Connect with us
https://www.peugeot.com.tr/peugeot-modelleri/208.html?utm_source=direct&utm_medium=DIS-RES&utm_campaign=peugeot208_sektorel_mart23_TR_AP_VN_2008-P24_OnGoing_DIS-RES_A_BRD_CLICKS_NA_ICE_&utm_content=direct_display&partner_uid=HashedMail

Üst Yapı

OKT, “Trailer Innovation 2023” ödülünü kazandı

Bizim için merak bir çizgiyle başlar diyerek, çizgilerden eşsiz tasarıma uzanan bir macerayı gıda tankeri olarak sunan OKT Trailer, Yeni Nesil Aerodinamik Gıda Tankeri konsepti için “Trailer Innovation 2023” ödülüne layık görüldü.

Treyler endüstrisinin yenilikçi gücünü daha fazla ön plana çıkaran, Avrupa’da treyler endüstrisinden en iyi yenilikleri seçmek için 15 alanında uzman medya mensubundan oluşan jürisi ile treyler sektöründeki yeniliklere odaklanan “Trailer Innovation 2023” yarışmasında dünyanın pek çok ülkesinden katılımcılar yer alıyor. Dünya markaları arasında yer alan OKT Trailer “Konsept” kategorisinde aldığı ödül ile uzmanlığını Avrupa’da taçlandırdı. Sunduğu mühendislik çözümleri ile sektörüne birçok yenilik kazandıran, Ar-Ge çalışmaları ile ürünlerinde sunduğu estetik tasarımları, teknolojik ve ergonomik yenilikleri ile markasını Avrupa ülkeleri başta olmak üzere tüm Dünya’da temsil eden OKT, konsept tasarım ödülü ile sektöründe Türkiye’den ödül alan ilk ve tek marka olmayı başararak ülkesini Avrupa’da temsil etti.

FUTÜRİSTTİK YAPISI İLE BENZERSİZ

Fütüristik yapısı ile türünün ilk örneği olan Aerodinamik Gıda Tankeri tasarım çizgileri ile geleceğin treyler modelini belirliyor. Doğadaki en iyi aerodinamik yapıya sahip olan su damlası formundan yola çıkarak tasarlanan tanker, sürüş esnasında hava sürtünmesini minimum seviyeye düşürüyor. Araç üstü ekipmanların aerodinamik yapıyı bozmaması için rüzgârı arka tarafa iletecek şekilde bir form ile tasarlanan Aerodinamik Tankerde bulunan balıksırtı arka spoilar, aracın önünden arkasına doğru gelen rüzgâra yön vererek araç dinamiğini yükseltirken; araç altı difüzör kanalları ve tampon hava çıkışları araç altına giren hava basıncını düşürerek yol tutuşunu artırıyor. Sürücüsü için kullanıcı dostu ve mükemmel uyumu yakalamayı hedefleyen tanker aerodinamik yapıya sahip olması nedeniyle kamyona yakıt tasarrufu sağlayacak ve karbon emisyonunu düşürmeye yardımcı olacak. Tasarımında bulunan benzersiz özellikleri, teknolojisi ve benzersiz görünümü; sınıfının üstün özelliklerini öne çıkaracak Yeni Nesil Aerodinamik Gıda Tankerini treyler sektörünün en gözde modellerinden biri yapacak.

TASARIMINDA BÜTÜNSELLİK ÖN PLANDA

Araç üzerinde bulunan yürüyüş yolundaki korkular ve yürüyüş yolu üzerindeki mobil kontrol ile açılıp kapanabilen sürgülü korumalıklar ile gövdeyi daha bütünsel gösterecek tasarım elde edilmiştir. Gizlenmiş ve genişletilmiş yürüyüşü yolu ile korumalıklar hem aerodinamik yapıya uygun hem de kullanıcılarını daha geniş ve daha güvenli bir sistem ile buluşturuyor. Yeni nesil gıda tankerinin tekerleri üzerine kapatılmış tasarımıyla treyler modasını değiştirecek aerodinamik çamurluklar tekerleklere gelecek türbülansı yok ederek aynı zamanda estetik görünüm kazandırır, aracın arkasındaki üst kanatlar ve aracın tampon bölgesinde yer alan difüzör, rüzgârı disipliniz ederek treyler üzerinden hızlıca kayarak türbülansın araçtan uzaklaşmasını sağlar. Aynı zamanda bu kanatlar dengeleyici görev görerek treylerin karayolundaki akışını stabilize eder, yük taşıma esnasında aracın sallamamasını azaltır.

TEKNOLOJİK DONANIMA SAHİP

Değişen ve yenilenen teknolojiyle birlikte uzaktan yönetilebilir IoT ile gelişen, birbiri ile konuşan akıllı treylerlerin üretileceği döneme doğru ilerlenen bu dönemin gerekliliklerinden biri de telefon ile yönetilebilecek bir sistem. Bu ihtiyaca yönelik Yeni Nesil Aerodinamik Gıda Tankerinde yapılacak ilk değişiklik kullanım esnasında büyük kolaylık kazandıracak park ayaklarının indirilip kaldırılması ve üst koruma kapaklarının açılıp kapanması elektronik sisteme sahip olacak ve telefon aplikasyonu ile yönetilebilecek. Arkada bulunan dijital ekran sayesinde araç uydu ile haberleşecek ve bulunduğu ülke sınırları içerisinde kullanılan dilde aracın hızı, taşıdığı malzeme ve çeşitli uyarılar connected drive sistemi ile arka ekranda gösterilecektir.

Teknolojiye yapılan yatırımların ve dijitalleşme dönemi gereklilikleri kapsamında üretim süreçlerindeki ergonomik çalışmaların çıktısı olan Aerodinamik Gıda Tankeri; aerodinamik yapısı, estetik görünümü, elektrikli aksamı, çevre ve kullanıcı dostu kimliği ile OKT Trailer markasının yeni tasarım dili olarak fark yaratacak.

IAA TRANSPORTATION’DA ZİYARETÇİLERİ İLE BULUŞACAK

“Trailer Innovation 2023” ödül töreni, 23 Eylül 2022 saat14:00’te Almanya Hannover’da IAA Transportation fuarında hol 1’de bulunan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olup, 20-25 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan fuar boyunca ziyaretçiler hol 25, stant no B20’de bulunan OKT Trailer standında Aerodinamik Gıda Tankerinin bütün özelliklerini inceleme fırsatı bulacaklar.

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üst Yapı

Krone Dry Box, hasara karşı korumayı artırıyor

Krone Dry Box’ta ön duvar üst kısımda hafifçe girintili hale getirildi, böylece viraj alırken bile yeterli alan var. Ayrıca çarpışma koruması alt kısım 1.300 mm’ye kadar genişletildi. Dry Box, bu yıl içinde piyasaya sürülecek.

Daha fazla stabilite, hasara karşı daha fazla koruma, kullanımı daha kolay – Krone’nin yeni nesil çelik pürüzsüz duvarlı değiştirme gövdeleri Krone Dry Box, ustaca geliştirmelerle 2024 yılı içinde piyasaya sürülecek.

Hasara karşı korumayı artırmak için ön duvar artık üst kısımda hafifçe girintili hale getirildi, böylece viraj alırken bile yeterli alan var. Ayrıca çarpışma koruması alt kısımda 1.300 mm’ye kadar genişletildi. Ön ve yan raylardaki yeni kabartma, gövdede daha fazla stabilite sağlıyor ve bu aynı zamanda çıkartmalar ve kontur işaretleri için daha iyi koruma sağlamakta. Arka ve ön köşe destekleri de daha da sağlam hale geldi ve artık zemine kadar uzatıldı.

dry-box-2.jpgKöşe bağlantı parçaları da değiştirildi: artık entegre bir destek bacak dayanağı sunuluyor. Özellikle sürücüler, dışarıdan çalıştırılabilen ve el dostu kauçuk kaplamayla donatılmış, daha kolay erişilebilen destek ayağı serbest bırakma özelliğini takdir edecekler diye düşünüyoruz. Yaylı plakayla donatılmış merdiven emniyet mandalının kullanımı da artık daha kolay.

Altyapıda da değişiklikler yapıldı: tünelin uzunluğu 90 mm’den 100 mm’ye çıkarıldı. Krone ayrıca çelik pürüzsüz duvarlı değiştirme gövdesinin iç kısmını da geliştirdi: Yeni koruma plakasının her iki tarafında da isteğe bağlı bağlama seçeneğinin kaynaklanabileceği yeni kabartmalar var.

Krone, çok sayıda ürün iyileştirmesinin 10. noktası olarak, Şubat 2024’ten beri üretimde olan yeni swap body neslini, uluslararası alanda tanınan yeni Krone Dry Box adı altında tanıtıyor..

Continue Reading

Üst Yapı

Ağır yük uzmanı Blokbims’in de tercihi Tırsan oldu

Tırsan; Nevşehir merkezli sac rulo ve ağır genel yüklerde uzmanlaşan Blokbims’e toplam 50 adet Tırsan Tenteli Perdeli Rulo Taşıyıcı ve Kässbohrer Hafif Açık Kasa Platform teslimatı gerçekleştirdi.

Tırsan, Adapazarı fabrikasında gerçekleştirdiği teslimat törenlerine son hız devam ediyor. Son olarak Blokbims firmasına yapılan teslimat törenine; Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Blokbims Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ertaş ve Tırsan Treyler Satış Yöneticisi Özgür Ayçiçek katılım gösterdi.

Teslimat töreninde açıklamalarda bulunan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Tam 47 yıldıar, kendi teknolojimizi üreterek müşterilerimizin rekabetçiliğini artırıyoruz. Müşterilerimizi dinleyerek; yaptığımız her işe değer katıyor, sürekli geliştiriyor ve üretmeye devam ediyoruz. Bugün teslimatını yaptığımız Tenteli Perdeli Rulo Taşıyıcı da mühendislerimizin yetkinlikerinin kusursuz eseridir. Müşterilerimizin rekabetçiliğini artırır, pazarın en uzun rulo haznesine sahip ve de intermodale uygundur. Sektörün öncü firmalarından Blokbims ile başarılı bir iş birliği içerisindeyiz ve bundan mutluluk duyuyoruz, bu iş birliğimizin daha uzun yıllar devam edeceğine inanıyorum” açıklamalarında bulundu.

Teslimat töreninde açıklamalarda bulunan Blokbims Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ertaş, “ Blokbims Entegre Tesisleri 1997 yılında, ülkemiz yapı sektöründeki eksiklik görülerek, bims (pomza) hammaddesi ile yapı malzemeleri üretmek amacıyla, ERTAŞ GRUP çatısı altında, vizyoner, yenilikçi ve girişimci bir yaklaşımla kurulmuştur. Blokbims Entegre Tesisleri Nevşehir’de bulunan, 1.200.000 m2 açık ve 35.000 m2 kapalı alandaki tesisinde, alanında uzman ve tecrübeli kadrosu ve MASA marka Alman menşeili tam otomatik makinaları ile, ulusal ve uluslararası yönergelere uygun, 300.000 adet/gün kapasiteyle üretim yapmaktadır. Sektörümüzün en güçlü filosuna sahip olan Blokbims, ürünlerini en kısa zamanda sorunsuz şekilde müşterilerine teslim etmektedir. Ürünlerimizde kalite ve müşteri memnuniyeti en büyük hedefimizdir. Yapacağımız yeni yatırımımızda da bu iki önemli unsuru göz önünde bulundurduğumuz için her zaman olduğu gibi, kalitesi, kapasitesi ve uzun ömürlü kullanımı ile her daim müşterilerinin tek tercihi olan Tırsan araçlarına yatırım yapmaya karar verdik” dedi.

Ertaş, “Grup firmamızın filosunda şuan 90 adet Tırsan araç bulunmaktadır. Filomuza katmış olduğumuz Tenteli Perdeli Rulo Taşıyıcı, sektörün en uzun rulo taşıma havuzu ile ağır yükleri güvenli bir şekilde taşıyabilmektedir. Tırsan sağlamlığı ve kalitesi ile uzun yıllar güvenle kullanıyoruz. Ayrıca treylerin sahip olduğu ekstra güçlendirilmiş rulo kapakları sayesinde genel kargo taşımacılığı da yapabiliyoruz. Bu sayede filomuzda bulunan araçların fonksiyonelliği ve ikinci el değerini de artıyor. Filomuza yeni dahil etmiş olduğumuz diğer bir Tırsan aracı olan Kässbohrer Hafif Açık Kasa Platform aracı ise özel tasarlanmış güçlü şasi yapısı sayesinde, en zorlu yüklerimizi taşırken bile kolay ve güvenli taşıma avantajı sunuyor. Öte yandan, Kässbohrer Açık Kasa’nın hem şasisi hem de tüm çelik kapak ve panelleri, aracın zorlu şartlardan etkilenmemesi için kataforez (KTL) kaplanıyor. Bu sayede araç 10 yıl pas yürümezlik garantisi altına alınıyor. Böylece filomuzda bulunan araçlar, daha uzun ömürlü kullanıma sahip oluyor ve ikinci el değerini de koruyor. 2024 yılında da yeni yatırımlar yaparak, Tırsan ile sürdürdüğümüz başarılı iş birliğimizi devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

Tırsan Tenteli Perdeli Rulo Taşıyıcı Teknik Özellikleri

Tırsan Tenteli Perdeli Rulo Taşıyıcı, 9.060mm pazarının en uzun rulo taşıma havuz uzunluğu ile 900mm-2.100mm çapındaki ruloları güvenle taşıyabilmektedir. Sahip olduğu ekstra güçlendirilmiş rulo kapakları sayesinde ayrıca genel kargo taşımacılığı için de uygun olması aracın hem fonksiyonelliğini hem de ikinci el değerini artırır. T.SCC X+ Çift süspansiyon sistemi ile ayarlanabilir beşinci teker yüksekliğine sahip olup operasyonel verimlilik sağlar.

T.SCC X+ aracı, yükün emniyetli şekilde taşınabilmesi için, rulo havuzunda bulunan 4×2 dikme baba yuvaları ve 7×2 adet 5 ton kapasiteli yük bağlama halkası sayesinde çelik ruloları, güvenli şekilde taşır.

Ayrıca tüm Tenteli Perdeli ailesinde de standart olan televre üzerindeki her biri 2,5 ton kapasiteli toplam 236 farklı noktadan bağlantı yapmaya olanak sağlayan K-Fix yük güvenlik sistemine ve Code XL yük emniyet sertifikasına sahiptir. Öte yandan aracın, şasi ve çelik aksamları çinko tri-elektron metoduna göre kataforez (KTL) kaplamalıdır.

T.SCC X+, Gümrük Mevzuatı kurallarına tam uyumu ile uluslararası yük taşımacılığı gerçekleştiren müşterimiz için doğru çözümdür. Treyler, kayar çatı özelliği ile yükleme seçeneklerini artırır. Sahip olduğu 4 farklı seviye çatı kaldırma sayesinden operasyonlarınızı kolaylaştırır.

Kässbohrer Hafif Açık Kasa Platform Teknik Özellikleri

Türkiye’nin en çok tercih edilen Hafif Açık Kasa Platform aracı, ekstra güçlü şasi yapısı ile paletli yük, uzun ve düz yükler, inşaat malzemeleri, vinç, tomruk ve çelik yapı taşımalarında müşterilerinin çözüm ortağı olur.

Talebe bağlı olarak EN 12642 Code XL Sertifikası ile de sunulan Hafif Açık Kasa Platform ürünü, 6 ton’un altında boş ağırlığı ile, pazardaki en hafif platform aracıdır ve müşterilerimize operasyonel verimlilik sağlar. Şasisinde kullanılan yüksek mukavemetli çelik ve kross yapısı sayesinde standart tenteli şasisinden üretilen platformlara oranla daha yüksek yük dayanımı sağlar. Hafifliği ve gücü birleştiren özel dizaynı ile SPL Açık Kasa, 200 mm’lik deveboynu ile en zorlu yükleri bile kolaylıkla taşıyabilmektedir. Plywood tabanı ile 5.460 noktasal yük dayanımı sunar. Hafif Açık Kasa Platform K.SPL 3, standardında saç kapak sunarken, opsiyon olarak sunduğu alüminyum kapak ile ekstra hafiflik sağlar. Standardında 1.500 mm saç ön panel yüksekliği sunarken müşterilerin özel taleplerine göre ön panel yüksekliği değiştirilebilir.

Continue Reading

Üst Yapı

Bomag’ı Bünyesine Katan Marubeni Dağıtım ve Servis, Standartları Yukarıya Çekerek, Sektöre İlham Olmayı Amaçlıyor!

Dünyada milyonlarca kilometre yolda imzası bulunan yol ve asfalt makinaları üreticisi Bomag’ın Türkiye temsilciliği, Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş.’ye geçti. Fransız Fayat Grubu’nun bir parçası olarak yol ekipmanlarını Avrupa, Çin, Hindistan ve ABD’deki kendi üretim tesislerinde üreten Bomag, toprak ve asfalt silindirleri, yama silindirleri, finişerler, frezeler, çöp kompaktörleri, toprak stabilizerleri ve hafif sıkıştırma ekipmanları ile geniş bir ürün gamı sunuyor. Dünyaca ünlü markaların Türkiye temsilcisi Marubeni Dağıtım ve Servis’in katma değerli hizmetlerle çözüm ortağı olma vizyonu, Bomag markasının değerleri ile bir araya gelerek, hem satış hem de satış sonrasında markanın çok daha güçlü bir konuma gelmesini sağlayacak.

Japonya merkezli Marubeni Corporation iştiraki olan Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., Türkiye’de temsil ettiği dünyaca ünlü markalara, Ocak 2024 itibarıyla Bomag’ı da ekledi. Dünyanın dört bir yanından edinilen 60 yılı aşkın yol ve asfalt makinaları tecrübesiyle Bomag, Türkiye pazarındaki konumunu Marubeni Dağıtım ve Servis’in etkin satış ve satış sonrası hizmetleriyle birleştirerek her alanda liderliğe odaklanıyor. Günümüzde Fransız Fayat Grubu’nun bir parçası olarak yol ekipmanlarını Avrupa, Çin, Hindistan ve ABD’deki kendi üretim tesislerinde üreten Bomag, toprak ve asfalt silindirleri, yama silindirleri, finişerler, frezeler, çöp kompaktörleri, toprak stabilizerleri ve hafif sıkıştırma ekipmanları ile geniş bir ürün gamı sunuyor.

“Bu Yolda Beraberiz” sloganıyla faaliyetlerine başlayan iki şirket arasındaki iş birliğinin detaylarının açıklandığı basın toplantısında, Marubeni Dağıtım ve Servis Genel Müdürü Eşref Zeka, Bomag CEO’su Ralf Junker ve Marubeni Dağıtım ve Servis İş ve Maden Makinalarından Sorumlu COO’su Burçak Birand, merak edilenlere dair detayları açıkladılar.

  

Eşref Zeka: “Standartları daha da yukarıya çekerek, sektörde faaliyet gösteren herkese ilham olmayı amaçlıyoruz”

Dünyanın önde gelen markaları ile oluşturdukları iş modeliyle, sürdürülebilir bir gelecek için, yüksek teknolojik ürünler ve kaliteli hizmet sunarak müşterilerine katma değerli çözüm sunmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Marubeni Dağıtım ve Servis Genel Müdürü Eşref Zeka; “İş makinaları sektöründe 40 yılı aşan tecrübemiz ve sektörde öncü iş modelimizle, Bomag’a katkı sağlamak için birlikte hareket etme kararı aldık. Bomag markası, şirketimizin vizyonu ve değerleri ile birebir örtüşüyor. Biz sadece makina satmıyoruz; çözüm sunuyoruz, müşterilerimizin işine ne kattığımıza bakıyoruz. Bomag gibi bir marka ile çalıştığınız zaman, bu misyonu gerçekleştirmek daha da kolay oluyor. Önümüzdeki dönemde yol makinaları sektöründe, standartları daha da yukarıya çekerek, sektörde faaliyet gösteren herkese ilham olmayı amaçlıyoruz” dedi.

Ralf Junker: “Türkiye pazarında birlikte büyüyeceğiz”

Bomag markasıyla ilgili detaylı bilgiler aktaran ve Türkiye’ye özel açıklamalarda bulunan Bomag CEO’su Ralf Junker; “Marubeni Dağıtım ve Servis’in, Bomag markasının potansiyelini ortaya çıkarabileceğine inandığımızdan, güçlerimizi birleştirme kararı aldık. Temsilcisi olduğu her markaya katma değer sağlayan Marubeni Dağıtım ve Servis ile gelecek beklentilerimiz birebir örtüşüyor. Güçlü dağıtım kanallarına ve satış sonrası hizmetlere sahip olması, Marubeni Dağıtım ve Servis’i tercih etmemizde etkin oldu. Türkiye’nin karayolu taşımacılığındaki sürdürülebilir gelişim potansiyeline ek olarak, büyük projelerin devam etmesiyle, Türkiye pazarında birlikte büyüyeceğiz” dedi.

Burçak Birand: “Yeni nesil teknolojili Bomag ürünleri, müşterilerimizin işletme giderleri azaltırken karlılıklarını artıracak”

Marubeni Dağıtım ve Servis olarak; Bomag’ı, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda müşteri memnuniyetine odaklanarak liderliğe taşımak gibi önemli bir görev üstlendiklerini belirten Marubeni Dağıtım ve Servis İş ve Maden Makinalarından Sorumlu COO’su Burçak Birand; “Tüm markalarımızı, bulundukları konumundan çok daha üst düzeye taşıyabilme kabiliyetimizi Bomag ile de gerçekleştirmek amacındayız. Edindiğimiz deneyim ve sinerji ile, mevcut müşterilerimizi daha fazla Bomag ile tanıştıracağız ve ayrıca Bomag’ı tanıyanlara da üstün satış sonrası hizmet avantajlarımızı sunarak, markayı bir üst seviyeye taşıyacağız. En çevreci regülasyonlar kapsamında, makina ve ekipmanların yeni nesil teknolojileri sayesinde daha ekonomik Bomag ürünleri, müşterilerimizin işletme giderleri azaltırken karlılıklarını artıracak. Hem operatörlerin hem saha çalışanlarının hem de iş verenlerin çok daha rahat ve kazançlı faaliyetler sürdürebilmesini önceliklendiriyoruz. Temsil ettiğimiz diğer markalarımızda olduğu gibi, Bomag’da da uzman satış kadromuz, kullanılacak makina modelinin seçiminde danışmanlık yaparak müşterilerimizin verimliliğine katkıda bulunacaklar. Ayrıca Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış yaygın servis ağımız ile, makinalarımızın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlama prensibimizi, Bomag için de sürdüreceğiz” dedi.

Bomag’ın öne çıkan özellikleri

1957’den günümüze milyonlarca kilometrelik yolun yapılmasının ardındaki kahramanlardan biri olan Bomag, dünyanın farklı ülkelerinde yer alan, farklı üretim tekniklerini tek bir çatı altında buluşturabilen, kendi üretim tesislerinde yol ekipmanlarını üretiyor. Rakiplerinden farklı olarak Bomag; şasi ve kabin dahil, çelik ile ilgili, kaynaklı ya da talaşlı fark etmeksizin, tüm üretimlerini kendi gerçekleştiriyor. Bomag’ın üretim yaptığı Almanya Fabrikası, dünyada en büyük serme sıkıştırma ekipmanlarını üreten fabrika olup, 2.000’e yakın çalışanı bulunuyor.

ECOMODE: Türkiye’de satışa sunulan tüm 5 ton üzeri makinalarda standart olarak sunulan ECOMODE özelliği sayesinde, motor devir ayarı optimize edilerek silindir modellerinde yaklaşık yüzde 25 tasarruf sağlanıyor. Bomag, silindir grubunda ECOMODE özelliğini sektörde ilk defa sunan üretici unvanına sahip.

ECOSTOP: Tüm ağır tip silindirlerde sunulan ECOSTOP özelliği sayesinde, istenilen aralıklarda motor otomatik olarak gaz akışını keserek hem yakıt tüketimi hem de çevre açısından fayda sağlanıyor.

TERRAMETRE/BOMAP: Bomag’ın silindir modellerinde bazılarında kullanılan TERRAMETRE/BOMAP adındaki “Bomag Sıkıştırma Kontrol Sistemi”, sağladığı büyük avantajlarla dikkat çekiyor. Operatöre, çalışmış olduğu zeminde ne kadar sıkıştırma olduğunu gösteren TERRAMETRE/BOMAP, fazladan sıkıştırma yapılmasını engelliyor. Bu sayede gereken oranda sıkıştırma sağlanarak zamandan ve yakıttan tasarruf elde ediliyor. Stabilitesi korunan zemin ayrıca makinaya gelebilecek muhtemel hasarların önüne geçilmesini ve onarım giderlerinin azaltılmasını da sağlıyor. Opsiyonel uydu bağlantısı ile de tüm veriler saha ekiplerine online iletilebiliyor.

MAGMALIFE: Bomag’ın finişer modellerinde kullanılan MAGMALIFE ismindeki alüminyum ısıtma plakalar sayesinde, pek çok rakip markaya göre yüzde 50 daha hızlı ve homojen ısıtma sağlanabiliyor. Sınıfının en ağır tablası ile silindirleme öncesi yüksek sıkıştırma sağlayabilen Bomag finişerleri, uzun ve geniş paletleri ile yüksek stabilite, üst seviyede operatör konforu ve kullanım kolaylığını da kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

Geniş ürün portföyü

Dünya çapında 2.500’den fazla çalışanı ve farklı ihtiyaçlara yönelik 250’den fazla ürün ve opsiyonlarını üreten Bomag, Türkiye’de de tüm ihtiyaçlara çözüm sunan geniş ürün gamıyla müşterilerle buluşuyor. Toprak ve asfalt silindirleri, yama silindirleri, finişerler, frezeler, çöp kompaktörleri, yol ve toprak stabilizerleri ve hafif sıkıştırma ekipmanları sayesinde şantiyelerdeki her türlü makina ihtiyacı Bomag ile sağlanıyor. Yenilenen tüm ürünlerine ek olarak; çok iddialı özellikleri barındıran yeni finişerler ve frezeler de 2024 yılı itibarıyla Türkiye pazarına sunulmaya başlanıyor.

Bomag Hakkında:

Bomag, merkezi Almanya’nın Boppard şehrinde bulunan, küresel bir serme, sıkıştırma ve kazıma makinaları üreticisi ve yol yapım işleri ile çöp sahaları için teknoloji ortağıdır. 1957 yılında “Bopparder Maschinenbau-Gesellschaft mbH” olarak kurulan Bomag, günümüzde Almanya’da 6 şubeye sahip ve 12 bağımsız iştirak ile küresel olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Dünya çapında, 2.500’den fazla çalışanıyla, 120 ülkede 500’den fazla bayisi bulunan şirket, müşterilerine yerinde, yetkin ve duyarlı hizmet sunuyor. Makinalarını Avrupa, Çin, Hindistan ve ABD’deki kendi üretim tesislerinde üreten Bomag, Fransız Fayat Grubu’nun bir parçası olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Toprak ve asfalt silindirleri, frezeler, serim makinaları ve hafif sıkıştırma ekipmanlarına ek olarak Bomag, stabilizerler, geri dönüştürücüler ve çöp sıkıştırma makinaları için tam bir ürün portföyü sunuyor.

Continue Reading

En Çok Okunanlar

Copyright © 2023