Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Blog

Tek Uygulama Harika Hizmet: “Rabam”

Rabam çok özel bir start-up olarak başlayan ve büyüyen bir uygulama. Dijitalleşen dünyada otomobil sahiplerine eli kolu olacak bir uygulama olmuş. Araç ekspertizi ile başlayan satınalma süreç, Araç muayenesi, yakıt, yıkama, bakım ve servis hizmetleri gibi bir çok iş yükü doğuruyor. Hele ki istanbul gibi bir metropoldeyseniz işiniz zor. Tam bu iş yükü konu olunca “Rabam “devreye giriyor. Tüm süreçleri sizin adınıza ” kendi şirket personeli olan” vale hizmeti ile yanınızda. Üstelik neredeyse bedava! Yanlış değil, Muayene hariç tüm süreçlerde ekstra vale hizmeti yok! yani fatura neyse o! Bu harika girişimi yakından tanımak için Rabam CEO’su Murat Günay ile bir araya geldik.

  • Rabam’ı tanıyabilir miyiz? Hizmet alanlarınız ve faaliyetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Rabam olarak dijitalleşmenin getirdiği tüketici ihtiyaçlarını gözlemleyerek araç sahiplerine farklı yerlerden aldıkları hizmetleri tek bir noktadan yönetme kolaylığı sağlıyoruz. Araç sahiplerine bakım, muayene, araç yıkama, mini hasar onarımı, ekspertiz, akaryakıt ve lastik değişimi gibi toplamda 7 farklı alanda 50’den fazla hizmet sunarak fayda sağlamaya çalışıyoruz. Rabam, kısaca araç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını uçtan uca çözüm ile kolayca yönetebildiği en kapsamlı ilk ve tek dijital platform. Kullanıcılarımız, diledikleri zaman bakım, muayene, araç yıkama, mini hasar onarımı, ekspertiz, akaryakıt ve lastik değişimi gibi tüm hizmetleri tek bir platformdan yönetebiliyor. Sunduğumuz hizmetler sayesinde araç sahipleri, bekleme süreleri, servis noktalarına git-gel zamanları gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalmıyor. Diğer yandan kullanıcılarımıza araçları ile ilgili birçok önemli bilgilendirme de yapıyor, bakım, muayene ve sigorta tarihleri gibi konuları önceden hatırlatıyoruz. Aynı zamanda yakıt indirimi ya da zammı, vergi zamanları gibi genel bilgilendirmelerle dijital asistanlık yapıyoruz.

  • 2023 yılında araç satışı sonrası verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz? Kullanıcılar en çok hangi hizmetlerinizden faydalandı?

Türkiye’de 2023 yılı boyunca araç satışı sonrası hizmetlerinde kullanıcılar tarafından yaklaşık 1 milyar işlem yapıldı. Alınan hizmetlerin yüzde 90’ını araç yıkama ve akaryakıt alımı oluştururken, bakım, muayene, lastik değişimi ve ekspertiz, araç sahipleri tarafından tercih edilen diğer başlıca işlemler arasında yer aldı. Söz konusu hizmet pazarının yüzde 22’lik dilimini oluşturan İstanbul, yaklaşık 220 milyon işlem ile en çok hizmet alınan şehir oldu. 7 farklı kategoride yeni nesil kolaylık ve avantajlar sunan araç uygulaması Rabam olarak, İstanbul’da 2023’ün ilk 11 ayında  21 bin kullanıcıya bakım, muayene, araç yıkama, mini hasar onarımı, ekspertiz, akaryakıt ve lastik değişimi alanlarında 50’den fazla hizmet sunduk. Kurulduğumuz 2022 yılından bu yana kullanıcılar tarafından giderek daha çok ilgi gören bir platform olarak, araç yıkama ve akaryakıt başta olmak üzere bakım ve muayene çözümlerimiz kullanıcılar tarafından en sık tercih edilen hizmetlerimiz oldu.

  • Hizmetleriniz kapsamında kullanıcılarınıza sağladığınız avantajlar neler oldu?

Araç sahiplerinin ihtiyaçlarını tek platform üzerinden; fiyatları online görüntüleyerek satın alabilecekleri bir uygulama sunuyoruz. Örneğin, muayene hizmeti alacak kullanıcılar muayene ücretini online olarak uygulamada görebiliyor, randevusunu alabiliyor ya da lastik değişimi ihtiyacı olan kullanıcı lastik değiştireceği adedi belirleyip fiyatı uygulamamız içerisinde görüntüleyebiliyor. Kullanıcılarımız farklı yerlerden fiyat teklifi almak zorunda kalmıyor. Rabam’da tüm fiyatlar online görüntülenerek, sürpriz masrafların da önüne geçiliyor. Şeffaf fiyat politikamızın yanı sıra hizmetleri de gerçek fiyatlarla kullanıcılarımızla buluşturuyoruz ve uçtan uca hizmet modelimiz ile hizmetlerimizi tamamlıyoruz. Öte yandan sadece 2023 yılında araç sahiplerine bakım, muayene, sigorta gibi önemli tarihlerde,  toplam 16 bin hatırlatma gönderdik. Kullanıcılarımız Rabam’dan aldığı hizmetler sayesinde 4052 saat tasarruf etti. Zamanın değerini biliyoruz ve müşterilerimize hem zamandan hem de yüksek maliyetlerden tasarruf etme imkanı tanıyoruz. Bu çabalarımızın sonucunda elde ettiğimiz yüzde 98,2’lik müşteri memnuniyeti de bu konuda bize büyük bir motivasyon kaynağı oluyor. Rabam olarak, kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını daha da iyi anlamak.

  • Rabam olarak sürdürülebilirlik alanında ne tür çalışmalar yapıyorsunuz?

Günümüzde çevre duyarlılığı ve sürdürülebilirlik konuları her zamankinden daha fazla önem taşıyor. Su kaynaklarının sınırlı olduğu bir dünyada su tasarrufu, özellikle araç bakımı ve temizliği gibi günlük işlerde de büyük bir rol oynuyor. Bu kapsamda geleneksel araç yıkama yöntemleri ortalama 150 litrelik su tüketimiyle büyük ölçüde su israfına yol açıyor. Biz de Rabam olarak bu noktada aksiyon alarak “Yerinde Buharlı Araç Yıkama” hizmetimizi hayata geçirdik. Çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik sorumluluğu kapsamında verdiğimiz hizmetimizle araç yıkamalarında su tüketimini yüzde 70 oranında azaltılıyoruz. Bu hizmet, çevreye zarar vermeden araçlarını temizlemek isteyen araç sahipleri için harika bir seçenek sunarken aynı zamanda zamandan da tasarruf imkanı tanıyor. Sektörümüzde bu tür çevreci girişimlerin artması gerektiğine inanıyoruz.

  • 2024 yılında hedefleriniz neler olacak?

RABAM olarak dijitalleşmenin getirdiği tüketici ihtiyaçlarını gözlemleyerek araç sahiplerine farklı yerlerden aldıkları hizmetleri tek bir noktadan yönetme kolaylığı sağlıyoruz. Araç sahiplerine bakım, muayene, araç yıkama, mini hasar onarımı, ekspertiz, akaryakıt ve lastik değişimi gibi toplamda 7 farklı alanda 50’den fazla hizmet sunarak fayda sağlamaya çalışıyoruz. RABAM kısaca araç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını uçtan uca çözüm ile kolayca yönetebildiği en kapsamlı ilk ve tek dijital platform. Kullanıcılarımız, diledikleri zaman bakım, muayene, araç yıkama, mini hasar onarımı, ekspertiz, akaryakıt ve lastik değişimi gibi tüm hizmetleri tek bir platformdan yönetebiliyor.

RABAM’ın sunduğu hizmetler sayesinde araç sahipleri bekleme süreleri, servis noktalarına git-gel zamanları gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalmıyorlar. Ayrıca, kullanıcılarımız araçlarının markası veya modeli ne olursa olsun tüm hizmetlerimizden yararlanabiliyor. Bu kapsamda 2024’te, ürün çeşitliliğini genişleterek müşterilere daha fazla seçenek sunmak ve sürdürülebilirlik alanında daha fazla adım atmaya odaklanacağız. Aynı zamanda yapay zeka alanında Ar-Ge çalışmalarımızı derinleştirerek teknolojik yeniliklere odaklanmayı sürdüreceğiz. Bu hedeflerle birlikte, müşteri memnuniyetini artırmak ve sektördeki liderliğimizi sağlamlaştırmak için kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

  • 2024 yılı için sektör beklentiniz nedir? Nasıl değerlendiriyorsunuz?

Otomotiv satış sonrası hizmetleri, teknolojini ilerlemesiyle büyük değişiklikler yaşadı. Bu değişiklikler, müşterilere daha iyi hizmet sunma ve rekabet avantajı elde etme amacıyla geliştirilen yeni yazılımlar ve uygulamalar aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Otomobiller artık çeşitli sensörler ve bağlantılar aracılığıyla sürekli olarak veri üretebiliyor. Bu veriler; araçların durumu, bakım ihtiyaçları ve potansiyel sorunlar hakkında bilgi sağlıyor. Otomobil üreticileri de bu veriler aracılığıyla akıllı teşhis sistemleri geliştirerek, araçların durumunu daha iyi izleyebilir ve olası sorunları tespit edebiliyorlar.

Diğer yandan özellikle elektrikli araçlar giderek daha fazla popülerlik kazanmasıyla, 2024 yılında bu alandaki hizmetler de gelişim gösterecektir. Elektrikli araç sahipleri de gelişen bu hizmetler aracılığıyla şarj istasyonlarını bulma, şarj süresini izleme ve hatta uzaktan şarj etme gibi hizmetlerden daha kolay yararlanacaktır.  2024, otomotiv satış sonrası hizmetlerini genişletmek ve daha fazla müşteriye ulaşmak için iş ortaklıkları oluşturmanın büyük faydalar sağlayacağı bir dönem olacak. Bu çerçevede teknoloji sağlayıcıları, sigorta şirketleri, otomobil üreticileri ve diğer işletmelerle işbirliği yapmak, her firma için büyümeyi destekleyecektir.

  • Araç satışı sonrası hizmetlerinde yaşanan teknolojik değişiklikler hakkında neler söylemek istersiniz?

Otomotiv satış sonrası hizmetlerinde, teknolojinin ilerlemesiyle büyük değişiklikler yaşanıyor. Bu değişiklikler, müşterilere daha iyi hizmet sunma ve rekabet avantajı elde etme amacıyla geliştirilen yeni yazılımlar ve uygulamalar aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Otomobiller artık çeşitli sensörler ve bağlantılar aracılığıyla sürekli olarak veri üretebiliyor. Bu veriler; araçların durumu, bakım ihtiyaçları ve potansiyel sorunlar hakkında bilgi sağlıyor. Otomobil üreticileri de bu veriler aracılığıyla akıllı teşhis sistemleri geliştirerek, araçların durumunu daha iyi izleyebilir ve olası sorunları tespit edebiliyorlar.

Geleneksel servis randevusu alma süreçleri, dijitalleşme ile daha kullanıcı dostu bir hale geldi. Günümüzde araç sahipleri artık çevrimiçi platformlar veya mobil uygulamalar aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde servis randevusu alabiliyor. Otomobil üreticileri ve bayiler, otomobil sahiplerine daha iyi bir müşteri deneyimi yaşatmak için özel bakım paketleri sunuyor. Bu paketler, ağırlıklı olarak düzenli bakım, lastik değişimi, yağ değişimi gibi hizmetleri içeriyor. Ayrıca, belirli bir süre veya kilometre sınırlaması gibi hizmetleri de kapsayabiliyor. Elektrikli araçlar giderek daha fazla popülerlik kazanmasıyla, bu alandaki hizmetler de gelişiyor. Elektrikli araç sahipleri de gelişen bu hizmetler aracılığıyla şarj istasyonlarını bulma, şarj süresini izleme ve hatta uzaktan şarj etme gibi hizmetlerden artık daha kolay yararlanabiliyor.

 

 

 

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog

Mercedes-Benz Türk’ten, Kamyon Şoförlerinin Yol Arkadaşlarına Bakım Fırsatı

Ürettiği kamyon ve otobüsler ile ağır ticari araç sektöründe standartları belirleyen Mercedes-Benz Türk, çatı şirketi Daimler Truck’ın global standartlarına uygun olarak sunduğu satış sonrası hizmetleriyle de fark yaratıyor. Müşterilerine; uzman ekipler ve en son teknolojiye sahip ekipmanlarla donatılmış, Türkiye genelinde kamyon ürün grubunda 46 yetkili servis lokasyonu ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sağlayan Mercedes-Benz Türk, Euro 6 ve Euro 5 motorlu kamyonlara yönelik yeni bakım kampanyalarıyla da müşterilerine birbirinden cazip avantajlar sunuyor.  

Her alanda üstün performans ve kaliteyi garanti eden ürünleri ve servis hizmetleriyle, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan Mercedes-Benz Türk, geniş yetkili servis ağı ve uzman teknisyenleri ile müşterilerine doğru ve hızlı çözümler sunuyor. Şirket, araçları yenileyen ve araçların ömrünü uzatan özel bakım kampanyalarıyla da müşteri beklentilerine cevap veriyor. Bu kapsamda müşterilerinin araçlarının bakım&onarım faaliyetlerini en hızlı ve kaliteli biçimde gerçekleştirerek servise gelen aracın en hızlı şekilde teslim edilmesini sağlıyor.

Satış Sonrası Hizmetleriyle müşteri memnuniyeti kriterlerini en iyi karşılayan marka olan Mercedes-Benz Türk bu kapsamda “Yol Arkadaşınız için Bakım Vakti” sloganıyla başlattığı kampanya ile Euro 6 motora sahip, model yılı 2016-2021 arasında olan Mercedes-Benz ActrosArocs ve Atego araçlar için motor ve zaman bakımı  seçeneklerinde cazip indirim fırsatları sunuyor.

Mercedes-Benz Türk’ün yeni başlattığı ve 30 Nisan’a kadar geçerli olan  “Efsane Kamyonlarınıza Efsane Bakım!” Kampanyası kapsamında da Euro 5 motora sahip Mercedes-Benz  Axor, Actros  ve Atego araçlarda motor  ve zaman bakımı seçeneklerinde cazip yedek parça fiyatları ile birlikte ücretsiz işçilik sunuluyor. 

Mercedes-Benz Türk’ün bir diğer kampanyası olan “Hızlı çözüm, cazip fiyat!” Kampanyası’nda motor değişimine ihtiyaç duyan OM 471, OM457 ve OM501 motorlu Euro 5 ve Euro 6 araçlar için 3 motor tipinde cazip fiyatlar sunuyor.

Mercedes-Benz Türk ayrıca “Sıfır gibi motor!” kampanyası ile eskiyen OM471 motorları için müşterilerine ekstra indirim sunuyor.

Bakım Kampanyaları hakkında ayrıntılı bilgiye 444 628 4 no’lu telefondan veya https://www.mercedesbenzturk.com.tr/kampanyalar/kamyon/satis-sonrasi-kampanyalari  linkinden ulaşılabilir.

Continue Reading

Blog

Motul’den Motobike Sürprizi!

Otomobil ve motosiklet dünyasının önde gelen yağ markası Motul, bisiklet pazarına hızlı bir giriş yapıyor. İstanbul’daki Motobike 2024’te ilk kez gösterilen Motul Bike Care Serisi, bisiklet tutkunlarının tüm bakım ihtiyaçlarını karşılayacak yüksek performanslı ve çevre dostu ürünleri ile öne çıkıyor. Türkiye’de kısa bir süre içinde satışa çıkacak ürünler, bisikletler için yağdan arındırma, yağlama, onarma, temizleme ve koruma özellikleriyle bisikletleri koruma altına alıyor. Tüm ürünler hem amatör hem de profesyonel bisiklet kullanıcılarına hitap ederken, çevreci ve organik bazlı yapısıyla da sevindiriyor.

 

Bisikletler için özel olarak geliştirilen Motul Bike Care Serisi, sürdürülebilirliğe önem veren sürücüleri sevindirecek özellikleriyle, Türkiye’de satışa sunulmaya başlıyor. Solvent, aerosol, tehlikeli piktogram içermeyen bakım ve koruma ürünleri, organik ve Ester bazlı özelliğiyle çevreye de zarar vermiyor.

%100 geri dönüştürülmüş ve biyobozunur ambalajlarla donatılan Bike Care Serisi, bisikletlerin ömrünü uzatırken insan sağlığına ve gezegenimize zarar vermiyor. Tüm seri kullanılmış eski yağdan arındırma, detaylı temizlik, yağlama ve koruma olarak 4 farklı görevi görüyor.

Fren Temizleyici, fren sistemindeki balata, kir ve kalıntıları temizleyerek gıcırtıları önlerken, fren performansının geri kazanılmasına katkı sağlıyor. Zincir Temizleyici, aktarma organlarındaki toz, kabuklaşmış kirleri temizlerken optimum yağlara hazırlıyor.  Karbon fiber, toz boya, cila, krom, plastik gibi yüzeylere zarar vermeyen Gövde Temizleyici tüm bisikletin genel temizliğini sağlıyor. Kuru Gövde Temizleyici ise iç mekanda, su gerektirmeyecek biçimde mat ve parlak yüzeylerde efektif temizlik sağlıyor, su geçirmez bir film tabakası oluşturuyor. Kuru ve ıslak yağlama özelliği sunan yağlayıcılar, bisikletin aktarma organlarını aşınmalara karşı koruyarak daha yumuşak bir sürüş deneyimi sunarken, korozyon ve paslanmayı önlüyor. Lastik onarım sıvısı ise bisiklet lastiklerinde delinmeleri ortadan kaldırırken lastik ve jant arasında daha sıkı bir sızdırmazlık sağlarken 9 ay kadar uzun ömür vaat ediyor.  Ayrıca tüm ürünler elektrikli bisikletlerde de güvenle kullanılabiliyor.

Bike Care serisi, Motul’un yüksek performanslı yağlayıcılardaki 170 yıllık deneyimi ve uzmanlığı kullanılarak, yeniliği tutku ve teknolojiyle birleştirerek geliştirildi.

 

 

Continue Reading

Blog

Bulung Logistics Filosunu 50 Yeni IVECO S-WAY Çekiciyle Güçlendirdi

Lojistik sektöründe geçen yılın en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Bulung Logistics, filosunu IVECO araçlarla büyütmeye devam ediyor. Şirket, yurt içi ve yurt dışı operasyonlarında kullanmak üzere 50 adet ADR donanımlı IVECO S-Way çekici satın aldı. Bulung Logistics’in Türkiye Genel Müdürü Savaş Kasap, “Yeni çekicilerimizle taşıma hacmimizi artırarak müşterilerimize kaliteli hizmet sunmak en önemli amacımız.” dedi.

Avrupa ve Kuzey Afrika ülkeleriyle Türkiye arasında lojistik çözümler sunan Bulung Logistics, çekici filosunu yeni araçlarla büyütmeye devam ediyor. Yeni satın alınan 50 adet IVECO S-Way çekici ile ilgili değerlendirmede bulunan Bulung Logistics’in Türkiye Genel Müdürü Savaş Kasap, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak yeni çekicilerle özmal araç ve ekipman sayılarının 700’e ulaştığını vurguladı. Kasap, IVECO S-Way çekicileri, yakıt tasarrufu, kabin konforu ve sürüş performansı özelliklerinden dolayı tercih ettiklerini belirtti.

“50 aracın tamamı ADR’li”

Söz konusu çekicilerin güvenlik ve verimlilik odaklı teknolojik donanımlarına da dikkati çeken Kasap, “ADR’li araçlar ile taşınması zorunlu olan yükler için IVECO S-Way çekiciler ile daha güvenli ve verimli hizmet sağlayarak müşterilerimize rekabet avantajı kazandıracağız.” dedi.

“Bulung Logistics’in büyümesine katkı sağlamak istiyoruz”

Teslimat töreninde konuşan IVECO Yetkili Satıcısı Iveco Otomotiv Genel Müdürü Rüştü Başargan, “Lojistik sektörünün en hızlı büyüyen firmalarından olan Bulung Logistics’e IVECO S-Way çekiciler ile katkı sunarak iş birliğimizi gelecek yıllarda da sürdürmek istiyoruz.”  dedi.

IVECO Yetkili Satıcısı Iveco Otomotiv Ağır Vasıta Satış Müdürü Çayan Tubay da “IVECO S-Way çekiciler, seri diferansiyel oranı ve 13 litrelik güçlü motor yapısıyla yakıt tasarrufu sağlıyor. Geniş kabin alanı ile de eşsiz bir konfor sunuyor.” diye konuştu. Tubay, Bulung Logistics’e teslim edilen 490 HP güce sahip IVECO S-WAY AS440S49T/FP-LT model araçların, diğer S-Way modellerinde olduğu gibi, iki yıl sınırsız full garanti ve 90 bin kilometrelik bakım aralıkları ile işletme giderlerini minimize ettiğini de söyledi.

Continue Reading
Reklam
Reklam
Reklam

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023