Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Hafif Ticari

Citroën’in hafif ticarileri, en güncel teknolojilerle yenilendi

Berlingo, Jumpy ve Jumper’dan oluşan yeni modellerin tasarımları, özellikle ön cephe ve ön konsolda geliştirildi. Her biri de hala orijinal niteliklerini korurken aynı zamanda konfor, sürüş yardımcıları ve güç-aktarma sistemleri açısından iyileştirildi.

Citroën, hafif ticari araç modelleri Berlingo, Jumpy ve Jumper’ı, eş zamanlı olarak yenileyerek pazardaki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Markanın zengin ürün çeşitliliği ile yeni ürün yelpazesi, ticari araç sürücülerinin sürdürülebilir ulaşıma yönelik artan ihtiyaçlarını, güçlü ve verimli, tamamen elektrikli ürün yelpazesiyle karşılıyor. Citroën, her zaman günlük yaşamlarında ticari araç sürücülerinin yanında oldu. Citroën’in değerlerini yansıtan ürün yelpazesi, üstün konfor ve her santimetreküpten en iyi şekilde faydalanan, ustaca tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Citroën, yüksek performanslı ürün gamı ve Avrupa’daki hafif ticari araçlar konusunda uzmanlaşmış ekibiyle birlikte, profesyonel müşterileriyle yakın ve güvene dayalı bir ilişki kurdu. Citroën, hafif ticari araç pazarında önemli bir oyuncu. 2022 yılı itibarıyla bu pazarın %8,3’ü Avrupa Birliği’nde yer alıyor. Berlingo, Jumpy ve Jumper, markanın toplam satışlarının yaklaşık %30’unu oluşturuyor.

berlingo.webpYENİ CITROËN BERLINGO: Yenilenen Dış ve İç Tasarıma Eşlik Eden En Güncel Citroën Teknolojisi!

Yeni Berlingo, dış tasarım açısından radyatör ızgarasından tampon ve farlarına kadar tamamen yeni. Daha dik bir ön cephe, markanın en güncel tasarımını taşıyor. Böylece Berlingo daha karakteristik, dinamik ve güçlü bir görünüm sergiliyor. Yandan bakıldığında yeni jantlar dikkat çekiyor. Ayrıca Kiama Mavisi ile yeni bir gövde rengine de sahip oldu. Yolcu bölümü de yeniden tasarlandı ve daha ergonomik ve kaliteli yeni bir ön konsola kavuştu. Yeni ön konsolu, yeni bir 10 inçlik, yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran süslüyor. Direksiyon da yeni, hız sabitleme ve ses sistemi için kumandalara sahip.

İster binek otomobil ister ticari araç olsun, Citroën için konfor her zaman bir önceliktir. Yeni Berlingo, her gün araçlarında saatler geçiren tüm profesyonellerin rahat etmesini sağlayan, Citroën’in yeni Advanced Comfort® Koltukları ile donatılıyor. Citroën’e özel, yeni Berlingo’daki Advanced Comfort® Koltuklar detaylı bir tasarıma dayanıyor, özel yan destekler, yüksek kaliteli köpük ve kumaşla ek konfor sağlıyor.

Kullanıcı konforu, optimum profesyonel performansın anahtarı. Böylece yeni Berlingo, vites yükseltiyor ve kullanıcılara günlük yaşamı kolaylaştıracak en ileri teknolojileri sunuyor. Bilgi-eğlence konusunda da neredeyse her donanım değiştirildi.

Yeni Berlingo’nun ön konsolu 10 inç ekranla donatılabiliyor. Bu dokunmatik ekran, Citroën’in yeni multimedya sistemlerini kontrol ediyor:

 • Yeni My Citroën Play bilgi-eğlence sistemi, 10 inç ekranla donatılıyor ve radyo dinlemek için kullanılabiliyor. Ayrıca Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu, kablosuz akıllı telefon yansıtma işlevini de içeriyor. Ergonomik tasarımlı olup geri görüş kamerasını da gösteriyor.

Kapsamlı Sürüş Destek Sistemleri, konforun artması, aynı zamanda sürücünün iş yükünün de azalması anlamına geliyor. Bu amaçla yeni Berlingo, bir dizi yeni sürüş yardımcısıyla donatıldı:

 • Geliştirilmiş bir versiyon: Doğrudan iç dikiz aynasında görüntülenen Dinamik Çevre Görüş, sürüş güvenliğini destekliyor. Panelvan kullanırken çevreye tam olarak hakim olmak zor. Bu nedenle yeni Berlingo; biri arka kapıların üstünde, diğeri yolcu tarafındaki yan dikiz aynasının altında olmak üzere iki kamerayla donatıldı. Doğrudan geniş dijital iç dikiz aynasına yansıtılan görüntü, görüşü engelleyen metal levhaya rağmen, normal bir otomobilde olduğu gibi, aracın arkasını görme olanağı sağlıyor. Park ederken yansıtılan görüntü, olası kör noktaları ortadan kaldırıyor.
 • Geliştirilmiş park yardımları: Yeni Berlingo, önde ve arkada olmak üzere 12 engel sensörüyle donatıldı.
 • Otoyol Sürüş Asistanı, otonom sürüşe doğru ilk adım. Sistem, uyarlanabilir hız sabitleyiciyi dur-kalk, şerit ortalama yardımcısı ve trafik sıkışıklığı yardımcısıyla birleştiriyor. Örneğin trafik sıkışıklığında 30 km/s’e kadar hızlarda sistem, direksiyon, fren ve hızlanma pedalını kontrol edebiliyor.

Her zamankinden daha verimli; tüm profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yeni Berlingo, yüksek verimliliğe sahip BlueHDi 100 HP ve 130 HP dizel motor seçeneklerini müşterilerin beğenisine sunuyor.

citroen-jumpy.jpgYENİ CITROËN JUMPY: Daha Şık, Daha Modern!

Yeni Citroën Jumpy, kompakt boyutu, rakipsiz konfor ve güvenlik özellikleri sayesinde çok yönlülük açısından bir referans noktası olmayı sürdürüyor. Yeni Jumpy, 6,6 m3’e varan yükleme hacmi, kompakt boyutlarıyla şehir için kullanım kolaylığı (11,3 m dönüş çapı ve 1,90 m yükseklik) ve güçlü motorlarıyla her türlü kullanıma uygun. Ayrıca yeni görünümü, onu daha da çekici kılıyor.

Yeni Jumpy; gelişmiş tasarım ve aerodinami için optimize edilen tampon, yeni LED farlar ve markanın yeni imzasını taşıyan, tamamen yeni bir radyatör ızgarası ile yeni bir ön cepheyle dikkat çekiyor. Yeni jant renkleri ve yeni Titanyum Gri gövde rengi, bu yeni tasarımı tamamlıyor. Yeni zarif ön konsol, yeni bir tasarıma ve eklere sahip. Ayrıca daha pratik. Özellikle, akıllı telefon ve tablet taşıyabilecek şekilde tasarlanan bardak tutucular, kullanım kolaylığı sağlıyor. Ayrıca mevcut saklama alanları büyütüldü ve yenileri eklendi. Jumpy, konforuyla ofisin gerçek bir uzantısı. Direksiyon yeni ve sürüş yardımcıları, telefon, radyo gibi farklı işlevlere ve ısıtma özelliğine de sahip.

Yeni Jumpy’de tamamen dijital 10 inçlik gösterge paneli bulunuyor. Renkli (İsteğe bağlı) veya siyah-beyaz (Standart) seçenekleri bulunuyor. Ayrıca sürücü, önemli bilgilerin görüntülenme biçimini kişiselleştirebiliyor.

 • Büyük 10 inçlik HD merkezi ekranda ileri teknoloji ürünü bilgi-eğlence sistemi yer alıyor. Yeni Jumpy, standart olarak ses ve telefon işlevlerini kontrol eden, yenilikçi 5 inçlik merkezi dokunmatik ekranla donatılıyor. Donanım seviyesine göre, yeni My Citroën Play bilgi-eğlence sistemiyle ön konsolun ortası, yeni 10 inçlik HD dokunmatik ekranla donatılabiliyor. Akıllı telefon benzeri bir kullanıcı ara yüzüne sahip olan dokunmatik ekran, aracın konfigürasyon işlevlerine ek olarak müzik veya telefon gibi multimedya ortamını da kontrol etmek için kullanılabiliyor.
 • 10 inçlik dokunmatik ekran, kablosuz olarak Apple CarPlay ve Android Auto’ya bağlantı özelliğine sahip.

Gelişmiş çevresel görüş ve sürüş destek sistemleriyle yeni Jumpy, trafik içerisinde çok daha kolay bir sürüş tecrübesi yaşatabiliyor.

 • Gelişmiş bir işlev: Dinamik Çevresel Görüş, görülemeyenleri görebiliyor. Panelvan kullanırken çevre görüş kısıtlı olduğundan, manevra yapmak ciddi bir zorluk olabiliyor. Bu nedenle yeni Jumpy’de iki kamera bulunuyor. Biri arka kapıların üstünde ve diğeri yolcu tarafındaki yan dikiz aynasının altındaki kameraların her ikisi de yeni dijital iç dikiz aynasına ve ön konsoldaki merkezi ekrana bağlı. Bu da sürücüye, hem sürüş sırasında hem de manevra yaparken, aracın arkasını ve yolcu tarafını net bir şekilde görme olanağı sağlıyor.
 • Sürüş Yardımı Paketi, sürücüsüz sürüşe doğru atılan ilk adımlar arasında yer alıyor. Sürüş Yardım Paketi, uyarlanabilir hız sabitleme işlevini, dur-kalk, şerit ortalama yardımcısı ve trafik sıkışıklığı yardımcısıyla birleştiriyor. Trafik sıkışıklığında, örneğin 30 km/s’ye kadar hızlarda sistem, direksiyon, fren ve hızlanma pedalını kontrol edebiliyor.
 • Daha az efor harcamak ve manevra kabiliyetini artırmak için hidrolik direksiyon artık elektro-hidrolik yerine tamamen elektrikli oldu.

Yeni Jumpy’de, farklı güç alternatiflerine sahip BlueHDi dizel motorlar yüksek yakıt ekonomisi sağlıyor. 6 ileri manuel şanzımanla birlikte 140 HP sunulurken, 8 kademeli otomatik şanzımanla 180 HP sunuluyor.

Farklı gövde tipleriyle seçme özgürlüğü sağlayan yeni Jumpy, 5,30 metre uzunluğa sahip. Ayrıca van, 5 veya 6 koltuklu uzatılmış kabin, taban kabini ve 9 koltuklu “Kombi” olmak üzere gövde tipleriyle de sunuluyor. Versiyona bağlı olarak, 6,6 m3’e kadar hacim ve 1275 kg’a kadar taşıma kapasitesi sunuyor.

citroen-jumper.jpgYENİ CITROËN JUMPER: İddialı Tasarım!

Yeni Jumper, kendi segmentindeki benzersiz özelliklere, sürüş yardımcıları ve bağlanılabilirlik yenilikleriyle, konforu tamamen yeni bir seviyeye taşıyor. motor yelpazesi de kapsamlı bir şekilde elden geçirildi. Böylece ticari araç sürücülerine daha fazla verimlilik ve daha düşük işletme maliyetleri sağlıyor. Yeni Jumper, 2 tona kadar taşıma kapasitesiyle Citroën’in en güçlü hafif ticari aracı olmayı sürdürüyor. Her gün optimum çalışma koşullarını sağlayan, binek otomobil seviyesinde bir dizi yenilikçi donanıma sahip.

Yeni Jumper’ın ön cephesi, modelin karakterini daha da güçlendirmek ve aerodinamik özelliklerini geliştirmek için yeniden tasarlandı. Tampon, artık gövde rengindeki radyatör ızgarası ve yan aynalar, bu düşünceyle yeniden şekillendirildi. Darbe korumasını daha da artırmak için siyah alt bölüm güçlendirildi. Daha zarif olan yeni LED farlar, önceki halojen farlara göre %30 daha verimli oldu. Bunlara ek olarak, arka aydınlatma grubunun tasarımı da yenilendi. Yeni Jumper’ın yolcu kabini de yenilendi. Ön konsol, yeni bir dijital gösterge paneli ve geniş merkezi ekranla, gelişmiş ergonomi ve daha zarif bir tasarım sunmak üzere yeniden tasarlandı. Direksiyon, şanzıman kumandası ve kapı panelleri de güncellendi.

Gelişmiş sürüş konforu ve güvenlik sunan yeni Jumper’ın, orta donanım seviyelerinde, kullanılan medya bilgilerini gösteren (Radyo, telefon vb.) 5 inçlik bir ekran bulunuyor. Ses, Bluetooth aracılığıyla aktarılabiliyor ve sürücü, ses tanımayı kullanarak akıllı telefonuyla güvenli ve kolay bir şekilde etkileşime geçebiliyor.

 • Yeni Jumper’da 10 inçlik dokunmatik ekran sunulması planlanıyor. Bu ekran, radyo veya navigasyon gibi işlevleri içeriyor. Akıllı telefon benzeri, ergonomik tasarımlı ve kısayol işlevi gören widgetlar ile kolay ve akıcı bir kullanım sunuyor. Bluetooth eller serbest işlevi, akıllı telefon için kablosuz ekran yansıtma ve 3D navigasyon özelliklerine de sahip.
 • 7 inçlik tamamen dijital gösterge paneli güncellendi ve artık daha net gösteriyor. Sürücü, bilgi ekranındaki verileri, ihtiyacına uygun olarak kişiselleştirebiliyor. Bu ekran aynı zamanda araç içi navigasyon bilgilerini görüntülemek için de kullanılabiliyor. Yeni Jumper’da standart olarak, analog hız ve devir göstergeleri ile dijital yakıt ve motor sıcaklığı göstergelerini, kaliteli 3,5 inç TFT ekranla birleştiren yeni bir gösterge paneli bulunuyor.
 • Kablosuz akıllı telefon şarjı, her defasında telefonu kabloyla şarj etme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.
 • Dijital iç dikiz aynası, yeni Jumper’ın arkasındaki kamerayla harika bir görüş sağlıyor.
 • Elektrikli hidrolik direksiyon, yüksek hızlarda daha fazla hassasiyet ve şehir içinde daha fazla akıcılık sağlamak için destek seviyesini aracın hızına göre otomatik olarak uyarlıyor.
 • Elektrikli park freninin kullanımı, geleneksel el freninden daha kolay hale gelmesini sağlıyor.
 • Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, anahtarı cebinden çıkarmadan aracı kilitleme, kilitleri açma ve aracı çalıştırma olanağı sağlıyor. Gün içinde sık sık duraklayan profesyoneller için gerçek bir avantaj sağlıyor.
 • 360° park radarı, yeni Jumper’ın etrafına dağılan, aracın uzunluğuna bağlı olarak 14 veya 16 sensörden oluşuyor ve çevredeki engellerin yakınlığını merkezi ekranda gösteriyor.
 • Aktif Park Yardımcısı, yeni Jumper’ın boyutlarına uygun bir park alanı belirliyor ve aracı otomatik olarak oraya yönlendiriyor. Sürücünün yine hızlanma ve fren pedalını kontrol etmesi gerekiyor.
 • Yeni sürüş yardımları, Sürücü Yorgunluk Uyarısı, Trafik İşareti Okuma, Şeritte Kalma Asistanı, yaya ve bisikletli algılamalı Otomatik Acil Durum Freni ve Akıllı Hız Sınırlayıcı gibi işlevleri içeriyor.
 • Sürüş Yardımı Paketi, otonom sürüşe doğru atılan ilk adım. Sürüş Yardım Paketi, dur-kalk özellikli Uyarlanabilir Hız Sabitleme işlevini, Şerit Ortalama Yardımcısı ve Trafik Sıkışıklığı Yardımcısı ile birleştiriyor. Trafik sıkışıklığında, örneğin 30 km/s’ye kadar hızlarda sistem, direksiyon, fren ve hızlanma pedalını kontrol edebiliyor.

Yeniden tasarlanan ve üstün kullanım kolaylığı sağlayan yeni Jumper, performans ve verimliliği birleştiren motorlarla donatılıyor. Yeni 2.2 dizel motor 140 HP ve 180 HP olmak üzere iki güç seçeneği ve yeni 6 ileri manuel şanzımanla sunuluyor. 180 HP versiyonunda ilk kez 8 kademeli otomatik şanzıman opsiyonel olarak sunuluyor..

Farklı gövde tipleriyle seçme özgürlüğü sağlayan yeni Jumper, profesyonellerin tüm gereksinimlerini karşılayan zengin bir gövde tipi çeşitliliğine sahip. İki farklı aks mesafesi (3,45 metre ve 4,04 metre) ile panelvanlar, 11ile 15m3 hacimli toplam 3 farklı gövde tipiyle, üç uzunlukta (L2, L3 ve L4) sunuluyor.

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hafif Ticari

Volkswagen T7 Transporter, sonbaharda tanıtılacak

Yeni minibüsün lansmanı, Hannover’deki IAA Transportation fuarında yapılacak. Müşteriler, daha fazla yükleme hacmi, daha yüksek taşıma kapasitesi ve dizel, PHEV ve saf elektrikli güç üniteleri bekleyebilir.

Üreticilerin yıllık basın toplantıları hem bir değerlendirme hem de bir ön bakıştır. Geçtiğimiz yılın bilanço rakamları gibi sıkıcı verileri sunarlar ve içinde bulunduğumuz yıl için planlanan yeni ürünler hakkında biraz bilgi verirler. Volkswagen Ticari Araç birimi de bu geleneği devam ettirdi.

Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Lars Krause, ID. Buzz ailesinin son üyesi ID. Buzz GTX’i 340 bg güçle tanıttı. ID. Buzz GTX, biri normal biri uzun dingil mesafesine sahip iki versiyon ile üretilecek ve sırasıyla 84 kWh ve 91 kWh kapasiteli batarya taşıyacak. Her iki ID. Buzz GTX’in piyasaya sürülmesi yılın ikinci yarısında gerçekleşecek; ön satışlar ise yaz aylarında başlayacak.

Fakat bugün odaklanmak istediğimiz konu, Volkswagen ve Ford iş birliğinin bir meyvesi olan yedinci nesil Transporter. Yeni minibüsün lansmanı, Hannover’deki IAA Transportation fuarında yapılacak. Müşteriler, daha fazla yükleme hacmi, daha yüksek taşıma kapasitesi ve dizel, PHEV ve saf elektrikli güç üniteleri bekleyebilir.

Mevcut Multivan’ı temel alan California Konsepti’nin 2023’te heyecan yaratmasının ardından, yeni karavan da 2024’te görücüye çıkacak. İki sürgülü kapılı ve üç odalı yeni tasarım, genel olarak daha geniş bir yaşam deneyimi sunuyor. California ayrıca ilk kez PHEV olarak da piyasaya sürülecek.

Multivan da aynı şekilde ilk PHEV güç ünitesiyle tanıtılacak ve alışık olmadığımız şekilde içten yanmalı motor, ön tekerlere güç aktarırken elektrikli motor, yalnızca arka tekerlere güç sağlayacak. Crafter, 2024 yılının ilk yarısında tamamen yeni bir kokpit görünümü ve standart olarak sunulan birçok yardımcı asistanla satışa sunulacak.

Caddy de elektrikli çağdan payını alacak. Araç, 1.5 litrelik benzinli motor ve hızlı şarj olan elektromotor kombinasyonuna sahip bir PHEV olarak sunulacak. Tüm Caddy modelleri ayrıca yeni bir dijital kokpit ve bir dizi akıllı asistan ile önemli bir iyileştirme yaşayacak.

VW Ticari Araç CEO’su Carsten Intra, SPACE olarak adlandırılan araç ailesinin 2030 yılından sonra izleyeceği yolu da açıkladı. Grubun SSP platformunu temel alan VW Ticari Araçlar, yolcu ve yük taşımacılığı için B ve C segmentlerindeki araçlar için kendi ticari araç platformunu geliştirecek.

KAYNAK: Eren Efe KANDEMİR – MOTOR1.COM

Continue Reading

Hafif Ticari

IVECO ve Hyundai’nin ortak üreteceği tamamen elektrikli hafif ticari araç modeli için iki grup arasında anlaşma imzalandı

Hyundai Motor Company ve Iveco Group (EXM: IVG), Hyundai’nin Global eLCV platformunu kullanarak, Avrupa için IVECO markalı araç üretecek. İki grup geçtiğimiz hafta tamamen elektrikli hafif ticari üretilecek araçla ilgili anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Yeni araç, Iveco Grubu’nun elektrikli hafif ticari araç segmentine katılacak ve ikonik IVECO Daily ile grubun hafif ticari araç portföyünü zenginleştirecek.

Hyundai Motor Company’nin Seul, Güney Kore’deki genel merkezinde gerçekleştirilen tedarik anlaşması imza törenine Hyundai Motor Company Başkanı ve CEO’su Jaehoon Chang, Hyundai Motor Company Başkan Yardımcısı ve Küresel Ticari Araç ve Hidrojen İşi Başkanı Ken Ramírez, Iveco Group CEO’su Gerrit Marx ve Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra katıldı.

Hyundai Motor ve Iveco Group, Mart 2022’de başlattıkları ortaklık o zamandan bu yana eDAILY FCEV’nin birlikte geliştirilmesi ve E-WAY FCEV şehir içi otobüsünün piyasaya sürülmesi de dâhil olmak üzere hidrojenle çalışan ticari araçlarla ilgili somut sonuçlara ulaştı. Bu yeni anlaşma, iki grubun ortaklığının daha geniş bir çevre dostu ürün yelpazesini kapsayacak şekilde genişlettiğini ifade ediyor. Aynı zamanda her iki şirketin de karbon-nötr mobilite ve taşımacılığa geçişi hızlandırma konusundaki ortak kararlılığının da altını çiziyor.

IVECO markalı araç, 2,5 ton ile 3,5 ton arasındaki ticari araçlar için özel tasarlanmış olan Hyundai’nin yeni Global tamamen elektrikli Hafif Ticari Araç (eLCV) platformunu uygulayan ilk ihracat modeli olacak. Yenilikçi platform, Hyundai’nin yeni nesil BEV’ler için en son teknolojisiyle entegre, kargo yükleme ve taşıma için gelişmiş kullanılabilirlik sunan alçak tabanlı bir tasarıma sahip olacak. Yeni araç aynı zamanda pazarda gelecekteki elektrikli Amaca Yönelik Araçlar’ın ortaya çıkacak ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlanıyor.

Ortaklık çerçevesinde, Hyundai, Avrupa pazarı için IVECO markalı şasi kabini üretecek ve tedarik edecek. Iveco Grubu da tüm araçları yalnızca satış kanalları aracılığıyla yerel olarak özelleştirip dağıtacak. Iveco Group’un Hyundai’nin Global eLCV platformunu temel alan yeni ürünü, bu yıl 16-22 Eylül 2024 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek olan IAA Transportation 2024 Fuarı’nda tanıtılacak.

Iveco Grubu Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra, “Iveco Grubu ve Hyundai Motor Company arasındaki bu ortaklık, ileriye yönelik önemli bir adımdır. Bu yeni tamamen elektrikli aracın tanıtımı, şehir içi-şehirlerarası dağıtım ve teslimatın lojistik operatörleri için çok önemli olan Avrupa pazarına yönelik heyecan verici bir durum. Bu anlaşmanın sadece ürün yelpazemizin iddiasını artırmakla kalmayıp aynı zamanda Hyundai ile olan ilişkimizi güçlendireceğinden ve sürdürülebilir iş birliğine dayalı ortak projelerin önünü açacağından eminiz” diye belirtti.

Hyundai Motor Company Genel Müdür Yardımcısı ve Küresel Ticari Araç ve Hidrojen İş Birimi Başkanı Ken Ramírez de “Yeni, tamamen elektrikli hafif ticari araç platformumuzdan yararlanarak ortaklığımızın ürün portföyünü daha da genişletmekten mutluluk duyuyoruz. Global eLCV platformumuzun, Iveco Group’un Avrupa pazarındaki uzmanlığıyla birleştiğinde, hafif ticari araç pazarında dönüştürücü bir güç olacağına ve Avrupa’da karbon nötr bir geleceğin hızlandırılmasına katkıda bulunacağına inanıyoruz” dedi.

Continue Reading

Hafif Ticari

YENİ IVECO DAILY’LER ZAMANIN EN İYİ SÜRÜCÜ DENEYİMİNİ SUNUYOR

Üstün konfor, sürücüye göre tasarlanmış “kullanıma hazır” gösterge paneli, standart 10,25 inç tamamen dijital yapılandırılabilir gösterge paneli ve yeni bilgi-eğlence sistemi ile yeni insan-makine arayüzü (HMI) ile Daily’ler iddiasını ortaya koyuyor.

Uzaktan kumandalar ve Profil Ayarları gibi yeni müşteri odaklı özellikler, sürücülere ve filo sahiplerine daha fazla verimlilik sunar. 3,5 ton kategorisindeki yeni GSR koşullarına uyan tek şasi üstü hafif ticari araç.

Savunmasız Yol Kullanıcısı (VRU) koruması ile yasal gerekliliklerin ötesine geçen yeni Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri (ADAS) ve Otonom Sürüş Seviyesi 2, güvenli ve stressiz bir sürüş deneyimi.

 Daily, tüm ürün yelpazesini elektrikli versiyonda sunarak ve bio-CNG motorunun benzersiz satış alternatifiyle her zamankinden daha sürdürülebilir.

Torino, 23 Kasım, 2023

İkonik IVECO hafif ticari araç ailesi, ürün yelpazesinde standart olarak sunulan yenilenmiş özellikleri ve son teknoloji bağlantı özellikleriyle gelişimine devam ediyor. Yeni Dailyler, sürüşü konforlu hale getirmek, mükemmel, daha güvenli bir sürüş deneyimi sunmak, müşterinin iş verimliliğini ve sürdürülebilirliğini artırmak için tasarlanmış özellikleriyle sıra dışı hizmet dünyasının kapılarını açıyor.

Kendi DNA’sına sadık kalan Daily, sürücü odaklı, kabin içi ve araç içi teknolojinin önemli ölçüde geliştirilmiş ergonomisiyle rakiplerinden sıyrılıyor. Tüm ürün yelpazesinde filo sahiplerinin favorisi ve sürücüler için sevilen bir simge haline getirecek yeni bağlanabilirlik özellikliyle hizmette sınır tanımıyor.  Taşıma kapasitesini artırman çözüm odaklı yaklaşan IVECO, şimdi isteğe bağlı olarak sunulan kademeli sertliğe sahip yeni bir arka yaprak yaylı süspansiyon sunuyor. Dailyler, aracın çift kanatlı süspansiyonla karşılaştırılabilir bir performansla daha ağır yükleri taşıma imkânı sunuyor.Yeni Daily’nin elektrikli ve biyo-CNG versiyonları da mevcut. Müşterilerin sürdürülebilir geçişlerine yardımcı olmak için eksiksiz mobilite çözümlerini de sunuyor.

Kabin içi özellikler üstün bir sürücü deneyimi sunar

Daily, sürücünün hayatını daha konforlu hale getirmek için tasarlanmış bir dizi özellik sunuyor. Geniş açık saklama bölmelerine sahip yeni gösterge paneli, eşyaları düzenlemeyi ve ihtiyaç duydukları her şeyi kolayca erişilebilecek bir yerde tutmayı kolaylaştırıyor. Mobil cihazlar için özel alanlar, yeni USB tip A+C modülleri ve yeni kablosuz şarj cihazı ile şarjlarının bitmesi konusunda endişeleri ortadan kaldırıyor.

Öne çıkan bir özellik ise, tüm ürün yelpazesinde standart olan yeni 10,25 inç yapılandırılabilir tam dijital gösterge paneli. Önemli araç bilgileri, büyük yazı tipi boyutlarıyla geniş ekranda net bir şekilde görüntüleniyor. Üç ekran düzeni mevcut ve sürücü, kumanda kolu düğmesini kullanarak tercih ettiği yapılandırmayı kolaylıkla seçebiliyor.

10 inç renkli ekrana sahip yeni bilgi-eğlence sistemi, gösterge panelinin orta bölümüne entegre edildi ve sürücünün araç içi deneyimini geliştirecek yeni özellikler sunuyor. Mobil cihaz yansıtmasıyla, ekrandan uygulamalarına erişmelerine olanak tanıyor. Işıklar, pencereler ve klima gibi kabin içi özellikler, artık sisteme entegre edilmiş durumda.Sürüş sırasında, sürücü Hi-Matic şanzımanın mutlak sürüş keyfinin tadını çıkaracak, şanzımanın durumunu anlamayı kolaylaştıran Güç ve Eko ayarı için güç seçicili yeni çift sabit konumlu çok fonksiyonlu kol ile bu keyif daha da gelişecektir.

Standart park sensörlerine ek kabin ve kamyonet için opsiyonel olarak sunulan dinamik çizgilere sahip geri görüş kamerası, arka tarafın net bir şekilde görülmesini sağlayarak geri manevraları daha güvenli ve basit hale getiriyor. Ayrıca, direksiyon simidi üzerindeki kontroller, mobil yansıtma gibi temel özellikleri alternatifi olan Dailyler, yeni 7 inç dokunmatik ekranlı radyo ile de satışa sunuluyor.

Gelişmiş dijital özellikler daha fazla üretkenlik ve verimlilik sağlar

Kapıdan kapıya teslimatlar, Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma ile daha hızlı yapılabilir. Daily, tamamen eller serbest kapı kilitleme ve kilit açma özelliğine sahip piyasadaki tek hafif ticari araçtır.Yeni araçlar yazılım güncellemeleri için bayiyi ziyaret etme ihtiyacını ortadan kaldıran ve zamandan tasarruf sağlayan Kablosuz güncellemeleri de içeriyor. Günlük sistem durumu verilerine dayalı proaktif arıza yönetimi, müşterinin servis ziyaretlerini daha verimli bir şekilde planlamasına yardımcı oluyor. IVECO İşletim Süresi İzleme ve Yönetimi, olası plansız duraksamaları planlı duraksamalara dönüştürebiliyor.

Yeni Daily, her alanda güvenlik sağlamak için daha da ileri gidiyor

Yeni ADAS ve Seviye 2 Otonom Sürüş özellikleri, stressiz bir sürüş deneyimi sağlar ve Savunmasız Yol Kullanıcıları için koruma ile yasal gerekliliklerin ötesine geçerek aracın içinde ve çevresinde güvenliği artırır. Direksiyon başında geçirilen uzun ve yorucu yolculuk, trafik akışını otomatik olarak takip eden yeni Trafik Sıkışıklığı Asistanı ile azaltılacak. Gelişmiş Şerit Merkezleme aracı yönlendirir, şeridin ortasında tutar. Ayrıca Dur & Kalk özellikli Adaptif Hız Sabitleyici öndeki araçla güvenlik mesafesini korur, durduğunda durur. Akıllı Hız Asistanı ve Trafik İşareti Tanıma Güvenlik Uyarıları sayesinde sürücü, güvenli ve stressiz bir şekilde sürüş yaparak hız sınırını ayarlayabilir.

Daily ayrıca, GSR B gereksinimlerini karşılayan yeni pasif güvenlik özellikleri sunar ve 3,5 ton kategorisinde yeni GSR standartlarına uyan tek şasi üstü hafif ticari araçtır. Benzersiz şasi üstü gövde yapısının sağlamlığıyla bilinen tüm seri, şasi ön tasarımının yeniden tasarlanarak daha da güçlendirildi.

Müşteri ihtiyacına odaklı hizmet

IVECO, dijital teknolojilerin tüm fırsatlarını kucaklayan yeni bir iş modelini tanıtarak hizmet yolculuğunda daha fazla adım attı. Daily, araç çalışma süresini ve verimliliğini, sürücü güvenliğini ve çevre korumasını en üst düzeye çıkardı. Marka, müşterilerin iş verimliliğini ve karlılığını artırmak için geliştirilmiş bütünsel hizmet anlayışıyla çözümler sunuyor. Amaç, müşterilere gereksinimlerini mükemmel bir şekilde karşılayan, araç ve mükemmel entegre hizmetlerden oluşan eksiksiz bir mobilite çözümü sunmak.

Çalışma süresi hizmetleri, planlanmamış duraksamaları önlemek için gerçek zamanlı izleme, uzaktan teşhis ve bakım programları kullanarak aracın arıza süresini en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Üretkenlik ve Verimlilik hizmetleri, müşterilerin yakıt tüketimini azaltmasına, rotaları optimize etmesine ve sürüş tarzını iyileştirmesine yardımcı olur. Sürücü Bakımı ve Emniyet & Güvenlik hizmetleri daha güvenli sürüşü teşvik etmek ve sürücülerin güvenliğini artırmak için tasarlanmıştır. Parçalar ve Aksesuarlar, aracı kişiselleştirmek için kapsamlı bir teklif sunar.

IVECO’nun sunduğu hizmetlere modüler yaklaşımı, müşterilerin özel gereksinimlerini en iyi karşılayan hizmet setini seçmelerini kolaylaştırır. IVECO, önceki deneyimlerine dayanarak, özel bir çözüm oluşturmayı kolaylaştırmak için bazı hizmetleri önceden bir araya getirdi.

Continue Reading
Reklam
Reklam
Reklam

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023