Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Yolcu Taşıma

Mercedes-Benz Türk araçlarına “Cumhuriyetle GÜÇLÜ100” imzası

Türkiye ekonomisine uzun yıllardır önemli katkılar sağlayan ve Türkiye ağır ticari araç endüstrisinin öncüsü olan Mercedes-Benz Türk, Cumhuriyet’in 100’üncü yılını ürettiği kamyon ve otobüslere uyguladığı “Cumhuriyetle GÜÇLÜ100” etiketleri ile kutlamaya başladı.

Üretimi, istihdamı, ihracatı, AR-GE çalışmaları ve yürüttüğü sosyal fayda programları ile Türkiye ekonomisine uzun yıllardır önemli katkılar sağlayan Mercedes-Benz Türk, Cumhuriyet’in 100’üncü yılını ürettiği kamyon ve otobüslere uyguladığı özel etiketler ile kutluyor.

 

Türkiye ağır ticari araç endüstrisinin öncüsü olan şirket, Aksaray Kamyon Fabrikası ve Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ürettiği araçlarını özel tasarlanan “Cumhuriyetle GÜÇLÜ100” etiketi ile üretim bantlarından indiriyor.

Cumhuriyet’in 100. Yılı’na özel olarak tasarlanan etiketler ile araçlarını donatan şirket, binlerce kilometre yol kat eden araçları ile Cumhuriyet’in 100. yaşını tüm Türkiye ile birlikte kutlamayı hedefliyor.

1967 yılından bu yana Türkiye’de ağır ticari araç endüstrisinin temel taşlarından biri olan Mercedes-Benz Türk, 2022 yılında 100 bininci otobüsünü bantlardan indirerek tarihi bir başarıya imza atmıştı.

11 Ekim 1986 tarihinde açılan Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası ise, söz konusu dönemde 320 bininci kamyonunu üreterek önemli bir dönüm noktasına ulaşmıştı. Şirket, Cumhuriyetin 100’üncü yılını sene boyunca çeşitli faaliyetlerle çalışanlarıyla birlikte kutlamayı hedefliyor.

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yolcu Taşıma

Honda, motosiklet satışları ile 8’inci kez zirvede

Dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden Honda, Türkiye’nin de en çok satan motosiklet markası olma unvanını üst üste 8’inci yılında da korudu. Honda, 2022 yılını 47 bin 844 adetlik rekor motosiklet satışı ve yüzde 23,4 pazar payı ile kapattı.  

Honda, Türkiye’nin büyüyen motosiklet pazarındaki liderliğini 8’inci yılında da sürdürdü. Zirveyi bırakmayan Honda, 2022 yılındaki toplam 204 bin 158 adetlik 50cc üzeri Türkiye motosiklet pazarında, 47 bin 844 adetlik satış gerçekleştirdi. Satış rakamlarını bir önceki yıla göre artıran Honda, yüzde 23,4’lük pazar payına ulaştı. Gelişmiş teknolojileri, sportif performansları, üretim kalitesi ve farklı tasarımları ile her zaman motosiklet severlerin beğenisini kazanan Honda, 2022 yılını Honda Türkiye tarihindeki rekor satış adediyle tamamladı.

8 yıldır zirvede

Başarılı satış grafiklerini 2022 yılında da sürdürdüklerini belirten Honda Türkiye Motosikletten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Çetin Kardeş, “8 yıldır aralıksız şekilde pazar lideri olmaktan gurur duyuyoruz. Ayrıca 2022 yılında 30 yıldır faaliyet gösterdiğimiz Türkiye’de, 500 bininci motosiklet satışımızı da gerçekleştirdik. Bu büyük başarımız için öncelikle her zaman yanımızda olan müşterilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

2023 yılında 10 yeni model satışa sunulacak

Tüketicilerin motosiklete olan ilgisinin 2023 yılında da devam edeceğini ve motosiklet pazarının yüzde 10’luk bir artış göstereceğini öngördüklerini söyleyen Çetin Kardeş, “Honda Türkiye olarak 2023 yılında da geniş bayi ağımız ve yetkin satış sonrası ekiplerimiz ile Türkiye pazarının ve Türk müşterisinin beklentilerine göre ürün gamımızı geliştirmeye devam ederek yine liderliğimizi korumayı ve pazar payımızı yüzde 35’e çıkarmayı hedefliyoruz. Yıl içerisinde farklı segmentlerde 10 yeni modelimizi motosiklet severlerin beğenisine sunarak en geniş ürün gamımıza ulaşacağız” dedi.

Continue Reading

Yolcu Taşıma

IVECO, KARAVANIST 2023 Fuar’ında Daily modelleri ile büyük ilgi topladı.

IVECO DAILY MODELLERİ CARSİVA KARAVAN STAND’INDA

KARAVANİST 2023, İstanbul 3. Karavan ve Ekipmanları Fuarı 7 Ocak 2023 tarihinde TÜYAP Fuar Merkezi’nde başladı. Ziyaretçilere motokaravanlardan, alkoven karavanlara, iç dekorasyon malzemelerinden, kamp malzemelerine kadar geniş bir ürün yelpazesini aynı çatı altında sunan fuar 15 Ocak tarihine kadar gezilebilecek. Fuarın dikkat çeken katılımcıları arasında, karavan severlerin kapısında kuyruk beklediği, üretim merkezi Konya’da bulunan Carsiva Karavan da var. Carsiva Karavan fuara alkoven karavan modelleri ile katıldı. IVECO DAILY model araçlar ile fuarda yerini alan Carsiva Karavan’ın kurucusu ve genel müdürü Şener Kayacık  “Biz Carsiva Karavan olarak terzi usulü tasarım yapıyoruz. IVECO DAILY araçlar ile çalışmayı özellikle tercih ediyoruz. Aracın karavan üst yapısına son derece uygun olmasının yanı sıra, aracın yol performansı, yakıt verimliliği ve konforu karavan severlerin aradığı nitelikte. Bu sebepten ülkemizde sayıları gitgide artan karavan sevdalıları özellikle IVECO DAILY karavanlara rağbet ediyor.’ dedi.

 

IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, kendisinin de karavanlara olan ilgisinin artmaya  başladığını belirterek ‘Carsiva Karavan’ın IVECO DAILY araçlarla yaptığı karavanları görüp de bir tane edinmek istememek olanaksız. Özellikle Amerika, Kanada ve Almanya gibi ülkelerde karavan adeta bir yaşam tarzı. Pandemi sonrasında tüm alışkanlıklarımızın değiştiği gibi seyahat etme ve tatil yapma anlayışlarımızda da farklılıklar oluştu. Bu anlamda yakın bir zamanda Türk karavancıların da artacağından, yollarda daha çok karavan göreceğimizden hiç şüphem yok. IVECO DAILY çok yönlülüğü sayesinde, dağıtımdan seyahate kadar hayatın her yükünde ideal bir yol arkadaşı’. dedi.

 

Continue Reading

Yolcu Taşıma

Karaismailoğlu: “Milli elektrikli trenle yolcu taşımaya birkaç adım kaldı”

Bakan Adil Karaismailoğlu, saatte 160 kilometre hıza uygun “milli elektrikli trenlerin” seri üretimine başlandığını belirterek, “Test süreci 10 bin kilometreyi aştı. Önümüzdeki aylarda sertifikasını da alarak yolcu taşımaya başlamayı hedeflemekteyiz” dedi

Almanya’nın başkenti Berlin’de başlayan demir yolları ulaşım teknolojileri fuarı InnoTrans 2022’ye katılan Karaismailoğlu, fuarda bakanlık standının açılışını gerçekleştirerek, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ile fuara katılan Türk şirketlerinin stantlarını ziyaret etti.

Karaismailoğlu, fuarda gazetecilere yaptığı açıklamada, fuarın raylı sistemler sektörünün en büyük organizasyonlarından biri olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ve onun şirketleri yanında pek çok Türk firmasının ürünlerini burada sergilediğini belirtti.

TCDD’nin Türkiye’nin küresel markalarından biri olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, Türkiye’de 166 yıllık bir demir yolu kültürü var. Tabii önemli yatırımlarımız var. Artık biz Türkiye olarak demir yolu ağırlıklı bir yatırım dönemine girdik. Bundan sonra demir yolu sektöründe ihtiyaçlarımız çok daha artacak. Demir yolu sektöründeki yüksek teknoloji isteyen ürünlerin geliştirilmesi konusunda ülkemizde çok önemli çalışmalar var. Bu geliştirdiğimiz ürünleri dünyaya tanıtmak, hem de demir yolu sektörü için iş birliği alanında InnoTrans en önemli organizasyonlardan bir tanesi olduğu için burada güçlü bir şekilde varız” diye konuştu.

Karaismailoğlu, Türkiye’de 4 bin 500 kilometre demir yolu inşaatının sürdüğünü ve bunun artarak devam edeceğini dile getirdi.

Sadece yolcu taşımacılığında değil lojistikte de demir yolu sektörünün kendileri için çok önemli olduğunu anlatan Karaismailoğlu, özellikle karbon emisyonunun azaltılmasında, yeşil enerjide ve tedarik zincirinde bağlantıların kurulmasında demir yollarının vazgeçilmez olduğunu vurguladı.

Adil Karaismailoğlu “Bunun da altyapısını oluşturmak ve demir yolu araçlarının geliştirilmesi, ihtiyaçlarımızın giderilmesi ve hem de kendi ürünlerimizi dünyaya tanıtma açısından bu tür organizasyonlar (InnoTrans) bizim çok önemli ve çok kıymetli” dedi.

Saatte 160 kilometre hıza uygun ‘milli elektrikli trenlerin” seri üretimine başlandığını aktaran Karaismailoğlu, şunları söyledi:

Test süreci 10 bin kilometreyi aştı. Önümüzdeki aylarda sertifikasını da alarak inşallah yolcu taşımaya başlamayı hedeflemekteyiz. Ardından ikinci, üçüncü setler zaten bantta çalışmaları devam ediyor. Onun devamı 225 kilometrelik hıza sahip yine milli elektrikli trenimizin de şu an tasarım çalışmaları bitmek üzere. Orada da önemli ilerleme var.

Bunun dışında 250 kilometre ve üzeri hızlara sahip trenleri yine Türkiye’de üretmek üzere de organizasyon ve tasarım çalışmalarımız bir taraftan devam ediyor. Tabii bu çok geniş bir alan. Hakikaten hem yüksek teknoloji isteyen ve yüksek maliyetli işler olduğu için de maksimum fayda sağlayacak şekilde ülkemizin mali yükünü de çok sarsmadan bu işleri nasıl yapabiliriz onun telaşı içindeyiz. İnşallah önümüzdeki günlerde ülkemizde demir yolu açısından da çok önemli gelişmeler olacak.”

Türkiye’de demir yolları projelerini bitirme hızının “rayına” girdiğini söyleyen Karaismailoğlu, projelerde yenilenebilir enerji kaynaklarının artırılması ve farklı enerji alternatifleri üzerinde de sürekli çalıştıklarını anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, Türkiye’de güneş, rüzgar enerji sistemleri ve hidroelektrik santralleri konusunda çok ciddi atılımlar olduğunu dile getirerek, “Son aylarda yaşadığımız Rusya-Ukrayna krizinden sonra zaten bütün dünyanın gündemi enerji oldu. Orada ülkemizin menfaatine ne varsa onun araştırması içerisindeyiz” dedi.

adil-karaismailoglu2-innotrans-2022.jpgInnoTrans 2022

Avrupa’nın en büyük uluslararası ulaşım fuarlarından biri olarak nitelendirilen InnoTrans’ın dünkü basın brifinginin ardından resmi açılışı gerçekleştirildi. COVID-19 salgını nedeniyle iki defa ertelenmek zorunda kalan InnoTrans, bu yıl “sürdürülebilir hareketlilik” temasına odaklanıyor.

Fuarda, şehirlerde hareketliliği kolaylaştıran ulaştırma teknolojileri ve toplu taşımayı daha sürdürebilir yapan yeni akıllı çözümler damga vururken, dijitalleşme ve akıllı ağ oluşturma araçları da katılımcılardan ilgi görüyor.

Toplu taşımacılığın yanı sıra ulaşım altyapısı için en son trendlerin, yeniliklerin, sürdürülebilir çözümlerin öne çıktığı fuarda, 56 ülkeden 2 bin 834 şirket, yeni teknoloji ve ürünlerini sergiliyor.

Demir yolu altyapısı fuarın ana konusu olurken, demir yolu teknolojisi, toplu taşıma, iç mekanlar ve tünel inşaatı, lokomotifler, hızlı tren setleri, sinyalizasyon ekipmanları, vagonlar ve raylı sistemler alanındaki diğer tüm ekipman ve hizmetlere ilişkin son yenilikler ziyaretçilere sunuluyor.

Fuar, 20-23 Eylül’de Almanya’nın başkenti Berlin’de Messe fuar alanında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Türkiye’den 60 firma yaklaşık 3 bin metrekarelik bir alan ile fuarda yer alıyor ve 27 salonun neredeyse her birinde birkaç Türk firması bulunuyor.

Fuarın katılımcıları arasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve bakanlık bünyesindeki TCDD Genel Müdürlüğü, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü, AYGM ve TCDD Teknik Mühendislik ve Müşavirlik AŞ ile ASELSAN, TÜRASAŞ ve TÜBİTAK RUTE de yer alıyor.

Ayrıca Durmazlar, Kardemir, Gök Yapı, Petes Makina, Karsan, Sarkuysan, Elsitel, Yapıray ve Bozankaya gibi önemli Türk şirketleri de fuarda en yeni ürünlerini sergiliyor.

Bu yıl fuarda demir yolları için dijital çözümler ve enerji tasarrufu sağlayan demir yolu özellikle odak noktası olurken, iklim konusunda sürdürülebilirliğin de üreticilerin radarında olması dikkati çekiyor.

Continue Reading
Reklam
Reklam
Reklam

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023