Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Blog

Kamil Koç, geçen yıl 340 bin seferle 15.5 milyon yolcu taşıdı

Kâmil Koç, 2023’e ilişkin verilerini açıkladı. 2023 itibariyle yaklaşık 340 bin sefer yapıp, toplamda 15.5 milyon yolcu taşıyan Kâmil Koç, yıl içinde en fazla yolcu ve sefer sayısını ise yaklaşık 1.500 sefer ve 81.723 yolcu ile 23 Nisan’da gerçekleştirdi.

Türkiye’nin ilk ve en çok tercih edilen seyahat firması Kâmil Koç, zorlu 2023 yılını doğru yatırım ve stratejilerle başarılı bir şekilde tamamladı. Yeni yatırım ve iş birlikleri ile filosunu büyüten, seyahat ağını genişleten, sefer ve yolcu sayısını arttıran Kamil Koç, 2023 performansını ve 2024 hedeflerini açıkladı.

“Cumhuriyetimizin 100. Yıl coşkusunu ülkemizin dört bir yanına taşıdık”

98 yıllık bir firma olarak 2023’te, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına yaraşır bir performans sergilediklerini vurgulayan Kâmil Koç Genel Müdürü Çağatay Kepek, şu açıklamalarda bulundu:

“Pandemi etkisinin hafiflediği ve umutla başladığımız 2023 yılının henüz başında, büyük deprem felaketi yaşadık. 11 ilimizin içinde bulunduğu geniş bir coğrafi alanda yıkıma yol açan 6 Şubat depreminin ilk saatleri itibariyle harekete geçerek, afet bölgesine yönelik seferlerimizi arttırdık. Ayni ve nakdi yardımların yanı sıra yine ilk saatler itibari ile yaklaşık 20 otobüsümüzü, başta arama kurtarma ve sağlık ekiplerinin havalimanı, şehir içi ve şehirlerarası transferleri olmak üzere Afet Koordinasyon Merkezi’nin emrine sunarak, gece gündüz arama kurtarma çalışmalarına katkı sunduk.

Ülkemiz için zorlu başlayan bu yılda, yine tarihimizin en önemli günü olan Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladık. Kâmil Koç olarak, Cumhuriyetimizin ilk yıllarında yola çıkmış ve kendisi ile yol arkadaşlığı yapmaktan her zaman gurur duymuş bir marka olarak, bu özel yılın anısına 100 aracımızı, özel olarak hazırlanan 100. Yıl tasarımı ile giydirerek, Cumhuriyet coşkusunu ülkemizin dört bir yanın taşımaya çalıştık.

cagatay-kepek-1.jpgTürkiye’de ve Avrupa’da yeni duraklarla seyahat ağımızı daha da genişlettik

Türkiye seyahat sektörünün köklü ve lider markası olarak, araç yatırımlarımız kapsamında 2023 yılında filomuza 10 adet sıfır araç kattık. Halihazırda 2.000 personelimiz dahil Kâmil Koç çatısı altında 6-7 bine ulaşan çalışanımız ve günde gerçekleştirdiğimiz 1.000’den fazla sefer ile ülkemizin bu alandaki öncü markası olmaya devam ediyoruz. Filomuzda 250’ye yakın kendi özmal aracımız dahil markamız altında hizmet veren yaklaşık 1.000 araçlık dev filomuzla, ülkemizin 72 ilindeki 357 seyahat noktasında yolcularımıza hizmet verdik. Yurt içinde son olarak, ülkemizin medeniyetler beşiği şehri Mardin ile karşılıklı seferlerimizi başlattık.

Yine yıl içinde Avrupa’nın en büyük şehirler arası otobüs ağı ve pazar liderliğine sahip iş ortağımız FlixBus ile birlikte bu kıtadaki seyahat ağımıza Bulgaristan’ın Rusçuk ve Romanya’nın Köstence şehirlerini ekledik. Bu iki şehrin ile birlikte halihazırda Avrupa’da 6 noktada hizmet veriyoruz.

Hem sefer hem de yolcu sayısında 2022 yılını geride bıraktık

Tüm bu yatırım ve iş birliklerimiz sayesinde ise, zorlu başlayan 2023 yılını beklentilerimiz doğrultusunda tamamladık. 2022 yılında toplamda 294 bin olan sefer sayımızı, 2023’te 340 bine çıkardık. Bu süreçte taşıdığımız toplam yolcu sayısı da 15.5 milyona ulaştı. 2023 yılında yaklaşık 300 milyon kilometre yol katetti. Diğer bir deyişle Kâmil Koç araçları, dünyanın etrafını yaklaşık 7.500 kez dolaşmış ya da Venüs’e 4 kez veya Mars’a yaklaşık 3 kez gidip-gelmiş oldular.

Ulaştığımız bu rakamlar da, Kâmil Koç’un organizasyon büyüklüğünü net bir şekilde ortaya koyuyor.

Bursa-İstanbul hattı en fazla yolcu taşıdığımız güzergâh oldu

Yıl içinde en fazla yolcu ve sefer sayısını ise, yaklaşık 1.500 sefer ve 80 binin üzerinde yolcu ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda gerçekleştirdik. Bayramlarda yoğunluğumuzun üst seviyeye çıkarken, yıl içinde en fazla yolcu yoğunluğumuz ise büyükşehirlerimiz arasında gerçekleşti. 2023’te en fazla yolcu taşıdığımız hat 285.883 yolcu ile Bursa-İstanbul oldu. Bu hattımızı sırasıyla 279.324 yolcu sayısıyla Ankara-İstanbul, 133.337 yolcuyla İstanbul-İzmir, 129.931 Ankara-Kayseri ve 114.793 yolcuyla da Ankara-Bursa güzergahları izledi.

2024 yılında 500 milyon TL’lik yatırım ile %10’lük büyüme hedefliyoruz

Kâmil Koç olarak, kurulduğumuz günden bu yana her zaman yol arkadaşlarımıza en iyiyi sunma gayreti ile çalıştık. Bu doğrultuda Kâmil Koç’un hizmet kalitesini, ülkemizin her noktasına taşımak, daha fazla insanımız için ulaşabilir kılmak adına yeni yatırım ve iş birlikleri ile seyahat ağımızı genişletmeye gayret ettik. Genç, modern ve daha konforlu araçlarla filomuzu sürekli güçlendirerek, yol arkadaşlarımız için seyahati daha da keyifli, konforlu hale getirmeyi hedefledik. Bu kapsamda, 2023 yılında mevcut özmal araç filomuzu 10 adet yeni otobüs yatırımı ile güçlendirdik.

Önümüzdeki yılda ise, bu yatırımları daha da büyüterek, araç filomuzu daha da gençleştirmeyi ve %10’lük bir büyümeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda, 2023 yılında yaptığımız yaklaşık 500 milyon TL’yi aşan bir yatırımla, 2024 yılında filomuza 53 adet yeni araç katmayı planlıyoruz. 2024 yılının ilk aylarında birbiri ardına teslim alacağımız bu son model otobüslerimizle birlikte filomuzun yaş ortalamasını da 4,02’den 1,83’e düşüreceğiz. 2024’te yolcu sayımızdaki hedefimiz ise 16-17 milyon kişiye ulaşmak.

Kâmil Koç Multimedya uygulaması sektöre kattığımız ilklerden biri

Yol arkadaşlarımızın seyahat konfor ve keyfini arttırmak üzere özel olarak geliştirdiğimiz Kâmil Koç Multimedya uygulaması ile kesintisiz kişiselleştirilmiş eğlence imkânı sunmaya başladık. 2023 yılında geliştirdiğimiz Kâmil Koç Multimedya uygulaması, özgün altyapısı ile TV ve radyo yayınlarının yanı sıra sunduğu internet erişimi ile sektörde gerçekleştirdiğimiz ilkler arasında yer alıyor. Böylece yeni yılda yolcularımıza en yeni teknolojilere sahip, güvenli ve konforlu araçlarımızla eşsiz bir seyahat deneyimi yaşatmayı amaçlıyoruz.

Van’dan Londra’ya tek sistem üzerinden 4 aktarmayla gitmek mümkün

Kâmil Koç, bir aile şirketi olduğu dönemde Ankara’nın batısında daha bölgesel bir firma olarak hizmet veriyordu. Bugün, ülke çapına yayılmış ulusal bir firma konumunda. Şimdi ise, uluslararası bağlantıları olan firma yapmaya çalışıyoruz. Yurt içinde seyahat ağımıza yeni noktalar eklemek için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Bunun yanında yurt dışı ağımıza ise Gürcistan’ı katmak için çalışıyoruz. Sonrasında Almanya, Avusturya ve Ukrayna hatlarımızı da açmayı planlıyoruz.

Artık yurtdışına seyahatte çok güzel aktarma biletleri satabiliyoruz. Bugün geldiğimiz noktada yol arkadaşlarımız Flixbus ile Van’dan Londra’ya, tek sistem üzerinde 4 aktarmayla gitme imkana sunabiliyoruz. 2024’te uluslararası bağı daha da genişletmek adına çalışmalarımız tüm hızıyla sürecek.

Personel eğitimlerimizi, geliştirerek kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz

98 yıldır ülkemizin yollarında kesintisiz bir şekilde hizmet veren bir firma olarak, personel eğitimi bizim için her zaman temel odak noktamızı oluşturdu. Bugün ülkemizin en çok tercih edilen markası isek, bunda kuşkusuz neredeyse Cumhuriyetimizle yaşıt, bir asra yaklaşan sektör tecrübemizin yanı sıra zamanın ve teknolojinin gelişimine göre kendimizi sürekli güncellememizin de önemli bir yeri var. Bunun başında ise, yolcu güvenliğini ve hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmak adına verdiğimiz personel eğitimleri geliyor. Değişen yolcu talepleri doğrultusunda yolcu memnuniyetimizi daha da yükseltmek amacıyla personelimizin gelişimine katkı sunuyoruz. Kaptanlarımıza gelişen teknoloji ve değişen kurallar çerçevesinde ileri seviyede araç ve güvenli sürüş eğitimleri, yine hostlarımıza da daha iyi hizmet ve iletişim eğitimleri veriyoruz. Ayrıca FlixBus’un iş birliğinde gerçekleştirdiğimiz FlixUni uygulaması üzerinden gelişmiş meslek eğitimleri de sunuyoruz. Yeni yılda da yine günün ve şartların gelişimi doğrultusunda bu eğitimlerimizi, geliştirerek kesintisiz bir şekilde sürdüreceğiz.

Kadın şoförleri sektöre kazandırmak adına pozitif ayrımcılık yapıyoruz

Kâmil Koç olarak, kadınların yeteneklerine, zekalarına ve her işi başarabileceklerine inanıyoruz. Bu doğrultuda gerek şirket bünyemizde ofislerimizde, bilet satışlarımızda çok sayıda kadın çalışma arkadaşlarımız mevcut. Ayrıca kadın şoförlerimiz de kurallara daha fazla uyuyor ve daha temkinliler. Bu nedenle onların sektörde kaptan olarak da daha fazla yer almaları gerektiğini savunuyoruz. Firma olarak da bunun için kendi adımıza özellikle kadın şoförlere yönelik bir pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Halihazırda 3 kadın kaptanımız başarıyla işlerine devam ediyorlar. Kapımız onlara sonuna kadar açık. Bu biraz da Kâmil Koç şirketinin kurucularından kaynaklanıyor. Aile şirketi dönemimizde 6 Yönetim Kurulu Üyesinin 5’i kadındı. Diğer bir deyişle şirketimizin DNA’sında kadın var ve bu özelliğimizi hiç bırakmadık.

Yol arkadaşlarımız için yolların itibarlısı olmaya devam edeceğiz

Kâmil Koç markası olarak, bugüne kadar hizmet verdiğimiz her noktada, yolcularımıza en iyiyi sunma hedefiyle çalıştık. Onların memnuniyeti bizim de mutluluğumuz oldu. Yol arkadaşlarımız son olarak, Kâmil Koç markasını, Türkiye’de yıl içinde itibarını en çok arttıran markaları ödüllendiren ilk ve tek etkinlik olan ‘The ONE Awards – Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde, Karayolu Taşımacılığı kategorisinde ‘Yılın İtibarlısı’ olarak seçtiler. Müşteri memnuniyetinin en önemli göstergelerinden biri olan ‘Yılın İtibarlı’ markası ödülüne bizi, üst üste layık gören tüm yol arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. Yeni yılda da yol arkadaşlarımız için seyahati konforlu, güvenli ve keyifli hale getirmeye devam edeceğiz. Kâmil Koç Ailesi olarak, yeni yılda da tüm yol arkadaşlarımıza sevdikleri ile güzel bir yıl diliyoruz.”

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog

Mercedes-Benz Türk’ten, Kamyon Şoförlerinin Yol Arkadaşlarına Bakım Fırsatı

Ürettiği kamyon ve otobüsler ile ağır ticari araç sektöründe standartları belirleyen Mercedes-Benz Türk, çatı şirketi Daimler Truck’ın global standartlarına uygun olarak sunduğu satış sonrası hizmetleriyle de fark yaratıyor. Müşterilerine; uzman ekipler ve en son teknolojiye sahip ekipmanlarla donatılmış, Türkiye genelinde kamyon ürün grubunda 46 yetkili servis lokasyonu ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sağlayan Mercedes-Benz Türk, Euro 6 ve Euro 5 motorlu kamyonlara yönelik yeni bakım kampanyalarıyla da müşterilerine birbirinden cazip avantajlar sunuyor.  

Her alanda üstün performans ve kaliteyi garanti eden ürünleri ve servis hizmetleriyle, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan Mercedes-Benz Türk, geniş yetkili servis ağı ve uzman teknisyenleri ile müşterilerine doğru ve hızlı çözümler sunuyor. Şirket, araçları yenileyen ve araçların ömrünü uzatan özel bakım kampanyalarıyla da müşteri beklentilerine cevap veriyor. Bu kapsamda müşterilerinin araçlarının bakım&onarım faaliyetlerini en hızlı ve kaliteli biçimde gerçekleştirerek servise gelen aracın en hızlı şekilde teslim edilmesini sağlıyor.

Satış Sonrası Hizmetleriyle müşteri memnuniyeti kriterlerini en iyi karşılayan marka olan Mercedes-Benz Türk bu kapsamda “Yol Arkadaşınız için Bakım Vakti” sloganıyla başlattığı kampanya ile Euro 6 motora sahip, model yılı 2016-2021 arasında olan Mercedes-Benz ActrosArocs ve Atego araçlar için motor ve zaman bakımı  seçeneklerinde cazip indirim fırsatları sunuyor.

Mercedes-Benz Türk’ün yeni başlattığı ve 30 Nisan’a kadar geçerli olan  “Efsane Kamyonlarınıza Efsane Bakım!” Kampanyası kapsamında da Euro 5 motora sahip Mercedes-Benz  Axor, Actros  ve Atego araçlarda motor  ve zaman bakımı seçeneklerinde cazip yedek parça fiyatları ile birlikte ücretsiz işçilik sunuluyor. 

Mercedes-Benz Türk’ün bir diğer kampanyası olan “Hızlı çözüm, cazip fiyat!” Kampanyası’nda motor değişimine ihtiyaç duyan OM 471, OM457 ve OM501 motorlu Euro 5 ve Euro 6 araçlar için 3 motor tipinde cazip fiyatlar sunuyor.

Mercedes-Benz Türk ayrıca “Sıfır gibi motor!” kampanyası ile eskiyen OM471 motorları için müşterilerine ekstra indirim sunuyor.

Bakım Kampanyaları hakkında ayrıntılı bilgiye 444 628 4 no’lu telefondan veya https://www.mercedesbenzturk.com.tr/kampanyalar/kamyon/satis-sonrasi-kampanyalari  linkinden ulaşılabilir.

Continue Reading

Blog

Motul’den Motobike Sürprizi!

Otomobil ve motosiklet dünyasının önde gelen yağ markası Motul, bisiklet pazarına hızlı bir giriş yapıyor. İstanbul’daki Motobike 2024’te ilk kez gösterilen Motul Bike Care Serisi, bisiklet tutkunlarının tüm bakım ihtiyaçlarını karşılayacak yüksek performanslı ve çevre dostu ürünleri ile öne çıkıyor. Türkiye’de kısa bir süre içinde satışa çıkacak ürünler, bisikletler için yağdan arındırma, yağlama, onarma, temizleme ve koruma özellikleriyle bisikletleri koruma altına alıyor. Tüm ürünler hem amatör hem de profesyonel bisiklet kullanıcılarına hitap ederken, çevreci ve organik bazlı yapısıyla da sevindiriyor.

 

Bisikletler için özel olarak geliştirilen Motul Bike Care Serisi, sürdürülebilirliğe önem veren sürücüleri sevindirecek özellikleriyle, Türkiye’de satışa sunulmaya başlıyor. Solvent, aerosol, tehlikeli piktogram içermeyen bakım ve koruma ürünleri, organik ve Ester bazlı özelliğiyle çevreye de zarar vermiyor.

%100 geri dönüştürülmüş ve biyobozunur ambalajlarla donatılan Bike Care Serisi, bisikletlerin ömrünü uzatırken insan sağlığına ve gezegenimize zarar vermiyor. Tüm seri kullanılmış eski yağdan arındırma, detaylı temizlik, yağlama ve koruma olarak 4 farklı görevi görüyor.

Fren Temizleyici, fren sistemindeki balata, kir ve kalıntıları temizleyerek gıcırtıları önlerken, fren performansının geri kazanılmasına katkı sağlıyor. Zincir Temizleyici, aktarma organlarındaki toz, kabuklaşmış kirleri temizlerken optimum yağlara hazırlıyor.  Karbon fiber, toz boya, cila, krom, plastik gibi yüzeylere zarar vermeyen Gövde Temizleyici tüm bisikletin genel temizliğini sağlıyor. Kuru Gövde Temizleyici ise iç mekanda, su gerektirmeyecek biçimde mat ve parlak yüzeylerde efektif temizlik sağlıyor, su geçirmez bir film tabakası oluşturuyor. Kuru ve ıslak yağlama özelliği sunan yağlayıcılar, bisikletin aktarma organlarını aşınmalara karşı koruyarak daha yumuşak bir sürüş deneyimi sunarken, korozyon ve paslanmayı önlüyor. Lastik onarım sıvısı ise bisiklet lastiklerinde delinmeleri ortadan kaldırırken lastik ve jant arasında daha sıkı bir sızdırmazlık sağlarken 9 ay kadar uzun ömür vaat ediyor.  Ayrıca tüm ürünler elektrikli bisikletlerde de güvenle kullanılabiliyor.

Bike Care serisi, Motul’un yüksek performanslı yağlayıcılardaki 170 yıllık deneyimi ve uzmanlığı kullanılarak, yeniliği tutku ve teknolojiyle birleştirerek geliştirildi.

 

 

Continue Reading

Blog

Bulung Logistics Filosunu 50 Yeni IVECO S-WAY Çekiciyle Güçlendirdi

Lojistik sektöründe geçen yılın en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Bulung Logistics, filosunu IVECO araçlarla büyütmeye devam ediyor. Şirket, yurt içi ve yurt dışı operasyonlarında kullanmak üzere 50 adet ADR donanımlı IVECO S-Way çekici satın aldı. Bulung Logistics’in Türkiye Genel Müdürü Savaş Kasap, “Yeni çekicilerimizle taşıma hacmimizi artırarak müşterilerimize kaliteli hizmet sunmak en önemli amacımız.” dedi.

Avrupa ve Kuzey Afrika ülkeleriyle Türkiye arasında lojistik çözümler sunan Bulung Logistics, çekici filosunu yeni araçlarla büyütmeye devam ediyor. Yeni satın alınan 50 adet IVECO S-Way çekici ile ilgili değerlendirmede bulunan Bulung Logistics’in Türkiye Genel Müdürü Savaş Kasap, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak yeni çekicilerle özmal araç ve ekipman sayılarının 700’e ulaştığını vurguladı. Kasap, IVECO S-Way çekicileri, yakıt tasarrufu, kabin konforu ve sürüş performansı özelliklerinden dolayı tercih ettiklerini belirtti.

“50 aracın tamamı ADR’li”

Söz konusu çekicilerin güvenlik ve verimlilik odaklı teknolojik donanımlarına da dikkati çeken Kasap, “ADR’li araçlar ile taşınması zorunlu olan yükler için IVECO S-Way çekiciler ile daha güvenli ve verimli hizmet sağlayarak müşterilerimize rekabet avantajı kazandıracağız.” dedi.

“Bulung Logistics’in büyümesine katkı sağlamak istiyoruz”

Teslimat töreninde konuşan IVECO Yetkili Satıcısı Iveco Otomotiv Genel Müdürü Rüştü Başargan, “Lojistik sektörünün en hızlı büyüyen firmalarından olan Bulung Logistics’e IVECO S-Way çekiciler ile katkı sunarak iş birliğimizi gelecek yıllarda da sürdürmek istiyoruz.”  dedi.

IVECO Yetkili Satıcısı Iveco Otomotiv Ağır Vasıta Satış Müdürü Çayan Tubay da “IVECO S-Way çekiciler, seri diferansiyel oranı ve 13 litrelik güçlü motor yapısıyla yakıt tasarrufu sağlıyor. Geniş kabin alanı ile de eşsiz bir konfor sunuyor.” diye konuştu. Tubay, Bulung Logistics’e teslim edilen 490 HP güce sahip IVECO S-WAY AS440S49T/FP-LT model araçların, diğer S-Way modellerinde olduğu gibi, iki yıl sınırsız full garanti ve 90 bin kilometrelik bakım aralıkları ile işletme giderlerini minimize ettiğini de söyledi.

Continue Reading
Reklam
Reklam
Reklam

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023