyon ve otobüs ürünleri hakkında temel bilgiler, ürün geliştirme süreçleri ve mühendisliği konusunda güncel bilgiler sunuluyor. Mercedes-Benz Türk uzmanları tarafından sektörel ihtiyaçlar, yeni gelişen alanlar ve trendler göz önüne alınarak hazırlanan ders içerikleri, Mercedes-Benz Türk’ün üst düzey yöneticileri tarafından veriliyor.

Mercedes-Benz Türk Otobüs Geliştirme Karoseri Direktörü Dr. Zeynep Gül Koca

Mercedes-Benz Türk Otobüs Geliştirme Karoseri Direktörü Dr. Zeynep Gül Koca

İş birliği kapsamında öğrencilere ders vermeye devam eden Mercedes-Benz Türk Otobüs Geliştirme Karoseri Direktörü Dr. Zeynep Gül Koca; “Mercedes-Benz Türk ailesi olarak ‘üniversite & endüstri’ iş birliğinin bir parçası olmaktan büyük keyif alıyoruz. Bu sayede ticari araçları geliştirmedeki tutkumuzu ve teknolojilerimizi genç nesiller ile paylaşıp onların ilgi ve heyecanlarına ortak oluyoruz.” dedi.

CO-OP Eğitim Modeli kapsamında son yıllarda artan değişimin hızı, ticari araç mühendisliği konusunda yeni gelişen alanlar ve güncel konular, öğrencilere ders olarak ulaştırılıyor. Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası ziyaretini de içeren program ile öğrencilere ticari araç üretimini görme olanağı da sunuluyor.

Mercedes-Benz Türk’ün CO-OP Eğitim Modeli çerçevesinde 9 dönemdir verdiği derslerde toplamda 250’nin üzerinde öğrenci derslere katılım gösterdi. Program, 2021-2022 eğitim yılında da yeni mühendislerin yetiştirilmesine katkı sağlıyor ve ilham vermeye devam ediyor. 2020 yılında pandemi nedeniyle ilk defa tamamen dijital ortama taşınan programın bu yıl dijital hibrit başlayan derslerin kapsamında Hoşdere fabrika ziyaretimizi gerçekleştirdik ve bundan sonraki derslerimizi Beşiktaş kampüsünde yüz yüze olarak devam ediyoruz.

Continue Reading

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023