Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Kara Yolu

Kâmil Koç, ‘Karayolu Taşımacılığı’nda bir kez daha ‘Yılın İtibarlısı’ seçildi

Türkiye’de yıl içinde itibarını en çok arttıran markaları ödüllendiren ilk ve tek etkinlik olan ‘The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde, Karayolu Taşımacılığı kategorisinde ‘Yılın İtibarlısı’ yine Kâmil Koç oldu.

Türkiye genelinde 12 ilde 1.200 kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen ‘İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü’ araştırması tamamlandı. Marketing Türkiye ve pazar araştırmaları şirketi Akademetre Research and Strategic Planning’in iş birliğiyle gerçekleştirilen araştırma sonucunda, sektörlerinde yıl içinde itibarını en çok arttıran markalar ile bu başarının paydaşları olan reklam, dijital ajanslar, medya planlama ve halkla ilişkiler şirketleri belirlendi. 70’i aşkın kategoride gerçekleştirilen araştırmanın sonucunda, 2022 yılının ‘The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’ni kazanlar da belli oldu. Halk jürisi tarafından ‘Yılın İtibarlısı’ seçilen markalar, 19 Ocak’ta İstanbul’da düzenlenen özel bir törenle ödüllerini aldı.

Kâmil Koç, 2021’nin ardından 2022’de de sektörünün en itibarlısı oldu

Alanındaki ilk ve tek ödül organizasyonu olan ‘The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde, Türkiye karayolu yolcu taşımacılığının lider markası Kâmil Koç, bir kez daha Karayolu Taşıyıcılığı kategorisinde ‘Yılın İtibarlısı’ seçildi. Çalışmaları ile Kâmil Koç’un bu önemli başarasına katkıda bulunan kreatif ajansı Being Çözüm de düzenlenen törende ödülünü aldı. 2021 yılının ardından 2022 yılında da yolların itibarlısı olmayı sürdüren Kâmil Koç, böylece son iki yılda üst üste ikinci kez bu ödülün sahibi olarak, önemli bir başarıya daha imza attı. Türkiye’de 71 il ve 306 ilçeyi kapsayan seyahat noktasında hizmet veren Kâmil Koç, iş ortağı FlixBus ile birlikte hizmet ağını, başlayan Sofya ve Bükreş seferleri ile birlikte Avrupa’ya da genişletmeyi amaçlıyor.

cagatay-kepek-kamil-koc-genel-muduru-1.jpg“Başarımızın altında, seyahat sektöründeki 97 yıllık deneyimimiz var”

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen prestijli araştırmada; üst üste ikinci kez seyahat sektörünün itibarlısı seçilmelerinin bir tesadüf olmadığını vurgulayan Kâmil Koç Genel Müdürü Çağatay Kepek, şunları söyledi:

“Bu başarının altında Türkiye’nin ilk yolcu taşıma firması olan Kâmil Koç’un, karayolu seyahat sektöründeki 97 yıllık bilgi birikimi, sektör deneyimi ve en önemlisi de yenilikçi yaklaşımı yatıyor. Kâmil Koç, sektörde sahip olduğu bu tecrübe ile kurulduğu günden bu yana yolcularını en konforlu şekilde sevdiklerine ulaştırmayı amaç edinmiş bir firma. Ülkemizde seyahat sektöründe hizmet standartlarını her yıl daha da ileri taşıyan, yenilikleri ile sektöre öncülük etmeyi kendi misyon edinmiş bir marka olarak, bugün de yeni yıla prestijli bir ödülle girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu ödülü çok özel kılan ise hiç şüphesiz, tüketicilerin takdirleri ile yani bizzat halk jürisi tarafından veriliyor olmasıdır. Sunduğumuz hizmet kalitesinin birinci derecede deneyimleyen yolcularımızın oylarıyla böylesine prestijli bir ödüle layık görülmek, işimizi ne kadar doğru yaptığımızın da bir göstergesi olarak bizler için gurur ve motivasyon kaynağıdır. Bizzat müşterilerin değerlendirmeleri ile layık görüldüğümüz bu prestijli ödül, aynı zamanda rekabetin yoğun olduğu seyahat sektöründe Kâmil Koç markasına duyulan güven ve takdirin de açık bir ifadesidir.

Yeni yılda da yine iş ortağımız Avrupa’nın en büyük şehirler arası otobüs ağı ve pazar liderliğine sahip FlixBus ile birlikte yeniliklerimizle sektörde fark yaratmaya devam edeceğiz. Özellikle de yeniliği konforla buluşturan uluslararası hizmet kalitemiz, en yeni otobüslerimiz, yeni teknolojilerimiz, deneyimli kaptanlarımız ve profesyonel ekip arkadaşlarımız ile birlikte 2023 yılında da yolcularımıza ayrıcalıklı bir seyahat deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz.”

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kara Yolu

Has Otomotiv Ege Şubesi yeni lokasyonunda hizmet verecek

Has Otomotiv Yatırım ve Pazarlama Ege Şubesi, bölgenin, yeni konsepte göre tasarlanmış kamyon ve otobüs ürün grubuna odaklı hizmet veren tek lokasyonu olma özelliği taşıyor.

Mercedes-Benz Türk’ün bayi ve yetkili servisi Has Otomotiv Yatırım ve Pazarlama Ege Şubesi, kamyon & otobüs ürünlerine yönelik hizmet veren yeni lokasyonuna taşındı. 8.500 metrekarelik arsa üzerine kurulu olan ve yeni konsepte göre inşa edilen şube, sağladığı ulaşım kolaylığının yanı sıra Mercedes-Benz Türk’ün yüksek standartlardaki hizmet kalitesini en üst seviyede sunmaya devam ediyor.

Mercedes-Benz Türk Bayi Ağı ve İş Geliştirme Direktörü Can Balaban: “Müşterilerimize yüksek standartlarda katma değer yaratacak hizmetler sunabilmek için geniş bayi ağımız ile beraber çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Has Otomotiv Yatırım ve Pazarlama’nın 8.500 metrekare arsa üzerinde 2.800 metrekarelik kapalı alanda hizmet verecek yeni lokasyonu, İzmir’de yeni konsepte göre inşa edilen ve kamyon&otobüs ürün grubuna odaklı hizmet veren tek lokasyon olma özelliğine sahip. Yeni lokasyonunun hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Mercedes-Benz Türk Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Tolga Bilgisu ise yeni lokasyonun açılışı ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Satış Sonrası Hizmetler olarak önceliğimiz müşterilerimizin araçlarının daima yolda ve çalışır vaziyette olmasını sağlamak; aynı zamanda servislerimizden aldıkları hizmetten memnuniyetlerini en üst düzeyde tutmak ve bunu sürdürülebilir kılmaktır. Bu kapsamda, kamyon ve otobüs segmentine odaklanarak, müşterilerimize daha özel ve uzmanlaşmış bir hizmet sunma hedefini benimseyen Has Otomotiv Yatırım ve Pazarlama’nın İzmir’deki yeni lokasyonunun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

‘Hizmette kaliteden ödün vermiyoruz”

Has Otomotiv Yatırım ve Pazarlama Ege Şube Genel Müdürü Turan Dik ise şunları söyledi: “Bugün; İzmir’de Mercedes-Benz Türk’ün hem kamyon hem de otobüs ürün grubunda hizmet veren, yeni konsepte göre tasarlanmış tek lokasyonu olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Son teknoloji ile donattığımız yeni lokasyonumuzda müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek için onları dinliyor, geri bildirimlerini işimizi daha iyi yapmanın anahtarı olarak görüyoruz. Kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışımızla müşterilerimizin beklentilerini en hızlı şekilde karşılamaya bundan sonra da devam edeceğiz.”

Continue Reading

Kara Yolu

Allison Şanzımanlı Yeni AKIA Metrobüsler, IETT Filosunda

İETT Genel Müdürlüğü tarafından Aralık 2022’de açılan metrobüs alım ihalesini kazanan AKIA, Allison tam otomatik şanzıman donanımlı 72 adet yeni metrobüslerin teslimatını tamamladı.

İETT Genel Müdürlüğü, Allison Torqmatic® Serisi donanımlı 72 adet yeni AKIA metrobüs teslimatlarını tamamlayarak metrobüs hattını (BRT) yerli üretim araçlar ile güçlendirmeye devam etti. İlk olarak 2022’de filosu için 60 adet AKIA metrobüs alımı gerçekleştiren İETT’nin filosunda toplam 132 adet Allison tam otomatik şanzıman donanımlı AKIA LF25 metrobüs bulunuyor.

Nüfusu ile Avrupa’nın 23 ülkesinden büyük olan İstanbul’da toplu ulaşımın %53’ü lastik tekerlekli ulaşım ile sağlanıyor. Bunun çok büyük bir kısmı ise otobüs ve metrobüslerle ile gerçekleştiriliyor. Dünyanın farklı metropollerinde, birden fazla kurum bu hizmeti verirken İETT, İstanbul’daki tüm otobüs ve metrobüs işletmesini yürüterek 1 günde 1 milyon 255 bin km mesafe katedip 4 milyon 800 bin yolculuk yapılmasını sağlıyor. Günde 1 milyon yolcu taşıyan metrobüs hattı ise İstanbul’un toplu ulaşımında ana sistemlerden birini oluşturuyor. Yeni teslim alınan AKIA LF25 metrobüsler ile filosundaki metrobüs sayısı yaklaşık 700 araca ulaşan İETT, toplam şehir içi taşıma hizmetlerinin yüzde 20’sini metrobüslerle gerçekleştiriyor.

Filo verilerine göre İstanbul’da hizmet sunan bir metrobüs yıllık 140.000-150.000 km arasında yol kat ediyor. 2022’de teslim edilen AKIA metrobüsler ortalama 150.000 km seviyelerine ulaşırken rutin bakım-onarımlarıyla en iyi şekilde hizmet sunmaya devam ediyor. AKIA metrobüsler 52 km uzunluğunda ve 44 duraktan oluşan toplam 6 hatta kullanılıyor.

Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve Bursa’da üretilen AKIA LF25 metrobüsler, trafik yoğunluğunun ve nüfusun fazla olduğu şehirlerdeki toplu ulaşıma çözüm oluyor. Dünyanın en yüksek yolcu kapasitesine sahip toplu taşıma araçlarından biri olma özelliğini taşıyan AKIA metrobüsler, Allison T525R tam otomatik şanzıman donanımı ile sunuluyor. 25 m olan AKIA metrobüs, Euro 6 emisyonlu motoru ve çift akslı tahrik sistemini ile eşleştirilmiş güçlü tork üreten Allison şanzıman sayesinde üstün manevra kabiliyetine sahip.

Metrobüs Sistemi ile 1 günde toplam 250.000 km mesafe katedildiğini belirten İETT yetkililerinden edinilen bilgiye göre; “2023 yılında toplam 92 adet metrobüsü filomuza kattık. Bunlardan 72’si AKIA. AKIA metrobüslerin yüksek yolcu kapasitesi, az sayıda araç ve sürücü ile yüksek sayıda yolcu taşımamızı mümkün kılıyor. Dolayısıyla işletme maliyetlerinde de tasarruf sağlayabiliyoruz. Yüksek çekiş gücü nedeniyle araç performansından bizler ve sürücülerimiz de memnunuz. AKIA metrobüsler, yüksek manevra kabiliyeti sayesinde İETT metrobüs hattının her noktasında rahatlıkla hareket edebiliyor ve park yapabiliyor. Bu noktada tam otomatik şanzıman, metrobüs gibi yüksek kapasiteli araçlar için bir seçenek değil gereklilik oluyor.”

AKIA LF25 metrobüsler, Allison T 525R tam otomatik şanzıman ile 503 bg ve 2,500 Nm maksimum tork sunan Mercedes OM471 LA motora sahip. Altı vitesli Allison şanzımanda, servis frenleri üzerindeki baskıyı azaltan dahili bir retardera da bulunuyor.

Allison T 525R tam otomatik şanzıman, 410 kilovata (550 bg) ve 2,600 N⋅m’ye kadar olan motor güçlerindeki şehirlerarası ve şehir içi otobüslerin özel gerekliliklerini karşılamak üzere tasarlanan Torqmatic® Serisi’nin bir üyesi. Torqmatic Serisi, optimize edilmiş çalışma ve prognostik yetenekler için altı ileri vites ve bir geri vitesin yanı sıra gelişmiş elektronik kontroller sunuyor. AKIA metrobüsler, Allison Transmission’ın Duruş Esnasında Otomatik Boşa Alma ve DynActive® Vites Değiştirme özelliklerine sahip, yakıt tasarrufu sağlayan FuelSense® 2.0 yenilikçi yazılımıyla da donatılıyor. Vites değiştirme algoritması, ideal yakıt tasarrufu ve performans dengesi için en verimli vites değiştirme noktalarını seçmek üzere şanzıman kontrolünü araç ağırlığına, hızına ve yol eğimine göre uyarlıyor. ​

Ulaşım İç ve Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Baka, konuyla ilgili açıklamasında; “AKIA LF25 metrobüs, Türkiye’de üretilen ilk yerli ve yüksek kapasiteli metrobüs olarak özel bir konuma sahip. Otobüs kabiliyetinde, tramvay kapasitesinde olan AKIA LF25 metrobüs, sürücü ve yolcuların konfor ve güvenliği açısından yüksek teknolojiye sahip ekipmanlar ile donatıldı. Allison tam otomatik şanzıman donanımı ise bizim için vazgeçilmez bileşenlerden biri. Aracımız ile son derece uyumlu. Yüksek tork kapasitesi, dayanıklılığı, arıza frekansının çok düşük olması ve etkin satış sonrası desteği araçlarımızın sorunsuz şekilde hizmete devam etmesi için büyük önem taşıyor” dedi.

allison-t525r-tam-otomatik-s-anz-man.jpgAllison tam otomatik şanzımanlar, otobüslerin aktarma organlarının hızına uyumları sayesinde AKIA LF25 metrobüs için en uygun tercih oluyor. Patentli Allison tork konvertörü, kalkış esnasında motor torkunu sorunsuz bir şekilde arttırıyor ve Kesintisiz Güç Teknolojisi™, kesintisiz vites değişimleri sağlıyor. Bu, optimum motor ve şanzıman verimliliğiyle yolculara daha konforlu bir sürüş sunarken, tekerleklere sorunsuz bir güç aktarımı sağlıyor.

Allison Transmission Türkiye ve Ortadoğu Bölge Direktörü Atak Talas, açıklamasında; “Allison şanzımanlar, birçok ülkede BRT sistemleri için tercih ediliyor. Türk yerli üretimi olan AKIA LF25 metrobüs projesi ise bizim için çok önemli. Bu tarz üstün performanslı araçlardan beklentiler de her zaman yüksek oluyor. Allison tam otomatik şanzımanlar da bu beklentileri karşılamada araç üreticilerine katkı sağlıyor. Türk OEM’lerinin yerel ve yurtdışı pazarlarında gösterdiği başarının bir parçası olabilmek gurur verici” şeklinde açıkladı.

Continue Reading

Kara Yolu

“Halkalı-Kapıkule hızlı tren hattı 2025’te tamam”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu projeyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Uraloğlu Çerkezköy Kapıkule arasındaki 153 kilometrelik kısmının 2025 yılı sonuna kadar bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi’nin ne zaman biteceğine dair Bakan Uraloğlu bugün önemli açıkmamalarda bulundu. Trakya halkı özellikle bu projeye beklerken Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi’nin Çerkezköy-Kapıkule arasındaki 153 kilometrelik kesiminde incelemelerde bulundu. Uraloğlu, Türkiye’de yapımı devam eden en önemli demir yolu projeleri arasında yer alan Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Hattı Projesi’nde yapılan çalışmalarda gelinen son noktayı anlattı.

DEV PROJE 2025 SONU BİTECEK

Bakan Uraloğlu, Türkiye’nin Asya-Avrupa arasında taşımacılık yönünden bir köprü konumunda olduğunu belirterek, “Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi, Asya-Avrupa koridorunun ilk parçasını oluşturmaktadır. Bu proje İpek Demiryolu güzergâhının ülkemizden geçen bölümünün Avrupa bağlantısını oluşturan en önemli halkalarından birini teşkil etmektedir.” dedi.

halkali-kapikule-duraklar.webpHalkalı-Kapıkule hattının “153 kilometrelik Kapıkule-Çerkezköy”, “67 kilometrelik Çerkezköy-Ispartakule” ve “9 metrelik Ispartakule-Halkalı” arası olmak üzere 3 fazdan oluştuğunu bildiren Uraloğlu, şu bilgileri verdi:

Projemizin İlk etabı olan Çerkezköy Kapıkule arasındaki 153 kilometrelik kesimi 2025 yılı sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz. Projenin diğer bir fazları olan; Ispartakule-Çerkezköy arasındaki 67 kilometrelik kesim ve Halkalı-Ispartakule arasındaki 9 kilometrelik kesimi de 2028 yılına kadar tamamlamayı hedefliyoruz.

Böylelikle projemizin tamamını 2028 yılında faaliyete geçirmiş olacağız. Halkalı-Kapıkule arasında toplam 229 km. uzunluğundaki güzergâhta 200 km/s hıza uygun, çift hatlı, elektrikli ve sinyalli olarak hem yük hem de yolcu taşımacılığı yapılabilecek yeni hızlı tren hattı inşa ediyoruz.

Projenin yaklaşık 55 km’si Edirne, yaklaşık 62 km’si Kırklareli, 68 km’si İstanbul, 44 km’si ise Tekirdağ il sınırları içerisinde yer almaktadır. Hattımızın Kırklareli, Edirne ve Kapıkule’de istasyonları olacak. Tekirdağ ilimizde Çerkezköy yeni yolcu istasyonu ve yeni yük istasyonları kurulacaktır. İstanbul ilimizde ise Halkalı, Çatalca ve Ispartakule istasyonları olacaktır.

4 SAATTEN, 1 SAAT 30 DAKİKAYA DÜŞECEK

Uraloğlu, Halkalı-Kapıkule projesinin tamamlanmasıyla; Halkalı-Kapıkule arası yolcu seyahat süresinin 4 saatten 1 saat 30 dakikaya, yük taşıma süresinin ise 6 saat 30 dakikadan 2 saat 30 dakikaya düşeceğini, mevcut hat kapasitesinin ise 4 kat artacağını belirtti.

Continue Reading
Reklam
Reklam
Reklam

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023