Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Kamyon-Çekici

Avrupa Kamyon Yarışları’nda IVECO eTruck ile büyük ilgi topladı

Sürdürülebilirliğin temel değerlerine uygun üretim gerçekleştiren IVECO, karbonsuzlaştırma konusundaki kararlılığını düşük emisyonlu araçlarıyla FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’na taşıdı.

IVECO, Schwabentruck Takımı ve Hahn Racing Takımı’nın “Die Bullen von IVECO” olarak 2023 yarış sezonuna ortak katıldığı yarışta takıma teknik sponsor oldu. Ekip, yüksek performansıyla öne çıkan IVECO S-Way-R yarış kamyonlarıyla yarışıyor.

Altı kez Avrupa Şampiyonu olan Jochen Hahn, oğlu Lukas Hahn’ın da yer aldığı Hahn Racing Takımı’na liderlik ediyor. 2018 ve 2019’da iki yıl üst üste kazandığı Şampiyon unvanını yeniden kazanmak için yarışıyor. Alman sürücü Steffi Halm ise beşinci sezonda Schwabentruck Takımı’na liderlik ediyor.

Ekiplerin IVECO S-Way-R kamyonları, şampiyonanın tüm yarışlarında Hidrolize Bitkisel Yağ (HVO) ile çalışacak. Emisyonları en aza indirgenmiş yarış kamyonları yüksek performanslarıyla da iddiasını ortaya koyacak.

2023 sezonu için FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nın Resmi Ortağı olan IVECO’nun, FIA-ETRC’de alternatif çekişe sahip ilk Pace Kamyonu olan IVECO S-Way LNG’ler için hedefi 2038 yılına kadar sıfır karbon salınımı.

Sürdürülebilir uzun mesafeli taşımacılıkta tartışmasız gaz lideri olan ve yakıt tüketimiyle kirliliği önemli ölçüde azaltan IVECO S-Way LNG’ye pistlerde Gösteri Kamyonu olarak yer alan IVECO eTruck eşlik edecek.

IVECO eTruck ise Hahn Racing Takımı tarafından IVECO mühendisliğinin teknik desteği ve IVECO Tasarım Merkezi’nin kabin tasarımına yaptığı katkıyla geliştirilen prototip yarış kamyonu. Araç, 20-21 Mayıs tarihlerinde İtalya’nın Misano kentinde düzenlenen yılın ilk Kamyon Grand Prix’sinde statik bir sergiyle tanıtıldı.  Araç hafta sonu boyunca ilgi odağı oldu. IVECO eTruck, 15-16 Temmuz tarihlerinde Almanya’da düzenlenecek olan Nürburgring yarışında da sergilenecek.

IVECO eTruck, IVECO’nun Iveco Group bünyesindeki kardeş markası ve gelişmiş güç aktarma teknolojileri konusunda uzmanlaşmış küresel bir lider olan FPT Industrial’ın ağır hizmet kamyonu. 840 kW maksimum güç sağlayan arka eAxle’i ile donatılmış elektrikli IVECO S-Way’de toplam 252 kWh enerji deposuna sahip 4 adet akü bulunuyor. Şarj gücü zirvesi 522 kW olan eTruck sistemi, aracın önceki FIA ETRC yarışları gibi tipik bir yarışın tüm mesafesini tamamlamasını sağlıyor.

IVECO S-Way LNG Pace Truck, en az 390 kg sıvı biyo-LNG içeren 540 litrelik iki tankta depolanan biyo-LNG ile çalışıyor. Yakıt ikmali yapmadan 1.600 kilometreye kadar otonomi sağlayan S-Way LNG Pace Truck ise dizel eşdeğerlerine kıyasla önemli ölçüde daha düşük azot oksit ve partikül madde emisyonları üretir. Biyometan kullanıldığında CO2 emisyonlarını % 95’e kadar azaltır.

Misano GranPrix’de sezonun ilk zaferi Jochen Hahn’ın oldu

İlk yarışta Jochen Hahn, Antonio Albacete ve Andre Kursim’i geçerek birinci oldu. IVECO’dan Steffi Halm de piste çıktı ancak erken çekilmek zorunda kaldı. Günün heyecan verici ikinci yarışında Hahn Racing Takımı rakiplerine karşı sıkı bir mücadele vererek yarışı 5. sırada tamamladı.

21 Mayıs Pazar günü, Jochen Hahn, harika bir başlangıç yaptı ve yarış boyunca aracını bitiş çizgisine kadar zorlayarak zafere ulaştı. Hahn Racing Takımı yarışı ikinci sırada bitirdi.

2023 FIA ETRC’nin ilk turu, sıralamasında 2. olan Die Bullen von IVECO için bir başarı oldu.

FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nın ikinci turu 10 ve 11 Haziran’da Slovakya’da gerçekleşecek.

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamyon-Çekici

DAF Trucks, en iyi performans gösteren tedarikçileri ödüllendiriyor

DAF, tedarikçilerin ürün geliştirme, operasyonlar ve satış sonrası destek alanlarındaki başarılarını değerlendirmek için kapsamlı Tedarikçi Performans Yönetimi Programından (SPM) yararlanıyor. DAF’ın Eindhoven’daki genel merkezinde düzenlenen 2024 DAF SPM Recognation Event sırasında çok sayıda tedarikçi onurlandırıldı.

Bir PACCAR şirketi olarak DAF, her yıl SPM Programında en iyi performans gösteren tedarikçilerini ödüllendiriyor. Bu onur, SPM Uzmanı, Lider ve Başarılı statüsüne ulaşan tedarikçilere verilir. SPM Programı, DAF ile tedarikçileri arasındaki işbirliğini ve sürekli iyileştirmeyi teşvik ederek performans iyileştirmelerine ve ürün yeniliklerine yol açar.

“DAF, 2023 SPM ödülünü kazananları ödüllendirmekten mutluluk duyuyor. DAF Yönetim Kurulu Üyesi ve PACCAR Satın Alma İcra Direktörü Jos Smetsers, “SPM Programına gösterdikleri bağlılık, DAF ile güçlü ortaklıklarını gösteriyor” dedi. “DAF’ın başarısına olan katkılarına değer veriyoruz”,

2023 SPM Ustaları:

Bharat Forge (Hindistan –güçlendirilmiş aks ve motor bileşenleri), Fiberpachs (İspanya – dış metal levha bileşen parçaları), Schulz Automotiva (Brezilya – demir döküm çözümleri), Ramkrishna Forgings (Hindistan – güçlendirilmiş aks bileşenleri), Theuws Group (Hollanda – dış bileşenler), Goodyear (ABD – lastikler) ve Berco (Hollanda – iç bileşenler).

Ayrıca 22 tedarikçi 2023 SPM Lideri, 47 tedarikçi ise 2023 SPM Lideri olarak onurlandırıldı. 2023 SPM Başarılıları:”Tedarikçilerin bağlılığı başarımız için kritik önem taşıyor ” dedi. “Bu tedarikçilerin SPM Programındaki çabalarını ve başarılarını büyük ölçüde takdir ediyoruz.”

Continue Reading

Kamyon-Çekici

DAF Trucks Vlaanderen “Factory of the Future” seçildi

DAF Trucks Vlaanderen “Factory of the Future” (Geleceğin Fabrikası) ödülüne layık görüldü. Bu prestijli ödülle, DAF’ın Belçika Westerlo’daki kabin ve dingil fabrikasının, dünyanın alanında en modern tesislerinden biri olarak en gelişkin ve ileri teknolojiye sahip bir tesis haline dönüşümünün etkileyici hikayesi takdir görüyor.

Belçika teknoloji federasyonu Agoria, her yıl Belçika’daki belirli sayıda öncü ve sürdürülebilir üretim tesisine Factory of the Future sertifikalarını teslim ediyor. Agoria; Flaman, Valon ve Brüksel bölgesinde teknoloji ve metal endüstrisinde 2000’den fazla şirket ve 320.000 çalışanını temsil ediyor. Belçika endüstrisinin gücünü artırmak için yenilikçiliği teşvik etmeyi amaçlıyor.

“Harika bir örnek”
 “DAF Trucks Vlaanderen, ‘Factory of the Future’ için harika bir örnek. Teknoloji sektörümüz, yalnızca güçlü şekilde yeniliği sürdürerek uluslararası alanda rekabet edebilir. Bunu teşvik etmeye ve desteklemeye devam etmeliyiz. Verimliliğimizi artırmanın ve Avrupa endüstrisinin içinde bulunduğu dijital ve çevre dostu yarışı önde götürmenin en iyi yolu bu! Bu aynı zamanda Flaman endüstri politikasının da mutlak odak noktası olmalıdır,” diyor Agoria Flaman Genel Direktörü Jolyce Demely.

“Gerçek ekip başarısı”
DAF Trucks için bu başarı, tesisin yeni nesil araçların üretimine hazırlanmak için yaşadığı önemli geçişin gerçek bir kanıtı.
“Öncelikle bu, gerçek bir ekip başarısıdır. Birlikte çevre dostu boya atölyesi, son derece robotize beyaz gövde tesisi ve iş arkadaşlarımız için olağanüstü ergonomi sunan yepyeni iç döşeme hattı gibi tamamen yeni bir kabin fabrikası geliştirip gerçekleştirdik,” diyor DAF Trucks Vlaanderen İdari Direktörü Stijn Van Eyken.

Van Eyken sözlerine şöyle devam ediyor: “Ayrıca, dingil fabrikası en yüksek kalitenin yanı sıra optimum çalışma koşulları da sunacak şekilde tamamen yeniden tasarlandı. Yeni Nesil DAF XD, XF, XG ve XG+ kamyonların, Westerlo’da üretilen mükemmel kabinler ve dingiller sayesinde de 2022 ve 2023 yıllarının International Truck of the Year ödülünü kazandığından eminim. ‘Factory of the Future’ ödülünü almak, yüksek teknolojili üretim sektörünün Belçika’da ne kadar başarılı olabileceğini bir kez daha gösteriyor.”

Sertifika, Flaman Başbakanı Jan Jambon tarafından Stijn Van Eyken’e verildi.

Continue Reading

Kampanya

Scania’dan Bakım Anlaşması Kampanyası

Scania, araçlarına özen gösteren ve en yüksek performansı elde etmek isteyen müşterileri için özel bir bakım anlaşması kampanyası sunuyor. Kampanya kapsamında, araç sahipleri yüzde 20’ye varan indirim ile 3 ay boyunca avantajlı kredi imkanından faydalanabilecekler.

15 Mart 2024 tarihine kadar sürecek olan kampanyadan 4×2, 6×2 ve 8×2 araçlar yararlanabilecek. Sadece Scania Oil içeren paketler için geçerli olan bu kampanyanın kredi finansman şart ve seçenekleri VDF-Volkswagen Doğuş Finansman A.Ş. tarafından sağlanıyor.

60.000 TL tutara kadar olan kredilerde 3 ay vade için 0 ve 6 ay vade için yüzde 0,73 faiz tutarları geçerli olacak. 80.000 TL tutara kadar olan kredilerde 3 ay vade için 0 ve 6 ay vade için yüzde 1,72 faiz imkanından yararlanılabilecek.

Satılan her 2 Scania’dan 1’i Bakım Anlaşmalı

Scania’nın müşterilerinin araçlarının operasyonel devamlılığı ve servis bakımı ile en yüksek ikinci el değerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla sunduğu bakım anlaşmaları,

büyük ilgi görüyor. 2023 yılında satılan her 2 Scania araçtan 1’i bakım anlaşması tercih etti.

Türkiye geneline yayılmış tüm yetkili servislerde geçerli olan bakım anlaşmaları ile Scania, müşterilerinin araç bakım maliyetleri ile birlikte toplam işletme maliyetlerini daha da düşürmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

 

 

Continue Reading
Reklam
Reklam
Reklam

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023