Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Hafif Ticari

DAWSONGROUP 270 ADET IVECO DAILY İLE ARAÇ FİLOSUNU GENİŞLETİYOR

Uluslararası tedarik zinciri şirketi Dawsongroup 270 adet IVECO Daily siparişi verdi. Şirket bu siparişle filosundaki IVECO DAILY sayısını 620 adede çıkarıyor.

Uluslararası tedarik zinciri şirketi Dawsongroup plc, 2023 yılında müşterilerine daha fazla seçenek sunmak için 270 adet IVECO Daily siparişi verdi. Geçtiğimiz yıl Dawsongroup filosundaki 350 Daily’lik ilk partiyi kiralayan operatörlerden gelen olumlu tepki ve yorumlardan sonra firma, IVECO Daily için yeni sipariş verme kararı aldı. Siparişler arasında şasi kabinli modellerden, tek ve çift kabinli damperlere, kasa kamyonetlerden alet kutulu damper gövdelerine kadar birçok model yer alıyor. IVECO Daily, 1.154 kg’lık taşıma ve 3,5 tonluk çekme kapasitesiyle, Dawsongroup müşterileri için hem tüm zorlukları aşacak hem de ideal çözümler sunacak.

IVECO Daily, 140 hp gücündeki 2,3 litrelik dizel motorla güçlendirilmiştir. Yakıt ekonomisini 370 Nm’lik güçlü bir tork ile dengeliyor. Bu araçların çoğu inşaat ve kamu hizmeti şirketleriyle iş yapacağı için IVECO Daily’nin yeni dayanıklı manuel şanzımanından faydalanmak ideal bir seçenek. Daily’nin debriyaj dayanıklılığı bir önceki modele kıyasla %18 oranında iyileştirilirken, vites değiştirme hareketi %50 oranında azaltılan boşlukla daha da hassas hale getirildi. Bu ek yenilikler şanzıman yağı değişim aralığını da 350.000 km’ye kadar uzatmış oldu..

Dawsongroup için güven ve konfor çok önemli

Her IVECO Daily, standart olarak hız sabitleyici, sis farları, elektrikli ısıtmalı ve ayarlanabilir kapı aynalarına sahiptir. Ayrıca tüm Daily modellerinde standart olan HI-ADAPTIVE hafızalı köpük koltuklar, basınç tepe noktalarını %30’a kadar azaltmaktadır. Bu özellik direksiyon başındaki konforu arttırarak yorgunluğu azaltır.

Dawsongroup müşterilerinin yararlanabileceği, Daily’nin sunulan en büyük özelliklerinden biri de IVECO Driver Pal ve Telematik Bağlantı Kutusu’dur. Amazon Alexa tarafından desteklenen sürücü asistanı, kullanıcıların sesli komutlarla rota planlamasını yönetmesine, yakıt verimliliği önerileri sunmasına ve araç sağlığını izlemesine olanak tanır. Tüm bu özelliklere ilaveten IVECO Driver Pal sürücülerini birbirine bağlayarak rotalarındaki diğer sürücülerle bilgi paylaşımı için iletişim kurma imkanı sunar.

IVECO ile güçlü iş birlikleri olan Dawsongroup’un, IVECO ürünlerini iyi tanıması, daha önceki deneyimleri de IVECO Daily filosunu genişletme kararlarında etkili oldu. Bu araçlar, yılda 26.000 mil ila 100.000 mil arasında değişen mesafelerde yol katedecek. Araçların güvenli ve konforlu olması çok önemli.

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hafif Ticari

Volkswagen T7 Transporter, sonbaharda tanıtılacak

Yeni minibüsün lansmanı, Hannover’deki IAA Transportation fuarında yapılacak. Müşteriler, daha fazla yükleme hacmi, daha yüksek taşıma kapasitesi ve dizel, PHEV ve saf elektrikli güç üniteleri bekleyebilir.

Üreticilerin yıllık basın toplantıları hem bir değerlendirme hem de bir ön bakıştır. Geçtiğimiz yılın bilanço rakamları gibi sıkıcı verileri sunarlar ve içinde bulunduğumuz yıl için planlanan yeni ürünler hakkında biraz bilgi verirler. Volkswagen Ticari Araç birimi de bu geleneği devam ettirdi.

Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Lars Krause, ID. Buzz ailesinin son üyesi ID. Buzz GTX’i 340 bg güçle tanıttı. ID. Buzz GTX, biri normal biri uzun dingil mesafesine sahip iki versiyon ile üretilecek ve sırasıyla 84 kWh ve 91 kWh kapasiteli batarya taşıyacak. Her iki ID. Buzz GTX’in piyasaya sürülmesi yılın ikinci yarısında gerçekleşecek; ön satışlar ise yaz aylarında başlayacak.

Fakat bugün odaklanmak istediğimiz konu, Volkswagen ve Ford iş birliğinin bir meyvesi olan yedinci nesil Transporter. Yeni minibüsün lansmanı, Hannover’deki IAA Transportation fuarında yapılacak. Müşteriler, daha fazla yükleme hacmi, daha yüksek taşıma kapasitesi ve dizel, PHEV ve saf elektrikli güç üniteleri bekleyebilir.

Mevcut Multivan’ı temel alan California Konsepti’nin 2023’te heyecan yaratmasının ardından, yeni karavan da 2024’te görücüye çıkacak. İki sürgülü kapılı ve üç odalı yeni tasarım, genel olarak daha geniş bir yaşam deneyimi sunuyor. California ayrıca ilk kez PHEV olarak da piyasaya sürülecek.

Multivan da aynı şekilde ilk PHEV güç ünitesiyle tanıtılacak ve alışık olmadığımız şekilde içten yanmalı motor, ön tekerlere güç aktarırken elektrikli motor, yalnızca arka tekerlere güç sağlayacak. Crafter, 2024 yılının ilk yarısında tamamen yeni bir kokpit görünümü ve standart olarak sunulan birçok yardımcı asistanla satışa sunulacak.

Caddy de elektrikli çağdan payını alacak. Araç, 1.5 litrelik benzinli motor ve hızlı şarj olan elektromotor kombinasyonuna sahip bir PHEV olarak sunulacak. Tüm Caddy modelleri ayrıca yeni bir dijital kokpit ve bir dizi akıllı asistan ile önemli bir iyileştirme yaşayacak.

VW Ticari Araç CEO’su Carsten Intra, SPACE olarak adlandırılan araç ailesinin 2030 yılından sonra izleyeceği yolu da açıkladı. Grubun SSP platformunu temel alan VW Ticari Araçlar, yolcu ve yük taşımacılığı için B ve C segmentlerindeki araçlar için kendi ticari araç platformunu geliştirecek.

KAYNAK: Eren Efe KANDEMİR – MOTOR1.COM

Continue Reading

Hafif Ticari

IVECO ve Hyundai’nin ortak üreteceği tamamen elektrikli hafif ticari araç modeli için iki grup arasında anlaşma imzalandı

Hyundai Motor Company ve Iveco Group (EXM: IVG), Hyundai’nin Global eLCV platformunu kullanarak, Avrupa için IVECO markalı araç üretecek. İki grup geçtiğimiz hafta tamamen elektrikli hafif ticari üretilecek araçla ilgili anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Yeni araç, Iveco Grubu’nun elektrikli hafif ticari araç segmentine katılacak ve ikonik IVECO Daily ile grubun hafif ticari araç portföyünü zenginleştirecek.

Hyundai Motor Company’nin Seul, Güney Kore’deki genel merkezinde gerçekleştirilen tedarik anlaşması imza törenine Hyundai Motor Company Başkanı ve CEO’su Jaehoon Chang, Hyundai Motor Company Başkan Yardımcısı ve Küresel Ticari Araç ve Hidrojen İşi Başkanı Ken Ramírez, Iveco Group CEO’su Gerrit Marx ve Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra katıldı.

Hyundai Motor ve Iveco Group, Mart 2022’de başlattıkları ortaklık o zamandan bu yana eDAILY FCEV’nin birlikte geliştirilmesi ve E-WAY FCEV şehir içi otobüsünün piyasaya sürülmesi de dâhil olmak üzere hidrojenle çalışan ticari araçlarla ilgili somut sonuçlara ulaştı. Bu yeni anlaşma, iki grubun ortaklığının daha geniş bir çevre dostu ürün yelpazesini kapsayacak şekilde genişlettiğini ifade ediyor. Aynı zamanda her iki şirketin de karbon-nötr mobilite ve taşımacılığa geçişi hızlandırma konusundaki ortak kararlılığının da altını çiziyor.

IVECO markalı araç, 2,5 ton ile 3,5 ton arasındaki ticari araçlar için özel tasarlanmış olan Hyundai’nin yeni Global tamamen elektrikli Hafif Ticari Araç (eLCV) platformunu uygulayan ilk ihracat modeli olacak. Yenilikçi platform, Hyundai’nin yeni nesil BEV’ler için en son teknolojisiyle entegre, kargo yükleme ve taşıma için gelişmiş kullanılabilirlik sunan alçak tabanlı bir tasarıma sahip olacak. Yeni araç aynı zamanda pazarda gelecekteki elektrikli Amaca Yönelik Araçlar’ın ortaya çıkacak ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlanıyor.

Ortaklık çerçevesinde, Hyundai, Avrupa pazarı için IVECO markalı şasi kabini üretecek ve tedarik edecek. Iveco Grubu da tüm araçları yalnızca satış kanalları aracılığıyla yerel olarak özelleştirip dağıtacak. Iveco Group’un Hyundai’nin Global eLCV platformunu temel alan yeni ürünü, bu yıl 16-22 Eylül 2024 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek olan IAA Transportation 2024 Fuarı’nda tanıtılacak.

Iveco Grubu Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra, “Iveco Grubu ve Hyundai Motor Company arasındaki bu ortaklık, ileriye yönelik önemli bir adımdır. Bu yeni tamamen elektrikli aracın tanıtımı, şehir içi-şehirlerarası dağıtım ve teslimatın lojistik operatörleri için çok önemli olan Avrupa pazarına yönelik heyecan verici bir durum. Bu anlaşmanın sadece ürün yelpazemizin iddiasını artırmakla kalmayıp aynı zamanda Hyundai ile olan ilişkimizi güçlendireceğinden ve sürdürülebilir iş birliğine dayalı ortak projelerin önünü açacağından eminiz” diye belirtti.

Hyundai Motor Company Genel Müdür Yardımcısı ve Küresel Ticari Araç ve Hidrojen İş Birimi Başkanı Ken Ramírez de “Yeni, tamamen elektrikli hafif ticari araç platformumuzdan yararlanarak ortaklığımızın ürün portföyünü daha da genişletmekten mutluluk duyuyoruz. Global eLCV platformumuzun, Iveco Group’un Avrupa pazarındaki uzmanlığıyla birleştiğinde, hafif ticari araç pazarında dönüştürücü bir güç olacağına ve Avrupa’da karbon nötr bir geleceğin hızlandırılmasına katkıda bulunacağına inanıyoruz” dedi.

Continue Reading

Hafif Ticari

YENİ IVECO DAILY’LER ZAMANIN EN İYİ SÜRÜCÜ DENEYİMİNİ SUNUYOR

Üstün konfor, sürücüye göre tasarlanmış “kullanıma hazır” gösterge paneli, standart 10,25 inç tamamen dijital yapılandırılabilir gösterge paneli ve yeni bilgi-eğlence sistemi ile yeni insan-makine arayüzü (HMI) ile Daily’ler iddiasını ortaya koyuyor.

Uzaktan kumandalar ve Profil Ayarları gibi yeni müşteri odaklı özellikler, sürücülere ve filo sahiplerine daha fazla verimlilik sunar. 3,5 ton kategorisindeki yeni GSR koşullarına uyan tek şasi üstü hafif ticari araç.

Savunmasız Yol Kullanıcısı (VRU) koruması ile yasal gerekliliklerin ötesine geçen yeni Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri (ADAS) ve Otonom Sürüş Seviyesi 2, güvenli ve stressiz bir sürüş deneyimi.

 Daily, tüm ürün yelpazesini elektrikli versiyonda sunarak ve bio-CNG motorunun benzersiz satış alternatifiyle her zamankinden daha sürdürülebilir.

Torino, 23 Kasım, 2023

İkonik IVECO hafif ticari araç ailesi, ürün yelpazesinde standart olarak sunulan yenilenmiş özellikleri ve son teknoloji bağlantı özellikleriyle gelişimine devam ediyor. Yeni Dailyler, sürüşü konforlu hale getirmek, mükemmel, daha güvenli bir sürüş deneyimi sunmak, müşterinin iş verimliliğini ve sürdürülebilirliğini artırmak için tasarlanmış özellikleriyle sıra dışı hizmet dünyasının kapılarını açıyor.

Kendi DNA’sına sadık kalan Daily, sürücü odaklı, kabin içi ve araç içi teknolojinin önemli ölçüde geliştirilmiş ergonomisiyle rakiplerinden sıyrılıyor. Tüm ürün yelpazesinde filo sahiplerinin favorisi ve sürücüler için sevilen bir simge haline getirecek yeni bağlanabilirlik özellikliyle hizmette sınır tanımıyor.  Taşıma kapasitesini artırman çözüm odaklı yaklaşan IVECO, şimdi isteğe bağlı olarak sunulan kademeli sertliğe sahip yeni bir arka yaprak yaylı süspansiyon sunuyor. Dailyler, aracın çift kanatlı süspansiyonla karşılaştırılabilir bir performansla daha ağır yükleri taşıma imkânı sunuyor.Yeni Daily’nin elektrikli ve biyo-CNG versiyonları da mevcut. Müşterilerin sürdürülebilir geçişlerine yardımcı olmak için eksiksiz mobilite çözümlerini de sunuyor.

Kabin içi özellikler üstün bir sürücü deneyimi sunar

Daily, sürücünün hayatını daha konforlu hale getirmek için tasarlanmış bir dizi özellik sunuyor. Geniş açık saklama bölmelerine sahip yeni gösterge paneli, eşyaları düzenlemeyi ve ihtiyaç duydukları her şeyi kolayca erişilebilecek bir yerde tutmayı kolaylaştırıyor. Mobil cihazlar için özel alanlar, yeni USB tip A+C modülleri ve yeni kablosuz şarj cihazı ile şarjlarının bitmesi konusunda endişeleri ortadan kaldırıyor.

Öne çıkan bir özellik ise, tüm ürün yelpazesinde standart olan yeni 10,25 inç yapılandırılabilir tam dijital gösterge paneli. Önemli araç bilgileri, büyük yazı tipi boyutlarıyla geniş ekranda net bir şekilde görüntüleniyor. Üç ekran düzeni mevcut ve sürücü, kumanda kolu düğmesini kullanarak tercih ettiği yapılandırmayı kolaylıkla seçebiliyor.

10 inç renkli ekrana sahip yeni bilgi-eğlence sistemi, gösterge panelinin orta bölümüne entegre edildi ve sürücünün araç içi deneyimini geliştirecek yeni özellikler sunuyor. Mobil cihaz yansıtmasıyla, ekrandan uygulamalarına erişmelerine olanak tanıyor. Işıklar, pencereler ve klima gibi kabin içi özellikler, artık sisteme entegre edilmiş durumda.Sürüş sırasında, sürücü Hi-Matic şanzımanın mutlak sürüş keyfinin tadını çıkaracak, şanzımanın durumunu anlamayı kolaylaştıran Güç ve Eko ayarı için güç seçicili yeni çift sabit konumlu çok fonksiyonlu kol ile bu keyif daha da gelişecektir.

Standart park sensörlerine ek kabin ve kamyonet için opsiyonel olarak sunulan dinamik çizgilere sahip geri görüş kamerası, arka tarafın net bir şekilde görülmesini sağlayarak geri manevraları daha güvenli ve basit hale getiriyor. Ayrıca, direksiyon simidi üzerindeki kontroller, mobil yansıtma gibi temel özellikleri alternatifi olan Dailyler, yeni 7 inç dokunmatik ekranlı radyo ile de satışa sunuluyor.

Gelişmiş dijital özellikler daha fazla üretkenlik ve verimlilik sağlar

Kapıdan kapıya teslimatlar, Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma ile daha hızlı yapılabilir. Daily, tamamen eller serbest kapı kilitleme ve kilit açma özelliğine sahip piyasadaki tek hafif ticari araçtır.Yeni araçlar yazılım güncellemeleri için bayiyi ziyaret etme ihtiyacını ortadan kaldıran ve zamandan tasarruf sağlayan Kablosuz güncellemeleri de içeriyor. Günlük sistem durumu verilerine dayalı proaktif arıza yönetimi, müşterinin servis ziyaretlerini daha verimli bir şekilde planlamasına yardımcı oluyor. IVECO İşletim Süresi İzleme ve Yönetimi, olası plansız duraksamaları planlı duraksamalara dönüştürebiliyor.

Yeni Daily, her alanda güvenlik sağlamak için daha da ileri gidiyor

Yeni ADAS ve Seviye 2 Otonom Sürüş özellikleri, stressiz bir sürüş deneyimi sağlar ve Savunmasız Yol Kullanıcıları için koruma ile yasal gerekliliklerin ötesine geçerek aracın içinde ve çevresinde güvenliği artırır. Direksiyon başında geçirilen uzun ve yorucu yolculuk, trafik akışını otomatik olarak takip eden yeni Trafik Sıkışıklığı Asistanı ile azaltılacak. Gelişmiş Şerit Merkezleme aracı yönlendirir, şeridin ortasında tutar. Ayrıca Dur & Kalk özellikli Adaptif Hız Sabitleyici öndeki araçla güvenlik mesafesini korur, durduğunda durur. Akıllı Hız Asistanı ve Trafik İşareti Tanıma Güvenlik Uyarıları sayesinde sürücü, güvenli ve stressiz bir şekilde sürüş yaparak hız sınırını ayarlayabilir.

Daily ayrıca, GSR B gereksinimlerini karşılayan yeni pasif güvenlik özellikleri sunar ve 3,5 ton kategorisinde yeni GSR standartlarına uyan tek şasi üstü hafif ticari araçtır. Benzersiz şasi üstü gövde yapısının sağlamlığıyla bilinen tüm seri, şasi ön tasarımının yeniden tasarlanarak daha da güçlendirildi.

Müşteri ihtiyacına odaklı hizmet

IVECO, dijital teknolojilerin tüm fırsatlarını kucaklayan yeni bir iş modelini tanıtarak hizmet yolculuğunda daha fazla adım attı. Daily, araç çalışma süresini ve verimliliğini, sürücü güvenliğini ve çevre korumasını en üst düzeye çıkardı. Marka, müşterilerin iş verimliliğini ve karlılığını artırmak için geliştirilmiş bütünsel hizmet anlayışıyla çözümler sunuyor. Amaç, müşterilere gereksinimlerini mükemmel bir şekilde karşılayan, araç ve mükemmel entegre hizmetlerden oluşan eksiksiz bir mobilite çözümü sunmak.

Çalışma süresi hizmetleri, planlanmamış duraksamaları önlemek için gerçek zamanlı izleme, uzaktan teşhis ve bakım programları kullanarak aracın arıza süresini en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Üretkenlik ve Verimlilik hizmetleri, müşterilerin yakıt tüketimini azaltmasına, rotaları optimize etmesine ve sürüş tarzını iyileştirmesine yardımcı olur. Sürücü Bakımı ve Emniyet & Güvenlik hizmetleri daha güvenli sürüşü teşvik etmek ve sürücülerin güvenliğini artırmak için tasarlanmıştır. Parçalar ve Aksesuarlar, aracı kişiselleştirmek için kapsamlı bir teklif sunar.

IVECO’nun sunduğu hizmetlere modüler yaklaşımı, müşterilerin özel gereksinimlerini en iyi karşılayan hizmet setini seçmelerini kolaylaştırır. IVECO, önceki deneyimlerine dayanarak, özel bir çözüm oluşturmayı kolaylaştırmak için bazı hizmetleri önceden bir araya getirdi.

Continue Reading
Reklam
Reklam
Reklam

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023