Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Otobüs

Otokar, Busworld Türkiye 2024’te yeni araç ve hizmetlerini sergiliyor

Türkiye otobüs pazarının aralıksız 15 yıldır lideri olan Otokar, bu yıl 11’inci kez düzenlenen Busworld Türkiye 2024’e yeni otobüsleri ve yeni nesil hizmetleriyle katıldı. 6 metreden 21 metreye kadar farklı uzunluktaki otobüsleri ile sektörün en geniş ailesine sahip olan Otokar, elektrikli şehir içi otobüsü yeni e-KENT’i ve Otonom e-CENTRO’yu Türkiye’de ilk kez Busworld’de sergiliyor. Fuarın Elmas Sponsoru olan Otokar standında SULTAN Giga ve CENTRO otobüslerinin yanı sıra Otokar’ın telematik çözümü Bus Monitor’ü de tanıtıyor.

 Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, 29-31 Mayıs tarihleri arasında Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde bu yıl 11’incisi gerçekleşecak olan Busworld Türkiye 2024’te yerini aldı. Üç gün sürecek olan fuarın Elmas Sponsoru olan Otokar, yenilikçi ve çevreci ürün gamından yeni e-KENT, SULTAN Giga, CENTRO ve Otonom e-CENTRO araçlarının yanı sıra “Bus Monitor” otobüs filo yönetim sistemini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

MÜŞTERİ ODAKLI YAKLAŞIM İLE OPTİMUM ÇÖZÜMLER

Otokar’ın geniş ürün gamının gelişmiş teknoloji, dayanıklılık, düşük işletme giderleri ve yüksek ikinci el değeri ile ön plana çıktığını vurgulayan Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Tokatlı, elde edilen başarıları sürdürülebilir kılmak için Ar-Ge harcamalarında ve inovasyonda hız kesmediklerini belirtti.

Otokar’ın global ölçekte önde gelen otobüs üreticilerinden biri olduğuna dikkat çeken Murat Tokatlı, “Otokar’ın tasarlayıp, geliştirdiği ve ürettiği otobüsler ülkemizin dört bir yanında, dünyanın 60’tan fazla ülkesinde her gün milyonlarca yolcuya hizmet veriyor. Kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiğimiz geniş ürün gamımız ve satış sonrası hizmetlerimizle 15 yıldır Türkiye otobüs pazarındaki liderliğimizi sürdürüyoruz. Bunun yanı sıra, Türkiye ve Avrupa toplamında 4. büyük üretici olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

Daima operatörlerin, sürücülerin, otoritelerin ve yolcuların beklentilerini ve ihtiyaçlarını ön plana aldıklarını ifade eden Tokatlı, “Paydaşlarımızın beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda, küresel ölçekte kazandığımız deneyim ve mühendislik kabiliyetimizle pazara sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizi genişletmeye devam ediyoruz. Çalışmalarımızı dört alanda önceliklendiriyoruz. Bunlardan ilki daha hafif ve daha dayanıklı araçlarla operatörlerin işletme maliyetlerini düşürmek; ikincisi daha düşük emisyonlu araçlarla çevre korumasına katkı sağlamak; üçüncüsü geliştirilmiş güvenlik önlemleriyle sürücü ve yolcular için daha güvenli bir seyahat sunmak. Dördüncü önceliğimiz ise, hem kullanıcılarımız hem de yolcular için taşımacılığı teknolojik ve akıllı uygulamalar ile kolaylaştırarak daha verimli bir mobilite sunmak” açıklamasını yaptı. Tokatlı, Otokar’ın geniş ürün ailesi ile operatörlerin ve kurumların filolarını optimize etmesine ve emisyon azaltımlarına katkı sağlamayı hedeflediklerini ekledi.

 

YENİ e-KENT İLK KEZ BUSWORLD 2024’TE SERGİLENİYOR

Türkiye’nin ilk hibrit, ilk elektrikli, ilk akıllı otobüsünü üreten şirket olan Otokar, Busworld Türkiye 2024’te elektrikli şehir içi otobüsü yeni e-KENT’i ilk kez tanıtıyor. Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere pek çok büyükşehirde 10 metreden 21 metreye kadar farklı uzunlukları, CNG, elektrikli ve dizel versiyonlarıyla her gün milyonlarca yolcuya hizmet veren KENT ailesinin yenilenen üyesi e-KENT, Otokar’ın farklı coğrafya ve iklim şartlarındaki deneyimiyle, kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda geliştirildi.

 

Konforun ön planda tutulduğu yeni e-KENT’te, yeni şoför kabini ve sürücü kumandaları ile sürüş konforu arttırıldı. Aracın yeni iç tasarımı yolcuların seyahat deneyimini arttırırken; yeni hava kanalları ile daha ferah bir yolculuk hedeflendi. Yeni e-KENT, NMC ve LFP teknolojilerine sahip, 450 kWh ve üzeri kapasitesi artırılmış bataryalar ile çalışıyor. Bir önceki modelden farklı olarak aracın arka yolcu bölmesindeki motor odası kaldırıldı. Böylelikle ferah bir iç mekan sunuldu. Hafifleyen yeni e-KENT, bu sayede daha uzun menzil sunarken, konfor ve güvenlikte de dikkat çekiyor. Yeni e-KENT, büyükşehirlerin toplu ulaşımda öncelikli tercihi olmaya hazırlanıyor.

 

YOLLARIN SULTAN’I YENİLENDİ

Otokar’ın Busworld Türkiye 2024 standındaki diğer bir yeniliği ise yolların SULTAN’ı oldu. Üretimine başladığı 2002 yılından günümüze turizm ve servis sektörünün vazgeçilmezi olmayı başaran SULTAN’ın Giga modeli, yenilenen iç tasarımıyla fuarda yerini aldı.

 

SULTAN ailesinin 2023 yılında yenilenen tasarımını yansıtan SULTAN Giga, ailenin diğer modellerine kıyasla daha fazla yolcu ve bagaj taşıma imkanı sunuyor. 9,2 metre uzunluğunda, 39+1+1 yolcu taşıma kapasitesi ve 4,8 metreküp bagaj hacmi sunan araç, 210 BG gücündeki motoru ile de dikkat çekiyor. Süspansiyon yapısı ve akslar ile kullanıcısına adeta büyük otobüs hissi yaşatıyor. Araç, yenilenen şoför mahalli, üst düzey konfor ve güvenlik özelliklerinin yanı sıra standart otomatik vites özelliğiyle ön plana çıkıyor. Yeni SULTAN Giga öncelikle Avrupa pazarında satışa sunulacak, Türkiye pazarında ise 2025 yılı başından itibaren yer alacak.

 

SÜRÜCÜYE İHTİYAÇ DUYMADAN 7 GÜN 24 SAAT HİZMET VEREBİLİYOR

Otokar Busworld’de ilk kez Türkiye’deki kullanıcılarını Otonom e-CENTRO ile buluşturuyor. Seviye 4 otonom sürüş teknolojisine sahip e-CENTRO, sürücüye ihtiyaç duymadan seyahat edebiliyor. Trafik kurallarına uyacak şekilde geliştirilen araç, konumunu hassas bir şekilde algılıyor. Hava koşullarından bağımsız olarak, gece ve gündüz günün her saatinde kesintisiz hizmet verebilen araç, belirlenen güzergahta duraklara yanaşarak yolcuların sorunsuz bir şekilde inip binmesini sağlıyor. Otonom e-Centro, Otokar’ın sahip olduğu yetkin ve özel ekipleri sayesinde yazılım, geliştirme ve uygulamanın tamamen Otokar bünyesinde yapıldığı Digital Driver X sistemi ile dikkat çekiyor.

 

Otokar, fuarda ayrıca CENTRO mikrobüsünü sergiliyor. CENTRO, özellikle verimli taşımacılık anlayışına sahip belediyelerin ve operatörlerin öncelikli tercihi oluyor.

 

Busworld Türkiye 2024’te Otokar filoların yakıt başta olmak üzere yedek parça yönetiminden araç servis aralıklarına kadar işletme maliyetlerine etki eden tüm değerleri düşürüp hizmet sürekliliğini sağlayacak filo yönetim sistemi Bus Monitor’ü de tanıtılıyor.

 

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğitim

Mercedes-Benz Türk ‘Eğitim Yolda’ Projesi ile Güvenli ve Ekonomik Sürüş Bilgilerine Ulaşmak Her An Her Yerde Mümkün!

Mercedes-Benz Türk, otobüs kaptanlarının mesleki yeteneklerini geliştirmek ve yeni sürüş – güvenlik sistemlerini tanıtmak amacıyla online olarak tasarladığı “Eğitim Yolda” Projesi’ni başlattı. Proje, yollarda uygulamalı olarak çekilen eğitim videoları ile kaptanlara keyifli bir öğrenme deneyimi sunarken, içeriklere her an her yerden erişim imkânı sağlıyor.

Ürettiği son teknolojiye sahip araçların verimli, güvenli, konforlu ve ekonomik kullanımı için uzun yıllardır kamu, filo ve bireysel otobüs müşterilerine de “Sürüş Eğitimleri” düzenleyen Mercedes-Benz Türk, 2023 yılında “Eğitmen Kaptanlar” ismiyle filo müşterilerinin baş şoförlerine yönelik düzenlediği eğitimleri hayata geçirmişti. Kaptanlara yönelik yenilikçi ve çeşitlendirilmiş eğitim programlarıyla sektöründe öncü bir rol üstlenen Mercedes-Benz Türk, bu defa otobüs kaptanlarının yeni sürüş ve güvenlik sistemlerini yakından tanımaları ve sürüş eğitimlerine her an her yerde ulaşılması için ‘Eğitim Yolda’ Projesi’ni başlattı.

Kaptanların her an her yerden güvenli ve ekonomik sürüşe dair bilgilere ulaşmaları amacıyla Mercedes-Benz Türk Eğitim Grubu tarafından online olarak tasarlanan eğitim programı, dinamik formatı ve detaylı yönlendirmeleri ile kaptanlara keyifli bir öğrenme deneyimi yaşatıyor. Mercedes-Benz Travego ile İstanbul, Bursa, Edirne, Çanakkale gibi farklı şehirlerde çekilen eğitim videoları ile güvenli sürüşün incelikleri kaptanlara sohbet eşliğinde uygulamalı olarak sunuluyor.

Eğitim Yolda Projesi, ‘Güvenlik Sistemleri’, ‘Asistan Sistemleri’ ve ‘Sürüş Sistemleri’ olmak üzere 3 ana başlık altındaki 31 adet videodan oluşuyor. Mercedes-Benz Türk Travego ve Tourismo model otobüslerde bulunan Aktif Fren Asistanı, Powershift Şanzıman Sistemi, Ecodrive Tolerans Ayarı gibi pek çok donanım ve teknolojinin anlatıldığı videolar, kaptanların ekonomik ve güvenli sürüşe dair bilgi ve becerilerini artırma fırsatı sunuyor. Kapsamlar doğrultusunda farklı sürelerde hazırlanan #EğitimYolda videolarını izlemek için Mercedes-Benz Türk Kamyon & Otobüs YouTube kanalını takip edebilirsiniz. İlk olarak “Güvenliğiniz Kırmızı Çizgimiz” diyerek yola çıktığımız “Güvenlik Sistemleri” ve onu takip eden “Asistan Sistemler” videolarını aşağıdaki linkler aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Continue Reading

Otobüs

OLİMPİYATA KATILACAK MİLLİ SPORCULARIMIZ IVECO BUS’A EMANET

IVECO BUS, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin Karayolları Ulaşım Resmi Destekçisi oldu. Bu anlaşma ile IVECO BUS EVADYS model otobüsü, ilk etapta iki yıl boyunca Olimpiyat Oyunları’nda yarışacak Türk sporcularımızı taşıyacak.

IVECO BUS ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, 31 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul’daki Olimpiyat Evi’nde düzenlenen törenle iş birliklerini resmileştirdi. Ulusal ve sektör basınının yoğun ilgi gösterdiği imza töreni, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, IVECO BUS Asya Ticari Operasyonlar Başkanı Marco Franza ve Türkiye-Kafkasya-Orta Asya Ticari Operasyonlar Direktörü Ahmet Örs’ün katılımıyla gerçekleşti.

SPORCULARA YARIŞLARDA EN İYİYİ DİLİYORUZ

Anlaşma ile ilgili duygularını paylaşan IVECO BUS Asya Ticari Operasyonlar Başkanı Marco Franza “Türkiye Olimpiyat Komitesi’ni desteklemekten müthiş gurur duyuyoruz. Sürdürülebilir ve toplumlara faydalı, kapsayıcı bir toplu taşıma konusunda öncülük yapan bir marka olarak kıyasıya rekabetin hâkim olduğu müsabakalarda Türk Takımı’na eşlik etmeyi dört gözle bekliyor ve tüm sporculara adil ve keyifli bir mücadele diliyoruz” dedi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener de yapılan anlaşmaya dair şunları söyledi: ”Taşımacılık sektörünün öncülerinden IVECO BUS ile imzaladığımız “Karayolu Ulaşım Resmi Destekçisi” anlaşmasını çok önemsiyoruz. İlk etapta önümüzdeki iki yıl boyunca, sporcularımızın karayolu ulaşım ihtiyaçlarını IVECO BUS karşılayacak. Bu anlaşma sadece milli takımlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan bir anlaşma değil, aynı zamanda Türk sporunun geleceği için yapılan değerli bir yatırım. Iveco Bus özellikle karbon salınımına karşı geliştirdiği yeni teknolojiler ve sürdürülebilirlik konusundaki duyarlılığı ile takdir ettiğimiz bir marka. IVECO BUS’a Türkiye Takımı’na verdiği bu destek için burada sizlerin huzurunda bir daha teşekkür ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti olarak ilk kez Olimpiyat Oyunları’na 1924’te Paris’te katılmamızdan bu yana tam 100 yıl geçmiş. 100 yıl sonra yine aynı şehirde Paris’te düzenlenecek 2024 Olimpiyatları’nın, daha büyük hedeflerle yarışacağımız milli takımımıza başarılar getirmesi hepimizin ortak dileğidir. Bu iş birliğinin uzun soluklu olacağına inanıyorum ve IVECO BUS’a ailemize hoş geldiniz diyorum.”

SPORCULARIMIZIN İHTİYAÇLARINA ÖZEL TASARLANDI

Basın toplantısında söz alan IVECO BUS Ticari Operasyonlar Direktörü Ahmet Örs Türk sporu ve sporcusuna verdikleri önemin altını bir kez daha çizdi. Örs, ‘’Bugün burada sadece bir karayolu ulaşım resmi destekçisi olmamız adına bir imza atmıyoruz. Biz IVECO BUS olarak ülkemizde gerçekleştirmek istediğimiz ve toplumumuza fayda sağlayacak birçok proje için de aynı zamanda düğmeye basıyoruz’’ dedi.

Olimpiyat Oyunları için tahsis edilecek olan EVADYS, 29-31 tarihleri arasında Busworld Türkiye 2024 standında da sergilendi. Türk takımını taşıyacak olan EVADYS, Cursor 9 EURO VI-e 400 hp (294 kW) motorla donatılmış, 53 koltuklu, 12 metre uzunluğunda bir otobüs.

Sporculara konfor ve güvenli seyahat koşullarını sağlamak için araç, tam klima, USB girişleri, 2 buzdolabı, ek bir bağımsız ısıtıcı ve bagaj için 9,9m3 saklama alanı gibi olanaklarla donatıldı.

Çok amaçlı görevlere uygun olan EVADYS; servis otobüsü, özel gezi otobüsü, tarifeli hat otobüsü gibi zorlu trafik ve iklim koşullarına uygun çözümler sunan bir araç. EVADYS, her türlü yol koşulları için maksimum performans ve güvenlik sağladığı gibi, yolcular için de maksimum konfor vaat ediyor.

Continue Reading

Otobüs

IVECO BUS, Busworld Türkiye 2024’te Mobilite Çözümlerini Sergileyecek

Iveco Group’un markası ve yolcu taşımacılığına yönelik yenilikçi çözümleriyle sürdürülebilir mobilite alanında küresel bir oyuncu olan IVECO BUS, 29-31 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen BUSWORLD Türkiye’ye katılıyor.

40’tan fazla ülkede faaliyet gösteren IVECO BUS, faaliyetlerini küresel ölçekte, özellikle Asya’da genişletiyor.

Marka, şehir içi ve şehirlerarası otobüslerden turizm otobüslerine ve minibüslere kadar araçların yanı sıra uzman hizmetleri de içeren kişiye özel eksiksiz bir mobilite çözümü sunuyor.

 Sürdürülebilir mobiliteye ve düşük karbonlu bir Toplu Taşıma sisteminin geliştirilmesine son derece bağlı olan üretici, tüm faaliyetlerini, tam elektrikli kapasite de dahil alternatif çekiş teknolojileri seçenekleriyle ve hizmetleriyle çevreci taşımacılığa teşvik ediyor.

 

IVECO BUS, dünya çapında faaliyet gösteren tam kapsamlı bir üreticidir. IVECO BUS, ticari stratejisinin bir parçası olarak, varlığını Avrupa dışındaki bölgelere ve özellikle Asya’ya genişletiyor ve sıfır emisyonlu olanlar da dahil olmak üzere tüm araç tekliflerini ve servis hizmeti tekliflerini sergiliyor.

IVECO BUS’ın ürün yelpazesi, markanın her türlü görev için verimli, güvenilir ve sürdürülebilir mobilite çözümleri sunma kapasitesinin yanı sıra işletme maliyetlerine saygı gösterirken yaygın bir servis ağını mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Sürdürülebilir mobilitenin benimsenmesini hızlandırmak için IVECO BUS şimdi Enerji Mobilite Çözümleri aracılığıyla donanım, yazılım, inşaat işleri ve danışmanlık hizmetleri açısından eksiksiz bir çözüm seti sunuyor.

Salon 3’teki 442 m²’lik A07 numaralı stantta markanın üç önemli mobilite çözümü sergileniyor:

  • CROSSWAY: Kısa mesafeli ve orta mesafeli yolcu taşımacılığı için yenilenebilir yakıtla uyumlu şehirlerarası otobüs.
  • EVADYS: Bölgesel ve ulusal rota hizmetleri, havaalanı transferleri, organize seyahat turları ve geziler için tasarlanmış, yenilenebilir yakıtla uyumlu mükemmel bir iş ortağı.
  • E-WAY 12-m: tam elektrikli şehir içi otobüs. En iyi konforla eşleşen en yüksek performans için geniş menzil ve optimize edilmiş yolcu kapasitesi.

 

Ürünlere ek olarak, IVECO BUS standı elektro mobilite teknolojisine ve hizmet ekosistemine adanmış köşelere de ev sahipliği yapıyor:

  • Enerji Mobilite Çözümleri, bu yenilikçi e-mobilite iş modeli, ulaşım operatörlerini sorunsuz bir enerji geçişi yoluyla destekleyerek, araçların ve ilgili kurulumların tasarımından uygulanmasına kadar özel olarak hazırlanmış anahtar teslimi bir çözüm sunar.
  • Enerji tüketimini optimize etmek ve filo yönetimini desteklemek için tasarlanmış IVECO ON dijital ve bağlantılı hizmetler, 2023’te Brüksel’deki Busworld Europe’da “Busworld Dijital Ödülü“nü kazandı.

 

IVECO BUS Türkiye’deki varlığını artırıyor

IVECO BUS hem komple araç hem de minibüs şasisi sağlayabilen bir marka olarak konumunu güçlendirmek için verimli ortaklıklar ve iş birlikleri sayesinde Türkiye pazarındaki hedeflerine ulaşıyor.

Marka, Balıkesir’e ve Muğla’ya sırasıyla 10 adet CROSSWAY teslimatı gerçekleştirmiş olup, markanın bölgedeki bayisi FSM Demirbaş Otomotiv’in desteği ile müşterilerine yakınlığı büyük önem taşımaktadır.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 2.000 Daily şasi, yerel pazar beklentilerini tam olarak karşılayan minibüsler sunmak için uzman ve kalifiye üstyapı imalatçıları ortakları tarafından işlenmektedir.

Buna ek olarak, 2020 yılında Türkiye’de imzalanan bir endüstriyel anlaşma sayesinde IVECO BUS, CROSSWAY serisini yerel olarak üretmek ve sürekli büyümeyi desteklemek için üretim kapasitesini genişletti.

CROSSWAY, Avrupa’da pazar lideri. En iyi deneyim

65.000 adetten fazla rekor üretim ile CROSSWAY serisi, segmentinde tartışmasız pazar lideridir. CROSSWAY kısa bir süre önce Türkiye pazarına girdi.

CROSSWAY, müşteriler için verimli ve güvenilir bir nakliye çözümünü temsil ederek toplam sahip olma maliyetinde ve yakıt tüketiminde önemli bir azalma sağlar. Çok çeşitli iklim koşullarına uyum sağladığı için CROSSWAY, dünyanın her yerindeki müşteriler tarafından takdir edilmektedir.

10, 12 veya 13 m uzunluğunda olan XTL uyumlu CROSSWAY modelleri, Euro VI-e Tector 7 veya Cursor 9 motor ve mükemmel sürüş konforu, yakıt verimliliği açısından optimize edilmiş performans için ZF ve VOITH şanzımanlar arasında seçim yapma imkânı sunar.

Sürücü mahalli, ergonomik ve otomotiv tarzı bir direksiyon simidine sahiptir. Kontroller sürücünün parmaklarının ucuna yerleştirilmiştir, böylece direksiyon simidini bırakmadan tüm ana işlevleri kontrol edebilirler. Sürücünün konforuna katkıda bulunan, birden fazla saklama alanına, şarj fişlerine, çift USB bağlantı noktalarına ve bardak ve şişe tutuculara sahip tamamen özelleştirilebilir gösterge panelidir. 7 inç tam renkli ekran paneli, Sürüş Tarzı Değerlendirmesi, hız sabitleyici için ayarlanan hız ve çok daha fazlası gibi çeşitli sürüş ve araç bilgilerini gösterir.

Aracın pasif güvenliği, TÜV Sud tarafından onaylanan ECE R29.03 yönetmeliğine uygun ön çarpışma azaltma sistemi ile güçlendirilmiştir.

Şehirlerarası görevlerden gezi görevlerine ve okul taşımacılığına kadar ideal olan CROSSWAY serisi, biyometan ve hibrit de dahil olmak üzere çeşitli uzunluklar ve enerjiler sayesinde çok yönlülüğünü gösterir.

EVADYS, çoklu görev ve çok yönlü uygulamalar için mükemmel

EVADYS, servis otobüsünden gezi veya tarifeli hat otobüsüne kadar her türlü görevi yerine getirmek için tasarlanmış çok amaçlı araçtır. Sürücü ve yolcular için en üst düzeyde konfor ve maksimum güvenlik ile birlikte maksimum performans sağlayan kombine gezi/turistik otobüslerin lüks segmentine hitap eder.

EVADYS,yakıt ekonomisi ile bilinen ve çevresel performansı yenilenebilir yakıtlar kullanılarak daha da iyileştirilebilen 400 HP Cursor 9 motorla donatılmıştır.

EVADYS, CROSSWAY için özetlenen tüm adım E yeniliklerinden yararlanır. Uzunluklar (12 ve 12,96 m), dişli kutuları (ZF Ecolife 2-VOITH Diwa NXT), kapı yerleşimleri (üç tip) açısından müşterilerin kendi özel gereksinimlerine tam olarak uyacak şekilde belirleyebilecekleri olağanüstü birçok yönlülük üzerine inşa edilmiştir. Birden fazla koltuk düzeni mümkündür, örneğin bir tarafta 63 koltuk kapasitesi, diğer tarafta 3GBK Alman standardı.

EVADYS, bagaj yüklemesi için daha yüksek giriş yüksekliği ile 12 m3’e kadar segmentinde en geniş bagaj alanını sunar.

Birçok bileşeni ve kokpiti CROSSWAY serisi ile benzerdir.

En zorlu görevleri karşılamak için tasarlanmış tam elektrikli şehir içi otobüsler

Elektromobilite IVECO BUS’ın DNA’sında var. 20 yılı aşkın deneyimiyle troleybüs, hibrit otobüs ve elektrikli otobüs nesillerinin önünü açıyor. IVECO BUS, 2015 yılında son derece güvenilir ve verimli olduğu kanıtlanmış E-WAY akülü elektrikli ürün yelpazesini piyasaya sürerek tam elektrikli yolculuğuna başladı. Şu anda bir düzineden fazla Avrupa ülkesinde 1.500’e kadar ünite hizmet vermektedir. IVECO BUS elektro mobilite çözümleri, stantta 12 metre uzunluğundaki bir E-WAY modeli ile temsil ediliyor.

E-WAY portföyü, dört uzunlukta (9,5 m, 10,7 m, 12 m ve 18 m) mevcut modelleri ve üç şarj modunu içerir: Depoda şarj artık körüklü versiyonlarda ve 12 m uzunluğundaki versiyonlarda aşağıdan yukarıya pantograf aracılığıyla fırsat şarjı da mevcuttur. Yolcu kapasitesi ile mevcut araç içi enerji arasında en iyi dengeyi sunarlar. Buna ek olarak, E-WAY’in 12 veya 18 metre uzunluğundaki modelleri, LINIUM adı verilen bir Bus Rapid Transit sistemi (BRT versiyonu) olarak da mevcuttur.

Orta, Doğu ve Güney Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya’daki hedeflenen pazarların farklı gereksinimlerini de karşılamak için IVECO BUS geçen yıl elektro mobilite teklifini yeni bir akülü elektrikli şehir içi otobüsü ile genişletti: STREETWAY ELEC. En yaygın Avrupa ürün ve güvenlik standartlarına uygun olan bu 12 metre uzunluğundaki elektrikli şehir içi otobüs, depoda gece şarj edilerek tüm gün kullanım için tasarlanmıştır. 90’dan fazla yolcu ağırlayabilir.

Enerji depolama için en yeni nesil yüksek enerji yoğunluklu pil

IVECO BUS elektro mobilite teklifinin tamamı, yani E-WAY serisi ve STREETWAY ELEC modeli, FPT Industrial tarafından bir araya getirilen 69kWh NMC batarya paketinden yararlanıyor. Sınıfının en iyisi enerji yoğunluğu ve şarj kapasitesine sahip bu son nesil modüler batarya konsepti, otobüs uygulamaları için mükemmel bir biçimde şekillendirilmiştir. Modüler enerji depolama mimarisi, beklenen menzil ve şarj stratejisine dayalı olarak yolcu kapasitesini en üst düzeye çıkarmak için tavan ve arka arasında çeşitli batarya paketi yerleşimi kombinasyonları sunar.

IVECO BUS için ulaşım ekosisteminin gelişimi, aracın kendisi kadar önemlidir

IVECO BUS, elektrikli filoların (Enerji Mobilite Çözümleri) kurulumu için danışmanlıktan dijital araçlara (IVECO ON) ve geniş bayi ağı aracılığıyla satış sonrası en iyi ve hızlı desteğe kadar eksiksiz bir hizmet paketi sunan anahtar teslim bir e-mobilite çözüm sağlayıcısıdır.

Enerji Mobilite Çözümleri, müşterileri e-mobilite yolculuklarında destekler, operasyon için en iyi enerji çözümü konusunda tavsiyelerde bulunur ve karmaşık altyapı projelerini koordine eder. Sıfır emisyonlu otobüslerin yanı sıra, simülasyondan otobüse kadar uzanan, akü tipi ve teknolojisini, ilgili şarj çözümlerini, finansal hizmetleri ve telematiği içeren eksiksiz bir ekosistemdir. Bu iş modeli yaklaşımı, çözümleri müşterinin uygulamasına uyacak şekilde esnek olmayı ve Toplam Sahip Olma Maliyetinde en iyi dengeyi sunmayı sağlar.

IVECO BUS, Asya bölgesinde 40’tan fazla servis noktasının yanı sıra özel bir Otobüs Kontrol Odası ve dijital araçlar da dahil olmak üzere geniş bir küresel ağ üzerinden müşterilerine otobüslerinin kullanımında yardımcı oluyor. IVECO ON bağlantılı servisleri, müşterilerin araç aktivitelerini izlemelerine ve bakım hizmetinde proaktif destek sağlamalarına yardımcı olarak planlanmamış duruşları önler. Çok markalı park da dahil olmak üzere filo yönetim portalı aracılığıyla sunulan bu gerçek zamanlı premium hizmetler, müşterilere otobüs filolarının çalışma süresini artırmaları ve yolcularına sundukları hizmeti iyileştirmeleri için benzersiz bir fırsat sunar. IVECO ON servisleri, Busworld Europe tarafından ilk kez düzenlenen Busworld Dijital Ödülleri’nde Dijital Operasyonel Mükemmellik kategorisinin kazananı oldu. Ödül, ticari basından, meslek birliklerinden, otobüs operatörlerinden ve dijital mühendislik uzmanları gibi diğer profesyonellerden oluşan bir jüri tarafından verildi.

Stanttaki araçlar:

BUSWORLD’de sergilenen CROSSWAY, 12 metre uzunluğunda, Tector 7 EURO VI-e 320 hp (235 kW) motor ve ZF şanzıman ile donatılmıştır. İçeride, düzen 53 koltuk, 2 yatırılabilir koltuk, klima, 5,1 m3 bagaj + 3m3 baş üstü bölmesi içerir.

Standdaki EVADYS, 12,1metre uzunluğundadır ve Cursor 9 EURO VI-e 400 hp (294 kW) motorla donatılmıştır. Tam klima, yolcular için USB fişleri; 2 buzdolabı, 8,6 m3 bagaj alanı ve 1,6 m3 baş üstü bagaj alanı sunan 53 yolcuyu oturarak ağırlayabilir.

 

Sergilenen E-WAY, Combo CCS 2 ayrı şarj soketi kullanan 12 metrelik bir gece şarj versiyonudur. 140 kW’lık bir elektrikli çekiş motoru ve yüksek enerjili lityum-iyon NMC bataryalar (378 kWh) ile donatılmıştır. 3 kapı ve manuel bir rampa ile erişilebilen bu araçta konfor ve refah sunulmaktadır: ilave üçgen pencereler, tam klima, 24 oturan ve 49 ayakta yolcu ve tekerlekli sandalye alanı.

Continue Reading

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023