Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Yük Taşıma

6 Avrupa ülkesinde ve çekici segmentinde Avrupa pazar lideri

Avrupa ağır kamyon pazarında %17,3’lük pazar payı ve toplam 68.000 adetlik üretimiyle DAF Trucks, 2022 yılında yeni rekorlar kırdı. Bu mükemmel başarılar, güçlü bir ekonomi sayesinde taşımacılığa olan yüksek talebin yanı sıra Yeni Nesil DAF XD, XF, XG ve XG serilerinin etkileyici başarısını yansıtmaktadır.

DAF, 2022 yılında yeni nesil dağıtım ve mesleki araçları temsil eden Yeni Nesil DAF XD serisini tanıttı. Çok yönlü DAF XD; güvenlik, verimlilik ve sürücü konforu konusunda yeni standartlar belirlemektedir. Sonuç olarak, XD kamyon; bir yıl önce uzun yol modeli DAF XF, XG ve XG⁺’a verilen “International Truck of the Year 2022” ödülünün başarısını devam ettirerek önde gelen Avrupa taşımacılık gazetecilerinden oluşan bağımsız bir jüri tarafından verilen “International Truck of the Year 2023” ödülünü aldı.

DAF, IAA kamyon fuarında 500 kilometrelik “sıfır emisyon” sürüş mesafelerine sahip ve Nisan 2023’te üretime girecek olan tamamen yeni nesil akülü elektrikli XD ve XF kamyonları tanıttı. Eindhoven’da yepyeni bir Elektrikli Kamyon Montaj tesisinin inşası tamamlandı.

68.000 kamyonluk rekor üretim
Geçen yıl otomotiv sektörünün tamamını etkileyen malzeme eksikliklerine rağmen DAF üretime devam etmekle kalmayıp üretim oranlarını da artırdı. Bu sayede geçen yıl rekor üretim hacimlerine ulaşıldı. 2022 yılında yaklaşık 56.000 adet orta ve ağır hizmet tipi CF, XF, XG ve XG+ kamyonun (2021’de 49.000) ve 12.000 adet LF dağıtım kamyonunun (2021’de 11.000) üretim hattından çıkmasıyla yeni bir üretim rekoru kırıldı.

Altı Avrupa ülkesinde pazar lideri
DAF, 16+ ton segmentindeki Avrupa pazar payını rekor kırarak %17,3’e (2021: %15,9) çıkardı ve Birleşik Krallık (%31,1), Hollanda (%32,5), Belçika (%23,6), Polonya (%22,4), Macaristan (%24,4) ve Bulgaristan’da (%26,4) pazar liderliğine ulaştı. DAF, Avrupa ağır hizmet tipi çekici segmentinde pazar liderliğini sürdürmektedir ve Almanya’da lider ithalat markasıdır. Hafif yük segmentinde DAF, %9,7’lik (2021: %10,1) bir pazar payı elde etti ve Birleşik Krallık’taki pazar liderliğini sürdürdü (%37,5).

Avrupa dışındaki satışlar
DAF, 2022 yılında Avrupa Birliği dışında 7500’den fazla kamyon sattı. DAF, Tayvan’da Avrupa üreticileri arasında ağır hizmet tipi pazar lideri olmaya devam etti. İsrail, Kolombiya, Ekvador ve Avustralya’da rekor kamyon satışları elde edildi.

Bileşen Satışlarında %20’lik artış
2022’de DAF, dünya çapında lider otobüs, şehirler arası otobüs ve özel araç üreticilerine 2700’den fazla PACCAR motoru satışı gerçekleştirdi. Bu miktar, 2021 (2250 motor) ile karşılaştırıldığında %20’den fazla artışı temsil eder. DAF, Belçika Silahlı Kuvvetleri’ne 2025 yılına kadar teslim edilecek olan balistik kabinli veya kabinsiz toplam 879 adet dört çeker araç siparişindeki ilk CF Askeri araçların teslimatına başladı.

“Yine rekorlar!”
Pazarlama ve Satış sorumluluğuna sahip DAF Yönetim Kurulu üyesi Richard Zink, “DAF MultiSupport onarım ve bakım sözleşmesi ile rekor sayıda yeni kamyon teslim edildi. Bu, daha fazla müşterinin hem maliyetler hem de araç kullanılabilirliği açısından maksimum çalışma süresi desteğini tercih ettiği anlamına geliyor.” şeklinde açıkladı. Aynı nedenle, rekor sayıdaki 1100 nakliye operatörü de PACCAR Parts Fleet Services’ın mükemmel servislerine güveniyor. Ayrıca PACCAR Financial, rekor sayıda ikinci el araç satışıyla rekor bir portföy boyutuna ulaştı.

2023 umut vaat eden bir yıl
DAF Trucks başkanı Harald Seidel, “2023 yılında 16+ ton pazarındaki Avrupa kamyon sektörü kayıtlarının 270.000-310.000 kamyon aralığında olacağı tahmin ediliyor. Yeni Nesil DAF XD, XF, XG ve XG⁺ kamyon serimizin tamamı ve kapsamlı Elektrikli kamyon serimizle DAF, bir yıl daha mükemmel bir konumda. Sektör lideri kamyonlarımız, birinci sınıf servislerimiz, harika çalışanlarımız ve profesyonel bayilerimiz sayesinde başarı yolundaki bir sonraki adımımıza hazırız.” şeklinde açıkladı.

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yük Taşıma

Arkas, aldığı yeni 4 gemi ile filosunu 53’e yükseltti

Arkas, 240 milyon dolar yatırımla filosuna dört yeni nesil eco-dizayn konteyner gemisi daha ekleyerek gemi sayısını 53’e, TEU kapasitesini ise yüz binin üzerine çıkarıyor.

Türkiye’nin en büyük konteyner gemi filosuna sahip olan Arkas 240 milyon dolar yatırımla dört yeni nesil çevreci geminin daha siparişini verdi.

Çin’in üretim kalitesiyle öne çıkan Guangzhou Wenchong Tersanesi’nden (GWS) alınacak, her biri 4 bin 300 TEU olan gemiler, Arkas filosunda bulunan en yüksek kapasiteye sahip gemiler olacak. Arkas, bu yatırımla konteyner gemi filosundaki gemi sayısını 53’e, kapasitesini ise 103 bin 630 TEU’ya yükseltirken filosunu gençleştirecek ve büyütecek.

2028 yılının Şubat, Nisan, Haziran ve Ağustos aylarında teslim alınacak gemiler Arkas Line tarafından işletilecek. Eco- dizayn yeni nesil gemi olarak inşa edilen gemiler, kapasiteleriyle olduğu kadar yakıt performans ölçüm sistemi sayesinde karbon salınımını düşürerek Arkas’ın sürdürülebilirlik stratejini de destekleyecek.

Akdeniz, Karadeniz, Batı ve Kuzey Afrika, Kuzey Avrupa ve son olarak Amerika’nın Doğu Kıyıları’na haftalık düzenli hat taşımacılığı yapan Arkas Line, yeni gemiler ile Amerika ve Afrika gibi uzak rotalardaki düzenli servis ağını güçlendirecek.

Continue Reading

Yük Taşıma

Asset GLI; kurmay heyetini değiştirdi, yurtdışında büyüme kararı aldı

Gümrük sektöründeki 21. yılında işlem sayısı itibari ile ilk 5’e girmeyi başaran ve Lojistik sektöründeki yatırımlarını Türkiye ve yurtdışında da sürdüren Asset GLI, stratejik projelerin artmasıyla birlikte İcra Kurulunda yapılanmaya gitti.

Kurulduğu günden bu yana teknoloji alanında yaptığı atılımlar ile sektöründe öncü firmalar arasına giren Asset GLI, yeni dönemde de gerek yurtiçi gerekse yurtdışı yatırım planlarında yine teknolojiyi ön planda tutmaya ve bu alanda marka olma yolunda hızla ilerliyor.

Şirket hızla büyümeye devam ederken Yurtdışı Yatırımlar bölümü oluşturmuş olup bu göreve İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görev almakta olan Avşar Dada’yı, Yönetim Kurulu Üyesi ve Yurtdışı Yatırımlardan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atadı. Avşar Dada aynı zamanda İcra Kurulu Üyesi olarak Türkiye’deki görevine devam edecek.

İcra Kurulu Başkanlığı (CEO) görevini, şirketin kurucularından Uğur Tekin tarafından tekrardan yürütüleceği açıklandı.

İCRA KURULUNA KATILAN YENİ ÜYELER

Firma bünyesinde uzun yıllardır görev almakta olan Finans Müdürü Nilüfer Dikel, Genel Müdür Yardımcısı Mesut Temel, Ticaret Direktörü/Yönetim Kurulu Üyesi Can Kırcan, Yazılım ve İş Çözümleri Müdürü Muaz Gültekin ve Alparslan Çağlayan İcra Kurulu Üyesi olarak atanmasına karar verilmiştir.

Global İhaleler ve stratejik müşterilerden sorumlu yönetici olarak Perihan Moorcroft atanmış, organizasyonun daha verimli ve etkin olması adına Genel Sekreterlik birimi kurulmuş, bu pozisyona da Selin İnan’ın getirilmesi kararlaştırılmıştır.

E-Ticaret Lojistiğinde Almanya ve ABD ‘de Önemli Yatırımlar:

Asset Worldwide Express markasıyla havayolu ve karayolu BGB (Basitleştirilmiş Gümrük Beyan) yetkisi ve IATA lisansına sahip olan şirket, Yenibosna ve Tuzla depo ve operasyon merkezleri dışında Almanya’da da gümrük müşavirliği lisanslarını alarak bu çözümleri de sunmaya başladı.

2021 yılında Almanya Köln’de ofis ve deposunu açarak ilk yurtdışı yatırımına başlayan şirket, yurtdışı yatırımlarını arttırmaya karar verdi. Güçlü gümrük müşavirliği ekibi ve aynı zamanda AR-GE Merkezinde faaliyetlerini devam eden Asset Optimus çözümleriyle Almanya’da da fark yaratmaya devam ediyor.

Benzer bir depo ve ofis yatırımını ABD de gerçekleştirme kararı alan şirket, Asset Worldwide Express markasıyla e-ticaret lojistiğinde global oyuncu olmak istiyor.

Continue Reading

Yük Taşıma

Bursa Ağır Vasıta, Hicri Ercili’ye 25 adet DAF satışı yaptı

Bursa Ağır Vasıta, lojistik sektörünün öncülerinden Hicri Ercili’ye yıl sonuna kadar 100 adet teslim edilecek Yeni Nesil DAF XG 480 aracın 25 adetlik ilk teslimatını gerçekleştirdi.

Hicri Ercili’nin Balıkesir Bandırma’da yer alan merkez tesisinde gerçekleşen teslimat törenine Hicri Ercili Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Ercili, Lojistik Müdürü Şenol Durna; DAF Trucks Türkiye Genel Müdürü Atilla Kaya, Satış Müdürü Mert Ersoylu; Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, Genel Müdür Ahmet Uğur ve Satış Müdürü Fahri Bayram katılım sağladı. Teslimat töreninde her iki taraf da iş birliğinin güçlenerek devam edeceğini vurguladı.

DAF’ın yeni jenerasyon XG 480 araçları son teknoloji ile donatılmış olup, yüksek performansı, güvenilirliği, verimliliği ve çevre dostu özellikleriyle dikkat çekiyor. Hicri Ercili’nin operasyonlarında önemli bir yer edinecek olan bu araçlar, şirketin lojistik kapasitesini daha da güçlendirecek.

bav-hicri-ercili-2.jpg“SEKTÖRDEKİ LİDERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRECEK”

Törende konuşan Hicri Ercili’nin Lojistik Müdürü Şenol Durna, “Bugün, Hicri Ercili olarak, lojistik operasyonlarımızı daha da güçlendirecek önemli bir adım attığımız için gururluyuz. Bursa Ağır Vasıta’nın sağladığı yüksek performanslı DAF XG 480 araçları, sektörümüzdeki rekabet avantajımızı artıracak ve müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunmamıza olanak tanıyacak. İş birliğimizin devamında, lojistik sektöründe liderliğimizi sürdürerek, müşteri memnuniyetini her zaman en üst seviyede tutmayı hedefliyoruz” dedi.

“ORTAKLIĞIMIZ DAHA DA GÜÇLENECEK”

Bursa Ağır Vasıta’nın Genel Müdürü Ahmet Uğur ise şunları söyledi: “Bugün burada, Hicri Ercili ile olan iş birliğimizin gücünü ve önemini bir kez daha vurgulamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu teslimatla birlikte, Hicri Ercili’nin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunarak, onların büyümesine destek olmayı amaçlıyoruz. Yüksek kalite, performans ve verimliliğe sahip DAF araçlarımızla birlikte, Hicri Ercili’nin operasyonel verimliliğini artırarak, sektördeki liderliğimizi daha da sağlamlaştırmayı hedefliyoruz. İş birliğimizin uzun vadeli ve karşılıklı fayda sağlayacağına ve gelecekte de bu ortaklığın daha da güçlenerek devam edeceğine inanıyoruz.”

Continue Reading
Reklam
Reklam
Reklam

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023