Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Kamyon-Çekici

Doyum Su, yeni IVECO S-Way araçlarını filosuna kattı

IVECO Otomotiv’in Erzurum bayii Araz Otomotiv, yüksek verimli motor, şanzıman, yakıt tasarrufu sistemi, sürücü odaklı kabin sistemi gibi birçok özelliğe sahip S-WAY çekicileri, yeni sahipleri Doyum Su ile buluşturdu.

Tamamen yeni kabini, mükemmel yakıt verimi ve üstün teknolojisi ile IVECO S-WAY kamyon, sürücülere mükemmel araç-içi yaşam koşulları sunmak, rekabet gücünü ve toplam sahip olma maliyetini iyileştirerek araç sahiplerine karlı bir çözüm sunmak üzere tasarlanmış eksiksiz bir taşımacılık çözümü sağlıyor.

Sürücülerin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan yeni ferah kabin, birçok konfor özelliğine ve üstün teknolojilere sahip IVECO S-WAY ihtiyaçlarına göre tasarlanmış kabin ile sürücünün çalışma ve yaşam deneyimini yeni bir düzeye çıkarıyor. Tam anlamıyla ikinci eviniz. Gerçek bir yakıt verimliliği uygulayan IVECO S-WAY filo sahibi için olağanüstü değer ve üretkenlik sunuyor.

Yüksek verimli motorlar

Tüm uygulamalar için uygun çok sayıda Euro VI/d dizel ve doğal gazlı motor seçeneği sunan, 3 farklı hacimli ve 330 ile 570 arasında değişen güç sınıflandırmalarına sahip dizel motorlar, sınıfında lider bir güç sağlıyor. Temiz ve sessiz çalışma imkânı sunan doğal gazlı versiyonları da mevcut.

Yüksek verimli şanzıman

Elektronik kavramalı, 12-hızlı HI-TRONIX otomatikleştirilmiş şanzıman, kendi kategorisindeki en üstün teknolojiyi, sınıfının en iyisi tork-ağırlık oranını ve şanzıman yağı için uzun değişim aralıkları sunuyor.

Yakıt tasarrufu sistemleri

Rölanti-önleme özelliği, motoru otomatik olarak kapatarak uzun süreli rölantiyi önler. Akıllı SCR, enjeksiyon zamanlamasını optimize ederek ve tüketimi azaltarak yanma verimini artırır. Akıllı Yardımcı Donanımlar, çalışmaları gerekmediğinde enerji israfını önler: Hava Kavramalı Kompresör – Akıllı Alternatör – Değişken Akışlı Direksiyon Pompası

Her görev için doğru kabin

IVECO S-WAY, sürücü odaklı bir şekilde geliştirilmiş, yeni kabin yüksek pasif güvenlik seviyeleri sunmak üzere yeniden tasarlanıp güçlendirildi. Yeni tasarım ayrıca, tek parça yan pencere ve dikiz aynaları ile sürücüye oldukça iyileştirilmiş doğrudan görüş imkanı da sağlar.

iveco-s-way-doyum-su2.jpegSahiplerini buldu

Erzurum bayisi Araz Otomotiv’de pazara sunulan IVECO S-WAY sahipleriyle buluştu. Araçlarını teslim alan Doyum Su Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kumbasar ve Aydoğdu Petrolleri Sahibi Nuhi Aydoğdu’ya Ağır Vasıta Satış Müdürü Ayşe Keleş tarafından plaket takdim edildi.

Piyasada yalnızca bir iki markaya odaklanan müşteri kitlesinin artık değiştiğini söyleyen Ağır Vasıta Satış Müdürü Ayşe Keleş, “Sayın Genel Müdürümüz İsmail Hakkı Işınak ve Bölge Ağır Vasıta Satış Müdürümüz Murat Uçaklı’ya bölgemize olan desteklerinden ötürü teşekkürlerimi ileterek başlamak isterim. Piyasada yalnızca bir iki markaya odaklanan müşteri kitlesi artık değişti, pazarda artık birden fazla oyuncu var ve IVECO S WAY yeni kabini ile en önde yerini aldı. Piyasanın talep ettiği ve bir çok markada opsiyon olarak sunulan özellikler bu araç ile standart hale geldi” dedi.

Araçla ilgili bilgi veren Keleş, “ADR, 6 kademeli retarder, çift yakıt deposu, hem kuru gıda hem de dondurulmuş gıda saklama dolabı ile sürücünün konforunu en üst seviyeye çıkarıyor. Aracımızda sürüş esnasında elektrikli sunrof tek tuş ile kolaylıkla kullanabiliyor. Bunların yanı sıra IVECO S WAY ile kendinizi çok güvende hissediyorsunuz çünkü aracımızda ani frenleme sistemi AEBS’yi standart olarak sunuluyor. Sürücünün dikkatinin dağılması durumda devreye giren şerit takip sistemi sesli uyarı ile meydana gelebilecek kazaların önüne geçiyor” diye konuştu.

iveco-s-way-doyum-su3.jpeg‘Kaliteden ödün vermeyen markamız’

Kaliteli markalarla çalıştıklarını belirten Keleş, “Kaliteden asla ödün vermeyen markamız aracının lastiklerinde MİCHELİN markayı tercih ediyor. Hafif ticari pazarda IVECO DAİLY ve EUROCARGO ile kendini kanıtlamış bir marka olup S WAY ile kendini pazarın vazgeçilmez markası olarak taçlandırmıştır. Tehlikeli madde ve petrol ürünleri taşıyan araçlarda ADR sistemi bir çok markada opsiyon el sunulurken IVECO S WAY her kesime hitap etmesi adına bu özelliğine standart hale getirdi. En çok karşımıza çıkan sorulardan birisi olan yakıt tüketimi sorusuna rahatlıkla deneyimi olan müşterilerimizden almış olduğumuz verileler istinaden dolu boş yüzde 26 diye biliyoruz ki bu verileri diğer markalarda görmek zor hatta mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Birçok özellik barındırıyor

Aracın konfor ve birçok özelliğinin yanı sıra servis hizmetinde de ön planda olduğunu kaydeden Keleş, “Bölgemizde Erzurum’da ağır vasıta yetkili bayisi Araz Otomotiv olarak biz varız, geniş servis ağımız ile Artvin, Trabzon Ordu, Samsun, Kayseri gibi illerde profesyonel ağır vasıta hizmeti veren servislerimiz de mevcuttur. IVECO, müşterilerine 2 yıl sınırsız kilometre garantisi ile birlikte geniş bakım aralığı da sunuyor” dedi.

iveco-s-way-doyum-su4.jpegFilo ağımızı güçlendireceğiz

İlk aracın teslim edildiği Erzurum’un inşaat sektörü ve akaryakıt sektöründe ileri gelen köklü firmalarından olan OPET bayisi Aydoğdu Petrolleri sahibi Nuhi Aydoğdu, şunları söyledi; “Birçok farklı markanın araç filosuna sahibiz fakat IVECO S-WAY gibi konforlu donanım ve cazip fiyatları bir arada sunabilen farklı bir markaya rastlamadım. IVECO markasını tercih etmemin en büyük sebeplerinden biri olarak bunu en başa koyabiliriz. OPET bayisi olarak kendi akaryakıtımızı taşıyoruz ve ilk cezbeden donanımlardan ADR ve 6 kademeli retarder oldu ve alma kararımızı verdik. Araz Otomotiv’den daha önce de alışveriş yaptığımız bir firma olduğundan artı bir güven oluştu bize, her iki tarafa da hayırlı olması dileriz. Bu araç ile taşıma yaptıktan sonra filo ağımızı bu marka ile daha da güçlendireceğiz.”

iveco-s-way-doyum-su5.jpegDoyum Su IVECO’dan vazgeçmedi

Doyum Su Yönetim Kurulu Başkanları Mustafa Kumbasar, Murat Kumbasar ve Bahri Ercili de teslim aldıkları araçtan memnuniyetlerini dile getirdi. Plaket takdim edilen Mustafa Kumbasar, “IVECO ile yollarımız ilk Daily aracımızı aldığımızda kesişti. Üretimini kendi tesislerimizde yaptığımız Doyum Su markamızın şehir içi ve şehir dışı sevklerini yapmak için kullandığımız hafif ticari araçlarımızda da IVECO marka araç parkına zaten sahibiz. Ağır vasıta alma kararımızda ise yaptığım araştırmalarda S-WAY’in yakıtının çok iyi olduğunu öğrendim. Kabininin çok geniş olduğu ve şoförlerimizin de bu yönde tercih listesinde ön sıraya çıkması ile markaya olan güvenimizle birlikte tercihimizi yeniden IVECO’dan yana kullandık. S-WAY ile birlikte IVECO araç park sayımızı 5’e yükselttik ve bu yatırımlarımız daha devam edecek. Uzun yıllardır müşterisi olduğumuz Araz Otomotiv’in sunmuş olduğu satış ve servis konusundaki destek hizmetlerinin IVECO markasına olan güvenimizi artırdığını söyleyebilirim Araştırmalarımız IVECO S-WAY’in diğer bir kaç marka gibi Türkiye montaj ya da Avrupa menşeli olup Türkiye’de üretilmediğini tüm dünyaya gönderimi yapılan IVECO araçların tek fabrikada üretilip tek bir parçasının dahi dispritör firmalarda montaj yapılmadığını öğrendik” diye kaydetti.

KAYNAK: Manolya BULUT-PUSULA

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamyon-Çekici

DAF Trucks, en iyi performans gösteren tedarikçileri ödüllendiriyor

DAF, tedarikçilerin ürün geliştirme, operasyonlar ve satış sonrası destek alanlarındaki başarılarını değerlendirmek için kapsamlı Tedarikçi Performans Yönetimi Programından (SPM) yararlanıyor. DAF’ın Eindhoven’daki genel merkezinde düzenlenen 2024 DAF SPM Recognation Event sırasında çok sayıda tedarikçi onurlandırıldı.

Bir PACCAR şirketi olarak DAF, her yıl SPM Programında en iyi performans gösteren tedarikçilerini ödüllendiriyor. Bu onur, SPM Uzmanı, Lider ve Başarılı statüsüne ulaşan tedarikçilere verilir. SPM Programı, DAF ile tedarikçileri arasındaki işbirliğini ve sürekli iyileştirmeyi teşvik ederek performans iyileştirmelerine ve ürün yeniliklerine yol açar.

“DAF, 2023 SPM ödülünü kazananları ödüllendirmekten mutluluk duyuyor. DAF Yönetim Kurulu Üyesi ve PACCAR Satın Alma İcra Direktörü Jos Smetsers, “SPM Programına gösterdikleri bağlılık, DAF ile güçlü ortaklıklarını gösteriyor” dedi. “DAF’ın başarısına olan katkılarına değer veriyoruz”,

2023 SPM Ustaları:

Bharat Forge (Hindistan –güçlendirilmiş aks ve motor bileşenleri), Fiberpachs (İspanya – dış metal levha bileşen parçaları), Schulz Automotiva (Brezilya – demir döküm çözümleri), Ramkrishna Forgings (Hindistan – güçlendirilmiş aks bileşenleri), Theuws Group (Hollanda – dış bileşenler), Goodyear (ABD – lastikler) ve Berco (Hollanda – iç bileşenler).

Ayrıca 22 tedarikçi 2023 SPM Lideri, 47 tedarikçi ise 2023 SPM Lideri olarak onurlandırıldı. 2023 SPM Başarılıları:”Tedarikçilerin bağlılığı başarımız için kritik önem taşıyor ” dedi. “Bu tedarikçilerin SPM Programındaki çabalarını ve başarılarını büyük ölçüde takdir ediyoruz.”

Continue Reading

Kamyon-Çekici

DAF Trucks Vlaanderen “Factory of the Future” seçildi

DAF Trucks Vlaanderen “Factory of the Future” (Geleceğin Fabrikası) ödülüne layık görüldü. Bu prestijli ödülle, DAF’ın Belçika Westerlo’daki kabin ve dingil fabrikasının, dünyanın alanında en modern tesislerinden biri olarak en gelişkin ve ileri teknolojiye sahip bir tesis haline dönüşümünün etkileyici hikayesi takdir görüyor.

Belçika teknoloji federasyonu Agoria, her yıl Belçika’daki belirli sayıda öncü ve sürdürülebilir üretim tesisine Factory of the Future sertifikalarını teslim ediyor. Agoria; Flaman, Valon ve Brüksel bölgesinde teknoloji ve metal endüstrisinde 2000’den fazla şirket ve 320.000 çalışanını temsil ediyor. Belçika endüstrisinin gücünü artırmak için yenilikçiliği teşvik etmeyi amaçlıyor.

“Harika bir örnek”
 “DAF Trucks Vlaanderen, ‘Factory of the Future’ için harika bir örnek. Teknoloji sektörümüz, yalnızca güçlü şekilde yeniliği sürdürerek uluslararası alanda rekabet edebilir. Bunu teşvik etmeye ve desteklemeye devam etmeliyiz. Verimliliğimizi artırmanın ve Avrupa endüstrisinin içinde bulunduğu dijital ve çevre dostu yarışı önde götürmenin en iyi yolu bu! Bu aynı zamanda Flaman endüstri politikasının da mutlak odak noktası olmalıdır,” diyor Agoria Flaman Genel Direktörü Jolyce Demely.

“Gerçek ekip başarısı”
DAF Trucks için bu başarı, tesisin yeni nesil araçların üretimine hazırlanmak için yaşadığı önemli geçişin gerçek bir kanıtı.
“Öncelikle bu, gerçek bir ekip başarısıdır. Birlikte çevre dostu boya atölyesi, son derece robotize beyaz gövde tesisi ve iş arkadaşlarımız için olağanüstü ergonomi sunan yepyeni iç döşeme hattı gibi tamamen yeni bir kabin fabrikası geliştirip gerçekleştirdik,” diyor DAF Trucks Vlaanderen İdari Direktörü Stijn Van Eyken.

Van Eyken sözlerine şöyle devam ediyor: “Ayrıca, dingil fabrikası en yüksek kalitenin yanı sıra optimum çalışma koşulları da sunacak şekilde tamamen yeniden tasarlandı. Yeni Nesil DAF XD, XF, XG ve XG+ kamyonların, Westerlo’da üretilen mükemmel kabinler ve dingiller sayesinde de 2022 ve 2023 yıllarının International Truck of the Year ödülünü kazandığından eminim. ‘Factory of the Future’ ödülünü almak, yüksek teknolojili üretim sektörünün Belçika’da ne kadar başarılı olabileceğini bir kez daha gösteriyor.”

Sertifika, Flaman Başbakanı Jan Jambon tarafından Stijn Van Eyken’e verildi.

Continue Reading

Kampanya

Scania’dan Bakım Anlaşması Kampanyası

Scania, araçlarına özen gösteren ve en yüksek performansı elde etmek isteyen müşterileri için özel bir bakım anlaşması kampanyası sunuyor. Kampanya kapsamında, araç sahipleri yüzde 20’ye varan indirim ile 3 ay boyunca avantajlı kredi imkanından faydalanabilecekler.

15 Mart 2024 tarihine kadar sürecek olan kampanyadan 4×2, 6×2 ve 8×2 araçlar yararlanabilecek. Sadece Scania Oil içeren paketler için geçerli olan bu kampanyanın kredi finansman şart ve seçenekleri VDF-Volkswagen Doğuş Finansman A.Ş. tarafından sağlanıyor.

60.000 TL tutara kadar olan kredilerde 3 ay vade için 0 ve 6 ay vade için yüzde 0,73 faiz tutarları geçerli olacak. 80.000 TL tutara kadar olan kredilerde 3 ay vade için 0 ve 6 ay vade için yüzde 1,72 faiz imkanından yararlanılabilecek.

Satılan her 2 Scania’dan 1’i Bakım Anlaşmalı

Scania’nın müşterilerinin araçlarının operasyonel devamlılığı ve servis bakımı ile en yüksek ikinci el değerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla sunduğu bakım anlaşmaları,

büyük ilgi görüyor. 2023 yılında satılan her 2 Scania araçtan 1’i bakım anlaşması tercih etti.

Türkiye geneline yayılmış tüm yetkili servislerde geçerli olan bakım anlaşmaları ile Scania, müşterilerinin araç bakım maliyetleri ile birlikte toplam işletme maliyetlerini daha da düşürmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

 

 

Continue Reading
Reklam
Reklam
Reklam

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023