Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Blog

OMODA Avrupa’da Işıldıyor!

Çinli SUV markası OMODA, yenilikçi modelleri ve üstün kalite anlayışıyla dünya pazarlarında adını duyurmaya devam ediyor. Başta Avrupa olmak üzere çok sayıda otomotiv markasının odak noktası haline gelen yeni enerji aracı pazarına odaklanan OMODA, küresel yapılanmasına yeni bir canlılık katmak üzere Avrupa pazarında stratejik atılımlar gerçekleştirmeye devam ediyor. Avrupa pazarı ile büyümek ve birlikte daha çevre dostu, daha akıllı ve birbirine bağlı bir ulaşım geleceği yaratmak için hazırlanan OMODA, küresel olarak genişlemesini sürdürürken yerelleştirilmiş bir satış ve servis ağı sistemi kurarak yerel olarak da büyümesini sürdürüyor.

Küresel otomotiv endüstrisi yönünü elektrikli araçlara çevirmiş durumda. Bu kapsamda başta Avrupa olmak üzere yeni enerji aracı pazarı çok sayıda otomotiv markasının odak noktası haline geldi. Chery Grubu bünyesinde önemli bir yere sahip olan OMODA da, 2024 yılında, potansiyel açısından zengin bu bölgeye odaklandı. Marka, küresel yapılanmasına yeni bir canlılık katmak üzere Avrupa pazarında stratejik atılımlar gerçekleştirmeye devam ediyor.

Küresel pazarda en hızlı büyüyen markalar arasında!

Bu hedef doğrultusunda OMODA, Avrupa pazarının olumlu talebine ve tüketici ihtiyaçlarına hızlı bir yanıt olarak 20 Mayıs’ta 1.000 aracını İngiltere’ye sevk etti. Bu hamle, OMODA’nın Avrupa pazarı stratejisinde önemli bir adımı temsil ediyor ve markanın küresel stratejisinin somutlaşmasına örnek teşkil ediyor. Ardından marka, 22-26 Mayıs tarihleri arasında İspanya’da gerçekleştirilen Madrid Otomobil Fuarı’nda sahneye çıktı. Fuarda konuşan OMODA Genel Müdür Yardımcısı Charlie Zhang, “OMODA markası 2023 yılında genç, kişiselleştirilmiş bir marka imajı olarak doğdu ve hızla yaygınlaştı. Bugüne kadar, küresel kümülatif satış hacmimiz 220 bin adedi aştı ve 6 kıtada 40’ın üzerinde pazara başarıyla girerek küresel olarak en hızlı büyüyen otomotiv markalarından biri haline geldik. Chery Grubu’nun ana ürün grubu olan OMODA serisi, kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik derin içgörü, benzersiz yenilikçi tasarım ve LOHAS tarzı ekolojik faaliyetleriyle küresel genç kullanıcıların beğenisini hızla kazandı” dedi.

Marka, son dönemde de OMODA 5 ile İtalya’nın Napoli ve Torino kentlerinde düzenlenen ünlü otomobil fuarlarına katılarak basın ve tüketicilerden yoğun ilgi gördü. OMODA, haziran ayında yeni enerjiyi kullanan ilk crossover SUV’u ile İngiltere’deki Londra Teknoloji Haftası’na katılacak. Dünya sahnesinde sıkça yer alarak uluslararası marka imajını hızla güçlendiren OMODA, aynı zamanda yenilikçi tasarım konseptlerini ve üstün ürün kalitesini küresel tüketicilere yakından göstermek için önemli de bir fırsat yakalamış oluyor. Avrupa stratejisini küresel kaliteye ve yerelleştirmeye odaklı olarak sürdüren marka, OMODA 5 modeliyle İtalya’daki Torino Otomobil Fuarı’na katıldı.

Ana hedef kaliteli ürünler geliştirmek!

Kurulduğu günden bu yana ürün mükemmelliği ve üst düzey yaratıcılıkla hareket eden OMODA; küresel vizyon, küresel Ar-Ge, küresel üretimde yüksek standartlar ilkeleriyle sürekli küresel kalite gereksinimlerini karşılayan ürünler geliştirmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda ürün geliştirme açısından uluslararası üst düzey markalarla sürekli kendini kıyaslayan marka, küresel düzenlemelere uyarak Avrupa, Orta Amerika, Güney Amerika ve Güneydoğu Asya’nın standartlarını dikkate alıyor. Böylece OMODA, küresel olarak farklı pazarların araç kullanım gereksinimlerine çözüm üretmeye odaklanarak küresel kullanıcıların gerçek ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı araştırmalar yürütüyor ve kaliteli ürünler üretmek üzere temel oluşturuyor. OMODA, teknik nitelik ve yerel üretimi teşvik ederek üretimde hassas küresel fabrika yapılanmalarıyla ilerliyor. Marka, titiz bir kalite değerlendirme sistemi hedefiyle hareket ediyor ve bunun sonucu olarak her OMODA modeli üstün işçilik kalitesiyle dikkat çekiyor.

 

Yerel satış ve servis ağlarıyla büyüyor!

Küresel olarak genişlemesini sürdüren OMODA, yerelleştirilmiş bir satış ve servis ağı sistemi kurarak yerel olarak da büyüyor. Marka, satış sonrası gereksinimlerini karşılamak üzere dünya genelinde bileşen merkezleri kurdu ve küresel pazarlarda parça garantileri ve teknik destek sağlayarak kullanıcı deneyimini sürekli olarak geliştiriyor. OMODA markası bu yılın şubat ayında İspanya pazarına resmi olarak girdi. Nisan ayında İspanya hükümetinin desteğiyle OMODA, Avrupa kıtasında yerel üretime başladı. OMODA’nın derin yerelleşme yaklaşımı, sadece satış ve servis ağı oluşturma değil, aynı zamanda yerel kültürlere olan anlayış ve saygıda da kendini gösteriyor. OMODA, yerel topluluklarla yakın iş birliği içinde yerel tüketiciler için güvenilir bir ortak ve onlara mükemmel ve güvenilir hizmetler sunuyor. OMODA bu yılın temmuz ayında İspanya’da bir deniz çevre yönetimi ve koruma projesi için IUCN ile resmi olarak iş birliği yapacak. OMODA’nın küresel kalite, küresel standartlar ve küresel üretim konusundaki temel stratejisi sadece Avrupa pazarında bilinmekle kalmadı, aynı zamanda küresel otomotiv endüstrisindeki yeni rekabet turunda marka için sağlam bir temel oluşturdu. OMODA, gelecekte de üstün kalite, yenilikçi tasarım ve sürdürülebilir kalkınma felsefesiyle küresel tüketicilere daha fazla değer ve sürpriz sunmaya devam edecek. OMODA, Avrupa pazarı ile büyümek ve birlikte daha çevre dostu, daha akıllı ve birbirine bağlı bir ulaşım geleceği yaratmak için geleceğe hazırlanıyor.

OMODA 5’in tasarımı ve performansı övgü aldı!

OMODA, İspanya’da düzenlenen üst düzey bir basın test sürüşü etkinliği ile dikkatleri üzerine çekti. Etkinliğe İspanya’nın önde gelen basın temsilcileri ve tanınmış otomotiv endüstrisi uzmanları katılırken, test sürüşünde dünya genelinde çok ses getiren OMODA 5 Serisi kullanıldı. Katılımcılar, OMODA modellerinin olağanüstü performansına ve yenilikçi tasarımına övgüde bulundu. Bu etkinlik, OMODA serisinin otomotiv dünyasındaki etkisini artırdı ve Avrupa basını ile tüketiciler üzerindeki etkileşimi ve güveni artırdı.

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog

Aytemiz’den CarrefourSA Müşterilerine Özel İndirimli Yakıt Kampanyası

Aytemiz ve CarrefourSA iş birliğiyle hazırlanan akaryakıt indirimi kampanyası çerçevesinde, market alışverişini CarrefourSA online ya da CarrefourSA mağazalarında yapan CarrefourSA Kart sahipleri, Aytemiz Vaay mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirecekleri benzin veya motorin alımlarında %4’e varan anında indirimden yararlanabilecek.

Akaryakıt sektöründe şaşırtan ürün ve hizmetleri ile dikkat çeken Aytemiz, Kurban Bayramı tatili yaklaşırken CarrefourSA ile birlikte indirimli akaryakıt kampanyasını başlattı. 15 Temmuz 2024 tarihine kadar geçerli kampanya kapsamında bireysel CarrefourSA Kart sahipleri, Aytemiz Vaay mobil uygulaması üzerinden Aytemiz istasyonlarında yapacakları motorin alışverişlerinde anında %3,5; benzin alışverişlerinde ise anında %4 özel indirimden faydalanabilecekler.

Kampanyadaki indirimden yararlanmak için CarrefourSA mağazalarında yapılan alışveriş sonrasında verilen kasa fişinin altında yer alan kişiye özel kampanya kodunun Aytemiz Vaay mobil uygulamasında, ‘Katılım Kodunu Gir’ alanına tanımlanması gerekiyor. Böylece CarrefourSA müşterileri, her benzin veya motorin alımlarında anında indirim kazanıyor. Kampanya bitimine dek Aytemiz Vaay uygulaması üzerinden yapılacak her benzin ya da motorin alışverişinde, aynı indirim oranlarından faydalanmak da mümkün.

 

Aytemiz Vaay kullanıcılarına 100 TL CarrefourSA puan hediye!

Aytemiz Vaay kullanıcıları ayrıca, CarrefourSA’dan yapacakları 1.000 TL ve üzeri alışverişte de 100 TL’lik CarrefourSA puanı kazanıyor.

Bu fırsattan yararlanmak için Aytemiz Vaay uygulaması üzerinden temin edilecek kodların, CarrefourSA uygulaması ya da CarrefourSA kart web sitesinde yer alan “kampanya kodu ekle” bölümünden tanımlanması yeterli olacak.

Kampanyaya dair detaylı bilgiye https://www.aytemiz.com.tr ve https://www.carrefoursa.com/aytemiz  adresinden ulaşılabilir

Continue Reading

Blog

İkinci El Piyasasında Mayıs Ayı Reel Fiyatlarında %3 Düşüş Gözlemlendi

Türkiye’nin otomobil dikeyinde ilk online ilan platformu arabam.com, mayıs ayının ikinci el ilan verilerine dayanarak hazırlanan analizi paylaştı. İlan fiyatları baz alınarak oluşturulan arabam.com aylık fiyat endeksine göre; mayıs ayında ilan fiyatlarında kayda değer bir düşüş olmadığı görülmekle birlikte enflasyondan arındırılmış reel fiyatlarda %3 puanlık düşüş gözlemlendi. Reel fiyatlardaki bu düşüş sebebinin; 7 Temmuz’dan itibaren sıfır araçlarda yürürlüğe girecek olan GSR II regülasyonunun da büyük ölçüde etkili olduğu düşünülüyor.

Türkiye’nin otomobil dikeyinde ilk online ilan platformu arabam.com, mayıs ayının merakla beklenen ikinci el ilan verilerini paylaştı. Bu verilere göre mayıs ayında enflasyondan arındırılmış reel fiyatlarda %3’lük düşüş yaşandı. İlan fiyatları bazında analizlere göre ikinci el araçların ortalama fiyatı 684.042 TL oldu. 5 yaşa kadar olan araçların ilan oranı %1 puanlık artış gösterdi. Mayıs ayında ilanlarda en çok görülen markalar Fiat, Renault, Volkswagen; en çok görülen modeller ise Clio, Megane ve Astra oldu.

arabam.com Trink sat! & arabam.com oto ekspertiz GMY’sı Halil Ali Şenay, ikinci ele olan talebin düşüşünde 7 Temmuz’dan itibaren sıfır araçlarda yürürlüğe girecek olan GSR II regülasyonu doğrultusunda stoklarını önden eritmek isteyen markaların gerçekleştirdikleri kampanyaların da etkisi olduğunu belirtti. Son 1 ay içerisinde gerçek satış fiyatında yani ilan fiyatında yapılan pazarlık sonrası gerçekleşen satış fiyatında segmentine göre ortalama %3-5 civarlarında marj gözlemlediklerini belirten Şenay, bayram sonrası otomotiv sektöründeki beklentilere de değindi. “Bayram tatili sonrasında, tatil sezonu ile birlikte piyasanın biraz daha gevşeyeceğini düşünüyorum. 7 Temmuz sonrasında yine 0 km. araç bulunurluğu, kurlar ve kredilerdeki değişimler ikinci el araçların fiyatlarında belirleyici ana faktörler olacaktır” şeklinde açıklama yaptı.

  1. el otomobil piyasasının nabzını tutan arabam.com’un mayıs ayı ilanlarında gözlemlenen diğer trendler şöyle gerçekleşti:

İlanlarda en çok görülen markalar Fiat ve Renault

arabam.com’da en çok ilan verilen markalarda sıralama ilk 5, yılbaşından bu yana değişmedi. Mayıs ayında da ilanlarda en çok görülen markalar sırasıyla Fiat, Renault, Volkswagen, Ford, Opel, Hyundai, Peugeot, Toyota, Citroen ve Honda oldu. Model bazında bakıldığında ise mayıs ayında en çok ilan verilen otomobil modelleri sırasıyla Clio, Astra, Megane, Corolla, Egea, Focus, Polo, Passat ve Civic oldu.

1.000.000 TL’nin üzerindeki araçların ilan sayısı arttı

Mayıs ayında ilanlarda 1.000.000 TL üzerindeki araçların oranı %1 puanlık artış gösterdi. Mayıs’ta ilanlara yeni giren 600.000 TL’ye kadar olan araçların oranı ise %2 azaldı. 500.000 TL ve altı araçların ilan oranı %45, 500.001 – 600.000 TL aralığındaki araçların oranı %12 oldu. 600.001 TL – 700.000 TL aralığındaki araçların oranı %10, 700.001 – 800.000 TL aralığındaki araçların oranı %8 ve 800.001 – 1.000.000 TL aralığındaki araçların oranı %10 şeklinde gerçekleşti. 1.000.000 TL’nin üzerindeki araçların ilan oranı ise %14 oldu.

Continue Reading

Blog

Yeni BMW 520i Sedan Satışa Sunuldu

Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilcisi olduğu BMW’nin Business Sedan segmentinin dünyadaki öncü modeli 5 Serisi, Türkiye’ye özel 1.6 litre hacmindeki mild-hybrid benzinli motor seçeneği olan Yeni BMW 520i versiyonuyla yollara çıkmaya hazırlanıyor. BMW’ni Bul platformu üzerinden satışa sunulan Yeni BMW 520i Sedan, 4.384.600 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

BMW’nin “The Power Of Choice” yaklaşımıyla aynı gövdede farklı motor seçenekleri sunan Yeni BMW 5 Serisi Sedan, içten yanmalı dizel ve elektrikli motor versiyonlarına ek olarak merakla beklenen mild-hybrid benzinli motor seçeneği Yeni BMW 520i Sedan ile Türkiye’de Ağustos ayında yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni BMW 520i Sedan, dört silindirli, turbo beslemeli ve mild-hybrid teknolojisine sahip 1.6 litrelik içten yanmalı bir motoru güç ünitesi olarak kullanıyor. Bu motor toplamda 190 beygir maksimum güç ve 310 Nm tork üretiyor. Bu gücü arka tekerleklerine 8 ileri Steptronic şanzımanıyla aktaran Yeni BMW 520i Sedan, 0’dan 100 km/s hıza 7.9 saniyede ulaşıyor. Business Sedan segmentinin dünyadaki öncüsü olan BMW 5 Serisi’nin Türkiye’deki en yeni motor seçeneğine sahip versiyonu Yeni BMW 520i Sedan, Luxury Line ve M Sport tasarım paketleriyle tercih edilebiliyor.

BMW’nin Yeni Tasarım Dilinin En Güncel Örneği
Yeni BMW 520i Sedan, markanın imzası niteliğinde BMW Böbrek Izgaralarının modern yorumu ve dört bölümden oluşan farlarıyla ön görünümünü oluşturuyor.

Otomobilin yan profili incelendiğinde ise markanın 1960’lı yılların başından beri neredeyse tüm BMW modellerine uyguladığı Hofmeister Kıvrımı ve bu detay üzerindeki model ismiyle dikkat çekiyor.

Yeni BMW 520i Sedan’ın arka kısmı L formundaki krom çıtalarla bezenmiş ve yere paralel olarak konumlandırılmış stop lambalarıyla tamamlanıyor.

 

Üstün Teknolojiyle Harmanlanmış İç Mekan
Yeni BMW 520i Sedan’ın iç mekanı, sürücü odaklı tasarımıyla öne çıkan BMW Kavisli Ekran ile kullanıcıları karşılıyor. 12,3 inç boyutundaki bilgi ekranını 14,9 inç büyüklüğünde multimedya ekranı tamamlıyor. BMW Kavisli Ekran sayesinde otomobilin içinde yer alan fiziksel düğmeler en az seviyeye indiriliyor.

Yeni BMW 7 Serisi ile birlikte tanıtılan BMW Interaction Bar, Yeni BMW 520i Sedan’da da araç içi kullanıcı deneyimini bir üst sınıfa çıkarıyor. Ambiyans aydınlatmayla birlikte inovatif bir kombinasyon yaratan sistem, ön konsoldan kapı içlerine kadar uzanarak Yeni BMW 520i Sedan’ın içinde geçirilen süreyi daha eğlenceli kılıyor.

Otomobilin yeniden tasarlanan direksiyonu düz alt kısmı ve üç kollu yapısıyla öne çıkıyor. Direksiyon üzerinde yer alan düğmeler Yeni BMW 520i Sedan’da dokunmatik özelliği sayesinde bilgi ekranı, multimedya ayarları ve Head Up Display ekranını kolaylıkla yönetebiliyor. Konsolun ortasında yer alan yeni vites seçici paneli, ambiyans aydınlatması sayesinde araç içindeki premium havayı destekliyor.

Business Sedan Konforunu Standart Sunduğu Donanımlarıyla Genişletiyor
Yeni BMW 520i Sedan, şık ve dinamik tasarımının yanında standart olarak sunduğu seçkin donanımlarıyla da dikkat çekiyor.

BMW Head-Up Display, Adaptif LED Farlar, Panoramik Cam Tavan, Ön Koltuk Havalandırma, BMW Iconic Glow Dış Tasarım Paketi, Güneş Korumalı Arka Camlar, 4-bölge Otomatik Klima, HIFI by Harman Kardon Ses Sistemi, Kablosuz Şarj Haznesi, Kristal İç Tasarım Ögeleri, park esnasında 360 derece görüş sağlayan Park Asistanı Plus, yarı otonom sürüşe imkan tanıyan Sürüş Asistanı Professional, BMW Gesture Control ve Arka Cam Perdeleri Yeni BMW 520i Sedan modelinin zengin standart donanımları arasında yer alıyor.

Continue Reading

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023