Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Sektörel

TEMSA, satışlarını yüzde 73 artırdı

Güçlü büyümesini 2023 yılında da devam ettiren TEMSA, ilk 5 ayda Türkiye’de yüzde 73’lük artışla toplam 952 adetlik araç kaydı gerçekleştirdi. Böylece söz konusu dönemde, her dört saatte bir yeni araç satışı yapan TEMSA, otobüs segmentinde yüzde 73, midibüste yüzde 86, hafif kamyonda ise yüzde 65’lik büyümeye imza attı.

Sabancı Holding ve PPF Group (Skoda Transportation) ortaklığında faaliyetlerini sürdüren TEMSA, Türkiye’deki araç parkını genişletmeyi sürdürüyor. 2021 ve 2022 yılında önemli büyüme adımları atan TEMSA, 2023 yılına da hızlı başladı. TÜİK tarafından yayınlanan araç kaydı verilerine göre, yılın ilk 5 ayında adetsel bazda otobüs satışlarını yüzde 73, midibüs satışlarını da yüzde 86 artıran TEMSA, hafif kamyon segmentinde de 30 yıldan uzun süredir Türkiye’de üretimini yaptığı Fuso Canter ile yüzde 17’nin üzerinde pazar payına erişti. Otobüs, midibüs ve hafif kamyon olmak üzere, tüm iş kollarında aynı dönemde 952 adetlik satışa imza atan TEMSA, yine adetsel bazda yüzde 73’lik bir büyümeye imza attı.

“OTOBÜS VE MİDİBÜS DENDİĞİNDE, AKILLARA İLK GELEN MARKA TEMSA”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TEMSA Satış Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp, dünyada ve Türkiye’de yaşanan gelişmelerin ışığında, 2023’ün sektör için zorlu bir yıl olduğunu ifade ederken, “Böylesine zorlu bir dönemde, Türk ticari araç sektörü gerek gerçekleştirdiği üretim gerekse Türkiye’nin teknoloji seferberliğine yaptığı katkıyla, güçlü konumunu sürekli olarak geliştiriyor. Biz de TEMSA olarak sektöre öncülük etmekten büyük gurur duyuyoruz. Türkiye’de otobüs ve midibüs dendiğinde, akla gelen ilk firma olmaktan çok mutluyuz. Bunun bize yüklediği ilave sorumluluğun da farkındayız. 55 yıldır Türkiye ve Türk sanayisiyle özdeşleşen bir marka olarak tüm faaliyetlerimizi bu sorumluluk çerçevesinde şekillendiriyoruz. Sürekli kendimizi, teknolojimizi geliştiriyoruz; TEMSA’nın gelecekte çok daha güçlü bir Türk markası olması için çalışıyoruz. Bu kapsamda da büyümeye, tüm paydaşlarımıza değer yaratmaya devam ediyoruz” dedi.

“ÖNCÜ VE ÖRNEK DURUŞUMUZLA, TÜM EKOSİSTEMİ DÖNÜŞTÜRÜYORUZ”

TEMSA’nın Türk ticari araç pazarının amiral gemilerinden olduğunun altını çizen Hakan Koralp, “Dolayısıyla TEMSA’nın sektördeki rolü sadece satış verileriyle sınırlı değil. Biz sektörümüzde öncü ve örnek olarak, aslında tüm ekosistemin dönüşümüne ışık tutuyoruz. Müşterilerimizin, bayilerimizin, tedarikçilerimizin, araçlarımızı kullanan halkımızın hayatında kalıcı bir değer yaratıyoruz. Bir yandan onların güvenliğine katkıda bulunurken bir yandan da teknolojinin gücünü onların hayatlarına yansıtıyor; onlara çok daha konforlu, çok daha sürdürülebilir bir yaşam sağlıyoruz. Bu yolda da kararlılıkla devam edeceğiz” diye konuştu.

“2023’ÜN İLK 5 AYINDA TOPLAM 952 ARAÇ SATIŞI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Konuşmasında TEMSA’nın 2023 satış verilerini de paylaşan Hakan Koralp, “2023 yılının ilk 5 ayında, Türkiye’deki kaydını gerçekleştirdiğimiz araç sayısı 952’yi buldu. Bu da geçtiğimiz yıla göre yüzde 73’lük bir adetsel büyümeye işaret ediyor. Diğer bir ifadeyle, 2023 yılında her dört saatte bir yeni araç satışı gerçekleştirdik. Otobüs segmentimizde 8 farklı aracımızın satışını gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik en yenilikçi çözümleri geliştirirken bir yandan da çevreye duyarlı, sürüş ve yolcu güvenliği en üst düzeyde, yüksek konforlu araçları piyasaya sunuyoruz. 2022’nin ilk 5 ayında otobüs pazarında 70 adet araç satarken, bu yılın aynı döneminde bu sayıyı yüzde 73’lük artışla 121’e çıkardık” dedi.

“HAFİF KAMYONDA PAZAR PAYIMIZI 3 YILDA YÜZDE 79 ARTIRDIK”

Midibüs segmentinde de güçlü büyümelerini devam ettirdiklerini vurgulayan Hakan Koralp şöyle devam etti: “Bu segmentteki aracımız Prestij ile 338 adetlik bir satış rakamına eriştik. Pazarın toplam büyüklüğünün 1.112 adet olduğunu düşündüğümüzde bizim buradaki pazar payımız da yüzde 30’un üzerinde gerçekleşti. Diğer bir ifadeyle, Türkiye’de ilk 5 ayda satılan her 10 midibüsten 3’ü TEMSA markalı oldu. Yine geçtiğimiz yılla karşılaştırdığımız midibüs segmentinde de adetsel olarak yüzde 86’lik bir büyümemiz söz konusu.”

Üretim tarafında odaklandıkları üçüncü iş kolunun da hafif kamyon segmenti olduğunu hatırlatan Hakan Koralp, “Bundan yaklaşık 1 yıl önce lansmanını yaptığımız yeni Fuso Canter’in de bu dönemde elde ettiği başarı bizler için son derece sevindirici. 2020 yılında, bizim bu segmentte pazar payımız yüzde 9,6 civarındayken, 2023’ün ilk 5 ayı itibarıyla, 493 adetlik satışımızla bunu yüzde 17,2 seviyesine yükseltmeyi başardık. Yani 3 yılda pazar payımızı yüzde %79 oranında artırdık. Tabii bununla da yetinmiyoruz. Önümüzdeki dönemde, Fuso Canter tarafında çok yeni başarı hikayeleri yazacağız” şeklinde konuştu.

Tüm bunların yanında, TEMSA için en öncelikli konulardan birinin de sürdürülebilirlik olduğunun altını çizen Hakan Koralp sözlerini şöyle tamamladı: “Burada CEO’muz Tolga Bey liderliğinde önemli bir adım attık ve Türkiye’de elektrikli araç seferberliğini başlattık. Her yerde, her fırsatta bu seferberliğin Türkiye ekonomisi ve Türkiye’nin toplumsal kalkınması için ne kadar önemli olduğunun altını çiziyoruz. Bunun da yavaş yavaş meyvelerini topluyoruz. Geçtiğimiz yıl içerisinde, ASELSAN ile birlikte geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otobüsünü Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etmiştik. Yıl geneline bakarsak da, 2022 yılında toplam 28 elektrikli aracın kaydını yaptık. En yakın rakibimizden de bu alanda 9 kat fazla araç satışı gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde de, ‘Türkiye’yi dönüştüren marka’ olarak elektrikli otobüs satışlarımıza devam edeceğiz. Diğer yandan, biz sürdürülebilirliği sadece çevresel unsurlarıyla ele almıyoruz. Sürdürülebilirlikle ilgili hedef ve taahhütlere sadece ve sadece; çevresel, sosyal ve yönetişimsel (ÇSY) kriterler bir arada gözetildiğinde ulaşılabileceğinin farkındayız. Bu kapsamda, sanat, spor, edebiyat gibi alanlarda hayata geçirdiğimiz sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarımızla da, ülkemizin toplumsal kalkınmasına da öncülük ediyor; etki gücümüzü tüm ekosisteme yaymaya gayret ediyoruz.”

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel

“Kariyerde Engelleri Kaldırdık” 10’uncu yılını kutlladi

2014 yılında TEMSA, İŞKUR ve Çukurova Üniversitesi öncülüğünde başlayan “Kariyerde Engelleri Kaldırdık” projesi 10’uncu yılını doldurdu. Engelli bireylerin eğitim, iş ve sosyal yaşamda karşılaştıkları sorunlara çözüm geliştirmeyi amaçlayan proje, geçen sürede TEMSA sınırlarını aştı; farklı şirketlerin de katılımıyla geniş etki yarattı.

TEMSA’nın 2014 yılında, engelli bireylerin eğitim, iş ve sosyal yaşamda karşılaştıkları önyargı ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması amacıyla başlattığı “Kariyerde Engelleri Kaldırdık” projesi 10’uncu yılını doldurdu. 10 yılda Adana ve bölgesinde farklı paydaşların katılımıyla genişleyen proje kapsamında hayata geçirilen son etkinlik, 13 Mayıs 2024 tarihinde “Kariyer Günü ve Kapsayıcılık Sohbetleri” adı altında gerçekleştirildi.

ENGELLİ BİREYLER İÇİN İŞ GÖRÜŞMELERİ ORGANİZE EDİLDİ

Engelliler Haftası vesilesiyle, TEMSA ve İŞKUR iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte, Türkiye’nin ilk engelli kadın ralli pilotu Kübra Denizci Keskin ve gazeteci-yazar Haluk Kesim ilham dolu hikayelerini katılımcılarla paylaşırken, Adana ve çevresinde ikamet eden engelli bireylerin bölge firmalarıyla mülakat ve iş görüşmesi gerçekleştirmesi için özel buluşmalar organize edildi.

“İŞ KÜLTÜRÜMÜZÜ ‘SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI’ ÜZERİNE İNŞA EDİYORUZ”

Etkinliğin açılışında konuşan TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, “Kariyerde Engelleri Kaldırdık” projesinin 10’uncu yılı doldurmasının sadece TEMSA için değil Türk sanayisi için de önemli bir mesaj olduğunun altını çizerken, “Kariyerde Engelleri Kaldırdık gibi TEMSA Hayal Ortakları Derneği’mizin de bu yıl 10’uncı yılını kutluyoruz. Türkiye’de sosyal projelerin ortalama ömrünün birkaç yılla sınırlı olduğunu düşününce, bu gibi projelerin değeri daha da öne çıkıyor. Bizim TEMSA olarak böyle uzun soluklu sosyal projelere imza atmamızın; bunu yaparken de bu projelerin etki alanını sürekli genişletmemizin en önemli unsuru iş kültürümüzü dönemsel performansların değil sürdürülebilir başarının üzerine inşa etmemiz. Kapsayıcılığı da bir insan kaynakları yaklaşımından öte, sürdürülebilir başarının temel kriteri olarak kabul etmemiz. Yarattığımız bu başarının TEMSA sınırlarının dışına çıkması, şehre, ekosisteme yayılması bizim için büyük mutluluk kaynağı. Bu vesileyle, 10 yıldır bu projeye emek veren tüm paydaşlara sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ENGELLİLERİN HAYATA EŞİT ŞEKİLDE DAHİL OLABİLECEĞİ ADİL BİR DÜZEN MÜMKÜN”

TEMSA İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özel de şunları söyledi: “Kariyerde Engelleri Kaldırdık projesiyle engelli bireylerimizin sonsuz bir dezavantaj içinde olduğu düşüncesinden uzaklaşmasını arzu ettik. Onların da hayata dahil olabileceği, adil, eşitlikçi bir düzen ve sistemin kurulabileceğine inandık.  Biz fiziksel engellerin bir engel olmadığını, bunu bir engel olarak düşünen sisteme ulaşmak ve bu düşünceyi yıkmak adına çalıştık, çalışıyoruz. Bu kapsamda 10 yıl içerisinde çok önemli etkinlikler gerçekleştirdik. Üniversitelerde engelsiz kariyer platformları geliştirdik. Engelli öğrencilerimize kariyer danışmanlığı yaptık. Engelli arkadaşlarımıza yönelik başarılı mülakat teknikleri eğitimleri düzenledik. Çukurova bölgesindeki ilk engelsiz kariyer etkinliğini, Türkiye’deki ilk Engelli Çalışan Sağlığı ve Güvenliği farkındalık eğitimini hayata geçirdik. Karanlıkta Diyalog Atölyesi, Çukurova Ünüversitesi Adana Engelli Basketbol takımı ile dostluk maçı, işaret dili eğitimleri… Saymakla bitmeyecek birçok proje ve uygulamayı bu harekete entegre etmeye çalıştık. Kariyerde Engelleri Kaldırdık hareketi kapsamında en büyük amacımız da paydaşlarımızı yanımıza alarak projemizi büyütmek ve bu vesile ile daha çok insana ulaşmak oldu. Bugün en büyük mutluluğumuz da, bu projenin kendi etki alanını yaratmış; bu etkiyi TEMSA sınırları dışına taşımış olması” dedi.

“10’UNCU YILINDA BU DEĞERLİ PROJENİN PARÇASI OLMAKTAN ONUR DUYUYORUZ”

Düzenlenen etkinlikte konuşan Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karaveli, “TEMSA ve Çukurova Üniversitesi’nin bu projede sergilediği iş birliği, akademik bilginin ve sanayi deneyiminin engelsiz bir toplum yaratmada nasıl güçlü sonuçlar doğurabileceğinin canlı bir örneğidir. ‘Kariyerde Engelleri Kaldırdık’ projesi, engelli bireylerin sadece iş hayatında değil, sosyal hayatta da engelleri aşarak tam anlamıyla katılımcı olmalarını sağlama misyonuyla yola çıkmıştır. 10’uncu yılında bu değerli projenin parçası olmaktan ve bu başarı hikayesini daha da ileri taşıyacak olmaktan onur duyuyorum. Hepinizin desteğiyle, engelleri aşarak inşa ettiğimiz bu toplumda, her bir bireyin potansiyelini tam anlamıyla ortaya koymasını sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Sektörel

Scania’dan, Geleceğin Teminatı Çocuklar İçin Sürdürülebilirlik Etkinliği

Scania, çocukların sürdürülebilirlik farkındalığının arttırılması ve gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakılması amacıyla Doğuş Otomotiv Gebze Lokasyonunda özel bir etkinlik düzenlendi. “Sürdürülebilirlik Atölyeleri” adını taşıyan etkinlikte çocuklar ve aileleri bir araya gelerek sürdürülebilirlik sistemini daha detaylı anlatmak için eğitici ve öğretici atölye çalışmaları da gerçekleşti.

Sürdürülebilirliğe olan önemini ve değerini vurgulamak amacıyla planlanan etkinlikte, Scania’nın “Tohum Topu” projesine de yer verildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı temsilen 2 eğitmenin katkılarıyla zenginleşen etkinliğe yaklaşık 50 çocuk katıldı. Çocukların atık yönetimi, geri dönüşüm ve doğa dostu uygulamalar hakkında bilinçlenmelerini amaçlayan etkinliklerde çocuklar eğlenerek kompost üretimi ve fide ekimi, atık ürünleri geri dönüştürülerek kâse yapımı ve ebru uygulaması gibi doğa dostu aktivitelere katılma imkânı buldu. Çocuklar, bu sayede atıkların nasıl geri doğaya tekrar kazandırılacağını ve yeniden kullanılabilir ürünlere dönüştürülebileceğini öğrendiler.

Çocukların izlemekten keyif aldığı çizgi film karakterleri ile markalanan Aktur Lojistik firmasının Scania araçları da etkinlikte sergilendi. Araçlar hem ailelerin hem de çocukların ilgi odağı oldu. Çocuklar gerçek bir kamyonu yakından inceleme fırsatı bulurken aynı zamanda araçlar üzerine mini sohbetler yapıldı.

Aktur firma sahibi Şehvent Aktoğ, “Çevre bilincini artmasına yardımcı olarak çocuklara daha sağlıklı bir dünya bırakmayı hedefliyoruz. Bu yönde geliştirdiğimiz stratejiler ve yaptığımız yatırımlarla hem çevresel sürdürülebilirlik hem de çocukların eğitimine yönelik kalıcı iyileştirmelere destek sağlamak en büyük amacımız” şeklinde konuştu.

Etkinliğe, Şekerpınar Doğuş Otomotiv Scania, Scania Gebze Yetkili Satıcı ve Servisi ve Scania Tuzla Yetkili Satıcı ve Servislerinden katılım gerçekleşti.

 

Continue Reading

Otobüs

Karsan Elektrikli Otonom ve Hidrojenli Modelleriyle Milano’da Şov Yaptı!

“Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” olma vizyonuyla dünyada toplu ulaşımın elektrikli ve otonom araçlara dönüşümünde öncü rol oynayan Karsan, 8-10 Mayıs tarihlerinde Milano’da gerçekleştirilen Next Mobility Expo’da teknolojik yeniliklerini tanıttı. Elektrikli, otonom ve hidrojen teknolojilerini fuarda bir arada sunarak gövde gösterisi yapan Karsan, İtalya’da Karsan Europe liderliğindeKMobility S.R.L firması ile yaptığı işbirliğini de duyurdu. Karsan, İtalya’da elektrikli araç pazarındaki varlığını güçlendirmek adına Maurelli Distribuzione, Sinvest ve VFM Company gibi otomotiv sektörünün önde gelen firmalarının bir araya gelerek kurduğu KMobility S.R.L. ile bayilik anlaşması imzaladı. Karsan CEO’su Okan Baş, bu iş birliğiyle ilgili olarak şunları söyledi: “KMobility S.R.L. ile gerçekleştirdiğimiz bu bayilik anlaşması, İtalya’daki elektrikli araç ekosistemimizi genişletmemizde kritik bir rol oynayacak. Bu işbirliği ile satış sonrası hizmetler ve yedek parça desteğimizi artırarak müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz. Karsan Europe’un liderliğinde, K-Mobility S.R.L. gibi değerli iş ortaklarımızla işbirliğimizi genişleterek, e-mobilite alanında İtalya’da daha da büyüyeceğiz.  

İtalya’nın, Karsan’ın ana hedef pazarlarından biri olduğunu söyleyen Karsan CEO’su Okan Baş, “Bu fuarda, Avrupa’da 4 yıldır aralıksız olarak kendi segmentlerinin lideri olan e-JEST’in yanı sıra e-ATA HYDROGEN ve dünyada bir ilk olan Seviye-4 Otonom e-ATAK teknolojimizi de katılımcıların beğenisine sunmuş olduk. Karsan olarak İtalya elektrikli toplu ulaşım pazarında %13’lük pay ile 3’üncü sırada yer alıyoruz. Bugüne kadar İtalya’ya 120’nin üzerinden elektrikli araç teslimatı yaptık, teslim edilmek üzere ise 200 aracın üretime devam ediyoruz.” dedi.  Karsan’ın global büyümesinde en önemli etkenlerden birinin de müşteriye olan yakınlığı olduğunu vurgulayan ve bu anlamdaki gelişmelere değinen Baş, sözlerine şöyle devam etti: “We are, Where You are” ilkesiyle hareket ediyoruz; müşteri neredeyse biz de orada ve yanında olmayı hedefliyoruz. Bursa ve Almanya’dan sonra İtalya’da açtığımız yeni yedek parça deposu ile de parça sevk sürelerini önemli ölçüde kısaltıyoruz. Yeni yedek parça merkezi ile İtalya içinde dağıtım hızımızı artırıyoruz.Artık İtalya ana karasında 24 saat, adalarda ise 48 saat içinde parça teslimatı gerçekleştirebiliyoruz.”

“Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” olma vizyonuyla başta Avrupa olmak üzere dünyada toplu taşımanın dönüşümüne öncülük eden Karsan, yeni nesil araçlarını İtalya Milano’da gerçekleştirilen Next Mobility Expo fuarında katılımcıların beğenisine sundu. Dünyanın önde gelen şirketleri ile ulusal ve uluslararası paydaşları bir araya getiren fuar, sadece otobüsleri değil teknolojiyi de temsil ediyor.Bu etkinlikte Karsan, İtalya pazarındaki varlığını güçlendirmeye yönelik iş birliği yaptığı KMobility S.R.L. ile gerçekleştirdiği bayilik anlaşmasını da duyurdu.

Karsan Europe Liderliğinde Genişleyen Hizmet Ağı!

Karsan CEO’su Okan Baş, KMobility S.R.L. ile yapılan iş birliğinin şirketin İtalya’daki satış sonrası operasyonlarını güçlendireceğine dikkat çekti. Baş, “Bu iş birliği, İtalya’da büyümekte olan elektrikli araç parkımıza yönelik satış sonrası hizmetler ve yedek parça sunumu konusunda etkinliğimizi artıracak. %100 iştirakimiz olan Karsan Europe’un liderliğinde yürüttüğümüz KMobility S.R.L. gibi işbirlikleriyle, hizmet ağımızı genişletmeye ve müşteri deneyiminde mükemmelliyeti yakalamaya odaklanmış durumdayız. Avrupa’da hızla büyüyen elektrikli filomuzun satış sonrası operasyonları konusunda da, alanında uzman firmalarla işbirliği yaparak geleceğe hazırlanıyoruz. Attığımız bu adımlar ile, müşterilerimize daha yakın olmayı ve elektrikli araç filomuzu daha da büyütmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Yeni Nesil 3 Teknoloji Sadece Karsan Standında Bir Arada !

Sektördeki elektrikli ve otonom dönüşümünü öngörerek gelecek stratejisinişekillendiren Karsan, sektörün öncü oyuncuları 12 metrelik e-ATA HYDROGEN, Avrupa pazar lideri e-JEST ve dünyanın ilk Seviye 4 otonom otobüsü Otonom e-ATAK ile gövde gösterisi yaptı. Marka böylece fuarda elektrik, hidrojen ve otonom teknolojili mobilite çözümünü aynı çatı altında sunabilen tek marka olarak dikkat çekti.

Yenilikçilik Karsan’ın DNA’sında Var!

ABD, Norveç, Türkiye, Romanya ve Fransa gibi 7 farklı noktada devreye aldığı Otonom e-ATAK projeleri ile Karsan,2022 yılından bu yana 75 bin kilometrelik otonom sürüş deneyimi elde ederek, 27 bin yolcu taşıdı.

Şimdi iseKarsan,otonom teknolojiler alanında daha iddialı adımlar atıyor. ADASTEC iş birliğiyle geliştirilen “Platooning” ve “Remote Driving” özelliklerini Otonom e-ATAK aracında devreye alıyor. Bu yenilikler sayesinde, birden fazla Otonom e-ATAK, yoğun saatlerde büyük körüklü bir otobüs gibi hareket edebiliyor. Karsan CEO’su Okan Baş, bu teknolojinin operatörler için maliyet ve enerji tasarrufu sağladığını, ayrıca otonom araçların beklenmedik durumlarda uzaktan kontrol edilebilirliğini artırdığını belirtiyor.

Karsan, İtalya’da Büyümeye Devam Ediyor!

İtalya’nın, Karsan’ın ana hedef pazarlarından biri olduğunu söyleyenKarsan CEO’su Okan Baş, “Sektöre pek çok yenilik kazandırmış bir marka olarak elektrikli araçlarımızla 2021 yılından bu yana aktif olarak yer aldığımız İtalya pazarında güçlenerek büyümeye devam ediyoruz. Karsan’ın İtalya elektrikli toplu ulaşım pazarında %13’lük pay ile 3’üncü sırada yer aldığını hatırlatan Okan Baş, “Bugüne kadar İtalya’ya 120’nin üzerinde elektrikli araç teslimatı yaptık, teslim edilmek üzere ise 200 aracın üretimine devam ediyoruz. 4 yıldır Avrupa’da elektrikli midibüs sınıfının lideri olan e-ATAK İtalya’da en çok ilgi gören aracımız. Elektrikli modelimiz 18 metrelik e-ATA ise, İtalya’da kendi sınıfının lideri konumunda. Emilia-Romagna bölgesinin en büyük yolcu taşıma şirketi TPER Bologna’ya geçen sene 24 adet 18 metre e-ATA teslimatı gerçekleştirmiştik. Bu araçlar bölgenin ilk pantograflı elektrikli otobüsleri olmuştu.2023 sene sonunda İtalya’nın önde gelen kamu alım hizmetleri sağlayıcısı CONSIP ile hidrojen ve elektrikli 12 metre e-ATA ve 8 metre e-ATAK modellerimiz için imzaladığımız çerçeve sözleşme kapsamında da ilk siparişlerimizi almaya başladık.Karsan olarak İtalya’da güçlenerek büyüme yolunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

 

 

Continue Reading
Reklam
Reklam
Reklam

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023