Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Sektörel

TEMSA, ikinci kitabı “Doğaya Bir Bilet” ile sürdürülebilirliği edebiyata taşıdı

Türk edebiyatının 13 usta yazarının sürdürülebilirlik odaklı öykülerinden oluşan kitabın satışından sağlanacak gelir, TEMSA Hayal Ortakları Derneği tarafından gerçekleştirilecek sosyal projeler için kullanılacak.

Geliştirdiği sıfır emisyonlu araçların yanı sıra, insan ve toplum odaklı sosyal projeleriyle Türkiye’nin kalkınmasına ışık tutan TEMSA, sanatın ve edebiyatın birleştirici gücünü, çocukların ve gençlerin sürdürülebilirlik farkındalığını güçlendirecek anlamlı bir projeyle taçlandırdı. 2023 yılının başında, Otobüsün Penceresinden isimli ilk kitabıyla edebiyat projelerini destekleme yolunda öncü bir adım atan TEMSA, özellikle ortaöğretim ve lise çağındaki gençlere yönelik hazırlanan ikinci kitabı “Doğaya Bir Bilet” ile sürdürülebilirlik alanındaki örnek projelerine bir yenisini daha eklemiş oldu.

temsa-dogaya-bir-bilet-2.jpg13 USTA YAZARDAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÖYKÜLERİ

Editörlüğünü Sibel Oral’ın üstlendiği kitap projesi, 20 yıllık tecrübesiyle çocuk yayıncılığı konusunda Türkiye’nin önde gelen yayınevleri arasında yer alan Marsık Yayıncılık iş birliğiyle hayata geçirildi. Yekta Kopan’ın önsözünü yazdığı kitap, Türk edebiyatının 13 usta yazarı Ahmet Büke, Aslı Tohumcu, Ayşe Sarısayın, Barış İnce, Bedia Ceylan Güzelce, Burcu Aktaş, Ece Erdoğuş Levi, Gülşah Elikbank, Melisa Kesmez, Özge Lokmanhekim, Sima Özkan, Sunay Akın ve Yalvaç Ural’ın sürdürülebilirlik odaklı öykülerinden oluşuyor. Kitaptaki her bir öykü, okuyuculara yeni ufuklar açarken, gençlerde sürdürülebilirliğin farklı unsurlarına yönelik farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

KİTAP GELİRLERİ SOSYAL FAALİYETLERDE KULLANILACAK

Öte yandan, Bugün Türkiye’nin dört bir yanında, kitapevlerinin raflarında yer alan kitabın satışından sağlanacak gelir, TEMSA Hayal Ortakları Derneği tarafından gerçekleştirilecek sosyal projeler için kullanılacak. TEMSA çalışanlarının gönüllülük esasına göre desteklediği bir sosyal sorumluluk projesi olan “Hayal Ortakları”, 2014’te TEMSA çalışanlarının, oluşturduğu fon aracılığıyla köy okullarına destek olmasıyla başladı. Gönüllü TEMSA’lıların destekleriyle faaliyetlerine devam eden TEMSA Hayal Ortakları projesi, geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla kısa zamanda dernek haline dönüştü. TEMSA Hayal Ortakları Derneği olarak faaliyetlerine devam eden proje, kurulduğu günden bu yana okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesi, kitap ve kırtasiye desteği, eğitime yardımcı donanım ve malzemelerin alınması gibi 100’e yakın etkinliği hayata geçirdi.

“ARTIK ŞİRKETLER İÇİN ÖNEMLİ OLAN YARATTIKLARI TOPLUMSAL FAYDA”

Lansman etkinliğinde konuşan Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı ve TEMSA Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Alemdar, “Bugünün dünyasında şirketlerin ne kadar güçlü, ne kadar büyük, ne kadar köklü olduklarının yanı sıra bu güçlerini nasıl bir toplumsal fayda için kullandıkları, nasıl bir etki yarattıkları çok değerli… TEMSA bugün, Türkiye ile özdeşleşmiş bir otobüs üreticisi. Ama bunun ötesinde, TEMSA, etki gücünü çok daha iyi bir gelecek için kullanmayı seçen, sürdürülebilirliği bir iş kültürü olarak gören, dünyanın geleceğiyle ilgili duyduğu kaygıyı insanlık için bir fırsat penceresine dönüştürmeyi isteyen sorumlu bir marka. TEMSA Art, Adasokağı Spor Kulübü sponsorluğu, Otobüsün Penceresinden ve son olarak da Doğaya Bir Bilet projelerinin tümünün ortak paydası işte bu. Projede emeği geçen başta yazarlarımız olmak üzere tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

temsa-dogaya-bir-bilet-3.jpg“DAHA İYİ BİR DÜNYA İÇİN FARKINDALIK OLUŞTURMAK, BİZİM SORUMLULUĞUMUZ”

TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu ise, iklim acil durumunun dünyanın ve insanlığın geleceği açısından en önemli risklerden biri olduğunun altını çizerken, “Bilim insanları ciddi bir seçimle kTarşı karşıya olduğumuzu net bir şekilde ifade ediyor: Ya bilimi ciddiye alacak ve çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya bırakmak için bugünün alışkanlıklarından vazgeçeceğiz; ya da gelecek nesilleri kendi eylemsizliğimizin korkunç maliyetlerine mahkûm edeceğiz. Şirketlerin de burada çok önemli bir rolü var. Bu kapsamda, TEMSA olarak, iş modelimizi sürdürülebilirlik üzerine inşa ederken, sektörümüzü de bu yönde dönüştürmeye öncülük etmeye odaklanıyoruz. Yaşadığımız dönüşümün temeline insanı koyuyoruz; çünkü sürdürülebilir bir gelecek, insanların yaşam biçimlerini, gündelik hayatlarına dair alışkanlıklarını yakından ilgilendiriyor. Yaptığımız iş ne olursa olsun, insan hayatına kalıcı fayda yaratmayı odak alıyoruz. Fayda yaratırken de aynı zamanda, daha iyi bir dünya kurma konusunda farkındalık yaratmak açısından çok önemli bir sorumluluk üstlendiğimize inanıyoruz” dedi.

“CUMHURİYET DEĞERLERİ BİZİM İÇİN HER ZAMAN YOL GÖSTERİCİ OLDU”

“Doğaya Bir Bilet” kitabının, TEMSA’nın üstlendiği sorumluluğun bir yansıması olduğuna dikkat çeken Tolga Kaan Doğancıoğlu, “Kitabımızın lansmanını Cumhuriyetimizin 100. yılında gerçekleştiriyor olmamız da bir rastlantı değil. Akılcılık, bilim, üretkenlik, etki yaratmak, dayanışma, özgüven, yetkin ve sorumlu birey olma gibi Cumhuriyet değerleri bizim için her zaman yol gösterici oldu ve olmaya devam ediyor. Sürdürülebilir bir dünya anlayışıyla bireysel farkındalığı toplumsal farkındalığa dönüştürdüğümüzde, dünyanın hepimize yeteceğine inanıyoruz. Daha iyi bir dünya için üretmek, vicdan sahibi olmak, paylaşmak, birlikte yol almak anlamına geliyor. Yaşadığımız dünya bize ait değil. Bu dünya bize emanet. Bu gerçeği unutmamamız ve aldığımızdan daha fazlasını gelecek nesillere bırakmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

TEMSA olarak, sosyal odaklı hiçbir işlerini, tek seferlik projeler olarak kurgulamadıklarının altını çizen Tolga Kaan Doğancıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Evet, sanat ve edebiyatın birleştirici, iyileştirici gücünden eminiz. Ama ya sonrası… Burada kitap gelirlerimiz üzerinden kendimize ilave bir yol haritası çıkarıyoruz. Kitap satışlarımızdan elde edeceğimiz geliri, aynı TEMSA ART projemizde olduğu gibi yine TEMSA Hayal Ortakları Derneği’ne bağışlıyoruz. Bu sayede, bir yandan bu kitap projesiyle topluma bir fayda sağlarken, sonrasında da bu gelirleri yine toplumsal kalkınmanın farklı bir amacı doğrultusunda kullanacağız. Dolayısıyla bu proje bizim ‘döngüsel iyilik’ yaklaşımımızın örneklerinden bir tanesi. Daha iyi bir dünya için, bu tarz örnekleri çoğaltmaya devam edeceğiz.”

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel

İstanbul ve Ankara’da büyük araçlara giriş yasağı başladı

İstanbul ve Ankara’da trafik yoğunluğunun azaltılabilmesi için saat 05.00 itibarıyla kamyon, tır, çekici, tanker ve ağır tonajlı araçların girişleri durduruldu.

İstanbul’da, Ramazan Bayramı tatili dönüşü dolayısıyla trafikteki olası olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığınca açıklanan bazı tedbirlerin uygulanmasına başlandı.

Vatandaşların dönüşleri sırasında kent içindeki trafiğin olumsuz etkilenmemesi için saat 05.00 itibarıyla kamyon, tır, çekici, tanker ve ağır tonajlı araçların şehre girişleri durduruldu.

Ağır tonajlı araçların yarın saat 05.00 itibarıyla yeniden kente giriş yapmalarına müsaade edilecek.

Continue Reading

Sektörel

TRP, satış sonrası parçalarda sektör lideri olarak 30. yılını kutluyor

PACCAR Parts’ın tüm kamyon, römork ve otobüs marka ve modellerine yönelik özel etiketli satış sonrası parçaları markası olan TRP, 2024 yılında 30 yıllık başarısını kutluyor. TRP, 18 parça dağıtım merkezi ve 2.300’den fazla DAF, Kenworth ve Peterbilt bayisi ve TRP mağazasından oluşan küresel bir ağ üzerinden 157.000’den fazla parça seçeneği sunmaktadır.

PACCAR Parts Genel Müdürü ve PACCAR Başkan Yardımcısı Laura Bloch, “Son 30 yılda TRP markası, müşterilerimizin her gün güvendiği değerli, güvenilir parçalar ve hizmetler sunmuştur. PACCAR Parts olarak ürün tekliflerimize TRP serisini eklemekten gurur duyuyoruz,” dedi.

Müşterilerin tüm kamyon ve römork markaları için tek bir parça satış noktasına sahip olma isteği doğrultusunda TRP, 1994 yılında Avrupa’da kuruldu. DAF bayileri aracılığıyla marka, müşterilerin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için çok çeşitli ekipmanlara uygun güvenilir, dayanıklı ve başarısı kanıtlanmış bir parça yelpazesi sunmuştur. Yıllar içinde program dünya çapında genişledi ve bu sayede operatörler ile filolara kaliteli, tüm markalara uygun kamyon, römork ve otobüs parçaları satın almak için kapsamlı bir çözüm sağlanmış oldu.

300 konumda TRP mağazası

TRP parçaları, dünya çapındaki Kenworth, Peterbilt ve DAF bayilerinden çevrimiçi olarak veya özel TRP mağazaları aracılığıyla sipariş edilebilir. TRP mağaza ağı, Polonya’daki ilk mağazasını 2013 yılında açtı. 2014 yılının sonuna kadar Avrupa, Meksika ve Latin Amerika’da faaliyet gösteren 18 TRP mağazası bulunuyordu. 2015 yılında ilk Kuzey Amerika TRP mağazası Kansas City, Missouri’de açıldı. Aynı yıl içinde TRP, Yeni Zelanda ve Mauritius’ta mağazalar açtı. 2016 yılında 41 yeni lokasyonda açıldı ve İrlanda, Macaristan, Avustralya ve Kanada’yı kapsayacak şekilde küresel ayak izi artırılmıştır. Son yıllarda TRP; ABD, Kanada, Avrupa ve Latin Amerika’da mağaza ağını genişletmeye devam etmiştir. Şu anda dünya çapında 45 ülkede 300’den fazla TRP mağazası bulunuyor.

Mükemmel parça bulunabilirliği ve hızlı nakliye

Avrupa’da TRP parçalarının dağıtımı, DAF ve TRP bayi ağına bir gecede teslimat olanağı sağlayan stratejik olarak konumlandırılmış dağıtım merkezlerinden gerçekleştirilir. DAF, sektör lideri parça bulunabilirliği sağlamak için bayi stoklarını merkezi olarak yönetir. Almanya, İsviçre ve Fransa’nın Doğu bölgesindeki DAF bayileri ve müşterilerine parça tedarikini daha da güçlendirmek amacıyla PACCAR Parts, Almanya’daki Massbach, Bavaria’da bu yılın dördüncü çeyreğinde faaliyete geçecek yeni bir Avrupa dağıtım merkezi inşa ediyor.

Büyümeye devam

PACCAR Parts Europe Genel Müdürü Dick Leek, şu açıklamalarda bulundu: “Önümüzdeki yıllarda TRP markasını büyütmeyi hedefliyoruz. Sunduğumuz ürünleri ve mağaza sayımızı daha da genişletsek de tanınmış tedarikçilerden yüksek kaliteli parçaların rekabetçi bir fiyata ultra hızlı bir şekilde teslim edilmesini sürdüreceğiz. TRP her müşteri için her zaman doğru çözüme sahiptir.”

Continue Reading

Sektörel

Castrol 125’inci yılında mobilite ve teknolojiyle büyüyecek

Castrol’ün odaklandığı önemli pazarlarından olan Türkiye, Ukrayna ve Castrol Orta Asya (TUCA), mobilite, endüstri ve veri merkezleri gibi alanlarda değişen müşteri ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunacak.

Dünyada 125, Türkiye’de 67’nci yılını kutlayan Castrol, yenilenen marka kimliğini ve değişen trendleri karşılayacak yeni ‘Onward, Upward, Forward’ stratejisini İstanbul’da düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu.

Castrol’ün yeni stratejisi

  • Onward: Mobilitedeki büyümeyi desteklemek, yenilikçi teknolojiler ile insanların ve araçların kolay ve verimli şekilde hareket etmesini sağlamak.
  • Upward: Castrol’ün endüstriyel müşterilerinin ve kullandıkları makinelerinin daha iyi performans göstermelerine yardımcı olarak operasyonlarının verimliliğini artırmak.
  • Forward: Heyecan verici fırsatları keşfederek ilerici bir farklılaşma. Castrol’ün girişimleri arasında uçtan uca dijital ve hizmet çözümleri, veri merkezi daldırmalı soğutma ve batarya termal yönetimi de yer alıyor. Bu ileri görüşlü yaklaşım, Castrol’ün inovasyonun ön saflarında yer alma konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

nilay-tatlisoz.jpgCastrol’ün odaklandığı pazarlarından biri olarak belirlenen yeni strateji doğrultusunda çalıştıklarını belirten Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya (TUCA) Genel Müdürü Nilay Tatlısöz, “Yeni stratejimizi belirlerken müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını anlamak çok önemliydi. 125’inci yılımızda Castrol olarak sadece geçmişi düşünmekle kalmıyor, aynı zamanda geleceğe doğru da bir rota çiziyoruz. Yeni stratejimiz, müşterilerimizin ilerlemesini hızlandırmaya ve değişen dünyada karşılaşacakları sorunların üstesinden gelmeye yardımcı olma konusundaki kararlılığımızın da bir kanıtı. Ana madeni yağ işimizi büyütürken müşterilerimizin de hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak daha sürdürülebilir teklifler geliştirecek ve madeni yağların ötesinde elektrikli araçlar ve veri merkezleri gibi heyecan verici yeni büyüme fırsatları konusunda da çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diyerek sektördeki dönüşümü yakından izlediklerini ve buna hazır olduklarını, paydaşlarına, iş ortaklarına ve tüm eko sistemlerine öncülük eden markalardan biri olarak evrildiklerinin altını çizdi.

Teknoloji sektörünün de her geçen gün katlanarak büyüdüğünü söyleyen Nilay Tatlısöz, sundukları ürün ve çözümlerle veri merkezlerinin verimliliğinin ve enerji kullanımını optimize edeceklerini belirtti. Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinin 4’te 3’ünün Castrol ON elektrikli araç sıvılarını kullandığını söyleyen Tatlısöz, “Elektrikli araçların ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılayan Castrol ON ürünlerimizde yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda bilişim teknolojileri donanımlarının soğutulmasında kullanılmak üzere daldırma soğutma sıvılarını geliştirdik” dedi.

soldan-nilay-tatlisoz-onur-dede.jpgYenilenen marka kimliği ile daha modern, dinamik ve canlı

Castrol’ün yenilenen marka kimliği ile geleceğe yatırım yapma, büyüme ve başarı için yeni fırsatlar yaratma konusundaki kararlılığını yansıttığını söyleyen Castrol Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) Pazarlama Direktörü Onur Dede, “Yenilenen marka kimliğimizi oluştururken markamızın 125 yıllık değerlerine sadık kalarak markamızı yeni stratejik tercihlerimiz doğrultusunda kapsayıcı hale getirdik. Kapsamlı bir değerlendirme sürecin sonunda güncellediğimiz logomuz, daha modern, dinamik ve canlı bir tasarıma sahip” diyerek madeni yağlar, hizmetler ve çözümler için daha çeşitli bir müşteri tabanı arasında yeni fırsatlar yaratmayı hedeflediklerini vurguladı. Yeni logolarının sektöründe birçok teknolojik ilke imza atmış, öncülük, performans ve motor sporları ile bağdaştırılan bir marka olan Castrol’ün güçlü yönlerine ve farklılıklarına odaklanmasının yanında markayla ilişkilendirilen kırmızı, yeşil ve beyaz renklerini koruduğunu da belirten Dede, geçirilen değişimle tüm dünyaya gelecek için hazır olduklarının sinyalini verdi.

Global reklam filminin prodüksiyonu ilk defa yerelde

Ayrıca Castrol TUCA’nın Castrol’ün tarihinde ilk defa lokal olarak prodüksiyonunu gerçekleştirdiği yeni televizyon reklamı, iş ortaklarının ve müşterilerin yenilenen marka kimliğiyle buluşturulmasını amaçlıyor. Castrol’ün yenilenen marka kimliği 2024’te Castrol’ün tüm pazarlarında uygulanacak ve sonrasında tüm ürün ambalajlarında, hizmet ortaklığı programlarında, tesislerinde, çevrimiçi ve çevrimdışı pazarlamasında ve küresel sponsorluk varlıklarında görünür hale gelecek. Onur Dede “Gerçekleşen değişiklikler sonucunda hedef kitlelerimiz daha ilgi çekici, akılda kalıcı ve etkili bir marka deneyimi yaşayacaklar” dedi.

Continue Reading
Reklam
Reklam
Reklam

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023