Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Blog

Karsan Yenilikçi Ürünleriyle İstanbul’da Düzenlenen Busworld 2024’ün Yıldızı Oldu!

Geleceğin teknolojilerini bugüne taşıyan ve öncü hamleleri ile sektöre yön veren Karsan, dünyanın önde gelen fuar ve organizasyonlarıyla teknoloji ve üretim gücünü tüketicilerin beğenisine sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda sektörün en büyük otobüs fuarı olan Busworld 2024’te yenilikçi ürün gamıyla katılım sağlayan Karsan, hidrojen, elektrikli ve otonom sürüş gibi yenilikçi teknolojileriyle dikkatleri üzerine çekti. Fuarın Karsan için oldukça verimli geçtiğini söyleyen Karsan Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, “Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” olma vizyonumuz ve Karsan Electric e-VOLUTION yolculuğumuz kapsamında önemli adımlar atmaya devam ediyoruz. Elektrikli ilk modelimizi pazara sunduktan sadece 3 yıl sonra, 6 metreden 18 metreye kadar tüm boyutlarda elektrikli araç sunabilen ilk marka olduk. Ayrıca şu anda toplu ulaşımda elektrikli, hidrojen ve otonom teknolojilerini aynı anda sunabilen tek Avrupalı markayız. Bugün itibarıyla 23 ülkede 1100’den fazla elektrikli Karsan dünya halklarına çevre dostu ve yüksek konforlu hizmet veriyor. Elektrikli araçlarımızla şimdiden 160 milyon kilometreyi aşan bir deneyime ulaştık. Bu da hem mevcut araçlarımızı hem de yeni araçlarımızı geliştirmek için bize rehber oluyor. Hedefimiz endüstrimizde küresel bir mobilite lideri olmak, Karsan’ı global bir marka yapmak. Bu yıl elektrikli alanda büyüme hızımızı artırarak zirvedeki konumumuzu korumayı hedefliyoruz. Ayrıca Japonya pazarının ardından diğer sağdan direksiyonlu ülkeleri de gündemimize aldık. Bu kapsamda sağdan direksiyonlu e-JEST’i bu yıl sonunda İngiltere pazarına sunmayı planlıyoruz” dedi.

Avrupa başta olmak üzere dünyada toplu ulaşımın elektrikli ve otonom dönüşümünde öncü rol oynayan Karsan, yeni teknoloji ve üretim gücünü sektörün önde gelen fuar ve organizasyonlarında tüketicilerin beğenisini sunmaya devam ediyor. Toplu ulaşımdaki inovasyon gücü ve kusursuz hizmet anlayışıyla Avrupa’nın en çok tercih edilen araçlarını geliştiren Karsan, sektörün en büyük otobüs fuarı olan Busworld 2024’te geniş ürün gamı ve çözümleriyle yer aldı. Yoğun bir katılıma sahne olan ve İstanbul’da gerçekleştirilen fuarda Karsan, geleceğin teknolojisiyle donatılmış, çevre dostu modelleri Otonom e-ATAK, hidrojen teknolojisinin toplu ulaşımdaki en verimli halini temsil eden e-ATA HYDROGEN ve sağdan direksiyonlu yeni e-JEST ile gövde gösterisi yaptı.

 

Karsan elektrikli dönüşümde Türkiye’de de öncü! 

Karsan, Busworld’de sergilediği hidrojen, elektrik ve otonom teknolojilere sahip araçlarıyla sektördeki tüm yenilikleri bir araya getirerek büyük ilgi topladı. 1100’den fazla aracıyla dünya halklarına çevreci ve sürdürülebilir ulaşımın konforunu yaşatan Karsan, sadece uluslararası arenada değil, ülkesinde de öncü rolünü sürdürüyor. Avrupa’dan sonra Türkiye’de de toplu ulaşımda elektrikli dönüşüm için harekete geçen Karsan, 66 adetlik elektrikli araç teslimatıyla bu alandaki liderliğini pekiştiriyor. Son olarak Aselsan’a 60 adet e-JEST teslimatı gerçekleştiren Karsan, İTÜ ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde de 2 adet Otonom e-ATAK aracını çalıştırıyor. Karsan, Antalya ve Bursa’nın ilk elektrikli toplu ulaşım araçları olan 8 metrelik e-ATAK ve 12 metrelik e-ATA ve modelleriyle de bölge ulaşımına önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. Fuarın Karsan için oldukça verimli geçtiğini söyleyen Karsan Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, 60 yıllık otomotiv deneyimi ve 2 bin 600 kişilik çalışma ekibiyle “start-up” ruhuyla hareket ettiklerini ifade etti. Şirket olarak şehir içi taşımacılığın geleceğinde öncü ve lider olma yolunda büyük adımlar attıklarını vurgulayan Muzaffer Arpacıoğlu, “Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” olma vizyonumuz ve Karsan Electric e-VOLUTION yolculuğumuz kapsamında önemli adımlar atmaya devam ediyoruz. Elektrikli ilk modelimizi pazara sunduktan sadece 3 yıl sonra, 6 metreden 18 metreye kadar tüm boyutlarda elektrikli araç sunabilen ilk marka olduk. Bugün itibarıyla 23 ülkede 1100’den fazla elektrikli Karsan dünya halklarına çevre dostu ve yüksek konforlu hizmet veriyor. Elektrikli araçlarımızla şimdiden 160 milyon kilometreyi aşan bir deneyime ulaştık. Bu da hem mevcut araçlarımızı hem de yeni araçlarımızı geliştirmek için bize rehber oluyor” dedi.

 

Eksi 25 derecede bile yolcu taşıyoruz!

Karsan’ın Avrupa’daki başarılarıyla tanınan bir marka haline geldiğine işaret eden Muzaffer Arpacıoğlu, şöyle devam etti: “2019’da Avrupa pazarına giriş yaptık ve bu 5 yıllık süreçte aralıksız olarak büyüyoruz. Geçen yıl Avrupa elektrikli otobüs pazarında 6’ncı sıraya yükseldik. Sınıfının öncüsü olan e-JEST, yüzde 29’luk pazar payıyla son 4 yıldır üst üste Avrupa’da elektrikli minibüs pazarının lideri. Aynı şekilde son 4 yıldır Avrupa’da elektrikli midibüs segmentinin lideri olan 8 metrelik e-ATAK modelimiz de yüzde 24’lük paya sahip. Öte yandan Otonom e-ATAK modelimiz ilkleri başarmaya devam ediyor. Aracımız Avrupa’da tünelden geçebilen ilk sürücüsüz araç olurken bugüne kadar 27 bin yolcu taşıdı. Otonom araçlarda 75 bin kilometreyi aşan sürüş gerçekleştirdik ve bunu -25 derece gibi zorlu hava şartlarında bile deneyimleme fırsatı yakaladık. Bugüne kadar Amerika, Romanya, Fransa, Norveç, Finlandiya ve Türkiye olmak üzere farklı şehirlerde 8 ayrı Otonom e-ATAK projesini devreye aldık. En büyük modelimiz olan 18 metrelik e-ATA da İtalya ve Romanya’da segmentinin lideri konumunda. Bugüne kadar Avrupa’dan 184 adet e-ATA siparişi aldık ve bunun 106 adedini şimdiden teslim etmiş durumdayız. Yıl sonuna kadar kalan 78 aracımızı da teslim etmiş olacağız.”

Karsan geleceğin mobilitesini şekillendiriyor!

Karsan Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, Karsan’ın sadece araç üretmediğini, aynı zamanda geleceğin mobilite teknolojilerini kullanarak yenilikçi mobilite çözümleri geliştirdiğini belirtti. Arpacıoğlu, “Geleceğin mobilitesini inşa etmek üzere her geçen gün teknolojilerimizi yeniliyor, iyileştiriyor ve geliştiriyoruz. Bu doğrultudaki yeniliklerimizden, ‘Platooning’ ve ‘Remote Driving’ Otonom e-ATAK aracımızda ADASTEC iş birliği ile devreye aldığımız özelliklerimiz” dedi. Platooning teknolojisinin avantajlarını vurgulayan Arpacıoğlu, “Platooning teknolojisi, 8 metrelik 2, 3 ya da daha fazla Otonom e-ATAK’ın yoğun saatlerde 16 metre veya 24 metre uzunluğunda, hayali körüğe sahip tek bir otobüsmüş gibi çalışmasına olanak sağlıyor. Operatörler, büyük körüklü bir otobüs almak yerine senkronize hareket eden 2 veya 3 Otonom e-ATAK’ı bu özellikle çalıştırarak aynı yolcu kapasitesine hatta daha fazlasına sahip olabilecek. Bu sayede yoğun saatlerde arka arkaya kullanım yapılabilecekken, daha az kalabalık saatlerde aralıklı kullanım gerçekleştirerek enerji tüketiminden tasarruf edilebilir. Uzaktan Sürüş teknolojisi ise beklenmedik durumlarda araca anında müdahale edilmesine olanak tanıyor, böylece güvenlik sürücüsü maliyetini ortadan kaldırıyoruz” dedi.

Karsan’ın ısı pompası teknolojisi ile daha verimli araçlar

Elektrikli araçlarda verimliliği artırmak için geliştirilen yeni teknolojilerden bahseden Arpacıoğlu, “Isı pompası teknolojisini -25 derecede çalışacak şekilde geliştirdik. Bu sayede e-ATA serimizde enerji tüketimini %80 azaltarak daha uzun menzil sunuyoruz. Ayrıca araçlarımızın ağırlığını azaltma çalışmalarıyla 12 metrelik e-ATA aracımızı 2025’te 900 kilogram hafifleteceğiz. Bu iyileştirmelerle e-ATA modelimiz, sınıfının en iyi enerji tüketimi ve yolcu kapasitesini sunacak” dedi.

Sağdan direksiyonlu e-JEST’te yeni hedef İngiltere!

Karsan’ın Avrupa’da olduğu gibi Kuzey Amerika’dan Japonya’ya kadar çok geniş bir coğrafyada tercih edilen bir marka olma yolunda hızla ilerlediğini söyleyen Karsan Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, “Kuzey Amerika pazarında kısa sürede önemli ilerlemeler kaydettik. Şu anda Kanada ve ABD’de hizmet vermek üzere 153 adet e-JEST aracımızın Kuzey Amerika’ya teslimatını gerçekleştirdik. Ayrıca geçtiğimiz yılın sonunda ilk sağdan direksiyonlu e-JEST’i de Japonya pazarına sunarak, Japonya’nın ilk elektrikli Avrupalı otobüs markası olduk. Japonya bizim için sağdan direksiyonlu model ihraç ettiğimiz ilk pazarımız oldu. Son aracımız olan 12 metrelik e-ATA HYDROGEN ile Avrupa’da bir ilki daha gerçekleştirdik. 500 kilometreyi aşan menzili ve 95 yolcu kapasitesiyle sınıfının en iyi özelliklerine sahip olan aracımız, sadece 7 dakikalık dolum hızıyla da dikkat çekici bir performans sunuyor” diye konuştu.

Müşterisi Neredeyse, Karsan Orada!

Karsan olarak elektrikli mobilite alanında global bir marka olma yolunda hızla ilerlediklerini ifade eden Muzaffer Arpacıoğlu, “Misyonumuz müşterilerimize satış sırasında yenilikçi ürünleri sunarken, satış sonrasında da en iyi deneyimi sunmak. Bu nedenle de ‘Sen neredeysen biz ordayız’ sloganı ile müşterilerimizin ihtiyaç duydukları her zaman yanında oluyoruz. Teknik eğitimlerimiz, online yardım masamız, 7/24 uluslararası çağrı merkezimiz, özel satış sonrası takımlarımız ve uzaktan diyagnoz sistemimizle müşterilerimizin ihtiyaç duydukları anda destek oluyor ve çözüm sunuyoruz. Almanya, Bursa ve son olarak İtalya’da kurduğumuz yedek parça depolarımızla sevkiyatları hızlandırdık. Hedefimiz toplu ulaşımda global ölçekte mobilite lideri olmak. Bu yıl büyümemizi sürdürerek hedef pazarlarımızdaki lider konumumuzu korumayı hedefliyoruz. Ayrıca Japonya pazarının ardından diğer sağdan direksiyonlu ülkeleri gündemimize aldık. Bu kapsamda sağdan direksiyonlu e-JEST’i bu yıl sonunda İngiltere pazarına sunmayı planlıyoruz” dedi.

 

 

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog

Aytemiz’den CarrefourSA Müşterilerine Özel İndirimli Yakıt Kampanyası

Aytemiz ve CarrefourSA iş birliğiyle hazırlanan akaryakıt indirimi kampanyası çerçevesinde, market alışverişini CarrefourSA online ya da CarrefourSA mağazalarında yapan CarrefourSA Kart sahipleri, Aytemiz Vaay mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirecekleri benzin veya motorin alımlarında %4’e varan anında indirimden yararlanabilecek.

Akaryakıt sektöründe şaşırtan ürün ve hizmetleri ile dikkat çeken Aytemiz, Kurban Bayramı tatili yaklaşırken CarrefourSA ile birlikte indirimli akaryakıt kampanyasını başlattı. 15 Temmuz 2024 tarihine kadar geçerli kampanya kapsamında bireysel CarrefourSA Kart sahipleri, Aytemiz Vaay mobil uygulaması üzerinden Aytemiz istasyonlarında yapacakları motorin alışverişlerinde anında %3,5; benzin alışverişlerinde ise anında %4 özel indirimden faydalanabilecekler.

Kampanyadaki indirimden yararlanmak için CarrefourSA mağazalarında yapılan alışveriş sonrasında verilen kasa fişinin altında yer alan kişiye özel kampanya kodunun Aytemiz Vaay mobil uygulamasında, ‘Katılım Kodunu Gir’ alanına tanımlanması gerekiyor. Böylece CarrefourSA müşterileri, her benzin veya motorin alımlarında anında indirim kazanıyor. Kampanya bitimine dek Aytemiz Vaay uygulaması üzerinden yapılacak her benzin ya da motorin alışverişinde, aynı indirim oranlarından faydalanmak da mümkün.

 

Aytemiz Vaay kullanıcılarına 100 TL CarrefourSA puan hediye!

Aytemiz Vaay kullanıcıları ayrıca, CarrefourSA’dan yapacakları 1.000 TL ve üzeri alışverişte de 100 TL’lik CarrefourSA puanı kazanıyor.

Bu fırsattan yararlanmak için Aytemiz Vaay uygulaması üzerinden temin edilecek kodların, CarrefourSA uygulaması ya da CarrefourSA kart web sitesinde yer alan “kampanya kodu ekle” bölümünden tanımlanması yeterli olacak.

Kampanyaya dair detaylı bilgiye https://www.aytemiz.com.tr ve https://www.carrefoursa.com/aytemiz  adresinden ulaşılabilir

Continue Reading

Blog

İkinci El Piyasasında Mayıs Ayı Reel Fiyatlarında %3 Düşüş Gözlemlendi

Türkiye’nin otomobil dikeyinde ilk online ilan platformu arabam.com, mayıs ayının ikinci el ilan verilerine dayanarak hazırlanan analizi paylaştı. İlan fiyatları baz alınarak oluşturulan arabam.com aylık fiyat endeksine göre; mayıs ayında ilan fiyatlarında kayda değer bir düşüş olmadığı görülmekle birlikte enflasyondan arındırılmış reel fiyatlarda %3 puanlık düşüş gözlemlendi. Reel fiyatlardaki bu düşüş sebebinin; 7 Temmuz’dan itibaren sıfır araçlarda yürürlüğe girecek olan GSR II regülasyonunun da büyük ölçüde etkili olduğu düşünülüyor.

Türkiye’nin otomobil dikeyinde ilk online ilan platformu arabam.com, mayıs ayının merakla beklenen ikinci el ilan verilerini paylaştı. Bu verilere göre mayıs ayında enflasyondan arındırılmış reel fiyatlarda %3’lük düşüş yaşandı. İlan fiyatları bazında analizlere göre ikinci el araçların ortalama fiyatı 684.042 TL oldu. 5 yaşa kadar olan araçların ilan oranı %1 puanlık artış gösterdi. Mayıs ayında ilanlarda en çok görülen markalar Fiat, Renault, Volkswagen; en çok görülen modeller ise Clio, Megane ve Astra oldu.

arabam.com Trink sat! & arabam.com oto ekspertiz GMY’sı Halil Ali Şenay, ikinci ele olan talebin düşüşünde 7 Temmuz’dan itibaren sıfır araçlarda yürürlüğe girecek olan GSR II regülasyonu doğrultusunda stoklarını önden eritmek isteyen markaların gerçekleştirdikleri kampanyaların da etkisi olduğunu belirtti. Son 1 ay içerisinde gerçek satış fiyatında yani ilan fiyatında yapılan pazarlık sonrası gerçekleşen satış fiyatında segmentine göre ortalama %3-5 civarlarında marj gözlemlediklerini belirten Şenay, bayram sonrası otomotiv sektöründeki beklentilere de değindi. “Bayram tatili sonrasında, tatil sezonu ile birlikte piyasanın biraz daha gevşeyeceğini düşünüyorum. 7 Temmuz sonrasında yine 0 km. araç bulunurluğu, kurlar ve kredilerdeki değişimler ikinci el araçların fiyatlarında belirleyici ana faktörler olacaktır” şeklinde açıklama yaptı.

  1. el otomobil piyasasının nabzını tutan arabam.com’un mayıs ayı ilanlarında gözlemlenen diğer trendler şöyle gerçekleşti:

İlanlarda en çok görülen markalar Fiat ve Renault

arabam.com’da en çok ilan verilen markalarda sıralama ilk 5, yılbaşından bu yana değişmedi. Mayıs ayında da ilanlarda en çok görülen markalar sırasıyla Fiat, Renault, Volkswagen, Ford, Opel, Hyundai, Peugeot, Toyota, Citroen ve Honda oldu. Model bazında bakıldığında ise mayıs ayında en çok ilan verilen otomobil modelleri sırasıyla Clio, Astra, Megane, Corolla, Egea, Focus, Polo, Passat ve Civic oldu.

1.000.000 TL’nin üzerindeki araçların ilan sayısı arttı

Mayıs ayında ilanlarda 1.000.000 TL üzerindeki araçların oranı %1 puanlık artış gösterdi. Mayıs’ta ilanlara yeni giren 600.000 TL’ye kadar olan araçların oranı ise %2 azaldı. 500.000 TL ve altı araçların ilan oranı %45, 500.001 – 600.000 TL aralığındaki araçların oranı %12 oldu. 600.001 TL – 700.000 TL aralığındaki araçların oranı %10, 700.001 – 800.000 TL aralığındaki araçların oranı %8 ve 800.001 – 1.000.000 TL aralığındaki araçların oranı %10 şeklinde gerçekleşti. 1.000.000 TL’nin üzerindeki araçların ilan oranı ise %14 oldu.

Continue Reading

Blog

Yeni BMW 520i Sedan Satışa Sunuldu

Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilcisi olduğu BMW’nin Business Sedan segmentinin dünyadaki öncü modeli 5 Serisi, Türkiye’ye özel 1.6 litre hacmindeki mild-hybrid benzinli motor seçeneği olan Yeni BMW 520i versiyonuyla yollara çıkmaya hazırlanıyor. BMW’ni Bul platformu üzerinden satışa sunulan Yeni BMW 520i Sedan, 4.384.600 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

BMW’nin “The Power Of Choice” yaklaşımıyla aynı gövdede farklı motor seçenekleri sunan Yeni BMW 5 Serisi Sedan, içten yanmalı dizel ve elektrikli motor versiyonlarına ek olarak merakla beklenen mild-hybrid benzinli motor seçeneği Yeni BMW 520i Sedan ile Türkiye’de Ağustos ayında yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni BMW 520i Sedan, dört silindirli, turbo beslemeli ve mild-hybrid teknolojisine sahip 1.6 litrelik içten yanmalı bir motoru güç ünitesi olarak kullanıyor. Bu motor toplamda 190 beygir maksimum güç ve 310 Nm tork üretiyor. Bu gücü arka tekerleklerine 8 ileri Steptronic şanzımanıyla aktaran Yeni BMW 520i Sedan, 0’dan 100 km/s hıza 7.9 saniyede ulaşıyor. Business Sedan segmentinin dünyadaki öncüsü olan BMW 5 Serisi’nin Türkiye’deki en yeni motor seçeneğine sahip versiyonu Yeni BMW 520i Sedan, Luxury Line ve M Sport tasarım paketleriyle tercih edilebiliyor.

BMW’nin Yeni Tasarım Dilinin En Güncel Örneği
Yeni BMW 520i Sedan, markanın imzası niteliğinde BMW Böbrek Izgaralarının modern yorumu ve dört bölümden oluşan farlarıyla ön görünümünü oluşturuyor.

Otomobilin yan profili incelendiğinde ise markanın 1960’lı yılların başından beri neredeyse tüm BMW modellerine uyguladığı Hofmeister Kıvrımı ve bu detay üzerindeki model ismiyle dikkat çekiyor.

Yeni BMW 520i Sedan’ın arka kısmı L formundaki krom çıtalarla bezenmiş ve yere paralel olarak konumlandırılmış stop lambalarıyla tamamlanıyor.

 

Üstün Teknolojiyle Harmanlanmış İç Mekan
Yeni BMW 520i Sedan’ın iç mekanı, sürücü odaklı tasarımıyla öne çıkan BMW Kavisli Ekran ile kullanıcıları karşılıyor. 12,3 inç boyutundaki bilgi ekranını 14,9 inç büyüklüğünde multimedya ekranı tamamlıyor. BMW Kavisli Ekran sayesinde otomobilin içinde yer alan fiziksel düğmeler en az seviyeye indiriliyor.

Yeni BMW 7 Serisi ile birlikte tanıtılan BMW Interaction Bar, Yeni BMW 520i Sedan’da da araç içi kullanıcı deneyimini bir üst sınıfa çıkarıyor. Ambiyans aydınlatmayla birlikte inovatif bir kombinasyon yaratan sistem, ön konsoldan kapı içlerine kadar uzanarak Yeni BMW 520i Sedan’ın içinde geçirilen süreyi daha eğlenceli kılıyor.

Otomobilin yeniden tasarlanan direksiyonu düz alt kısmı ve üç kollu yapısıyla öne çıkıyor. Direksiyon üzerinde yer alan düğmeler Yeni BMW 520i Sedan’da dokunmatik özelliği sayesinde bilgi ekranı, multimedya ayarları ve Head Up Display ekranını kolaylıkla yönetebiliyor. Konsolun ortasında yer alan yeni vites seçici paneli, ambiyans aydınlatması sayesinde araç içindeki premium havayı destekliyor.

Business Sedan Konforunu Standart Sunduğu Donanımlarıyla Genişletiyor
Yeni BMW 520i Sedan, şık ve dinamik tasarımının yanında standart olarak sunduğu seçkin donanımlarıyla da dikkat çekiyor.

BMW Head-Up Display, Adaptif LED Farlar, Panoramik Cam Tavan, Ön Koltuk Havalandırma, BMW Iconic Glow Dış Tasarım Paketi, Güneş Korumalı Arka Camlar, 4-bölge Otomatik Klima, HIFI by Harman Kardon Ses Sistemi, Kablosuz Şarj Haznesi, Kristal İç Tasarım Ögeleri, park esnasında 360 derece görüş sağlayan Park Asistanı Plus, yarı otonom sürüşe imkan tanıyan Sürüş Asistanı Professional, BMW Gesture Control ve Arka Cam Perdeleri Yeni BMW 520i Sedan modelinin zengin standart donanımları arasında yer alıyor.

Continue Reading

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023